bugün

- baok baok nasol öpüyo herifçü
+ yanlış yapıyo aböö o gızın alt dudauı galın orayı emmesi lazom.
- dilin mi soktu ooo
+gençler ayıp oluyor ama
* tamam teyzö bi kereö öpelim gitcöz söz

şimdi zaten ırk olarak tipi az gavura benzeyen her insana turist gözüyle bakar. Bak turist gözüyle diyom böyle bi deyim oluşmuş bile demek ki. Turist aha bu diye bi bakıyoruz böyle gözleri pörtletip sırıtan şebelek gibi.. yüzde de salak bi ifade bi sırıtış oluyo o esnada ilaveten. Çok vardır öyle çükübikimiz yahut fikibokumuz. Böyle iki turist karı kız gördümü aynen bakar salak bi ifadeyle. Sonra kız da içinden ne geçiriyo acep.

-şişt salaklara bakın ay ne komik tipler. alcan beslicen bunları evde. Diyodsur belki
ister istemez güler herif. Kıçıyladır muhtemelen. Bu zombirtot da sevinir.

Rıza abi gördün mü kız güldü bana güldü taburuna goyim höhöhö

Velev ki bi düşkünlüğümüz var böyle rus mus dedin mi hatta Somalilandlı yahut Güney Osetyalı, Transdinyesterlı falan dedin mi daha karizmatik gelir. Misal sorsam şimdi Lakota Cumhuriyeti nerde diye bilemezsin. Ama kız nette i am from lacota dese hemen
-wow very nice. Beatiful country i am love lacota,diye döktürürsün.

Ama bana sor bi nerde diye. Biliyo muyum bakalım. Biliyo olabilirim belki biliyorumdur. Biliyom lan sıcırtma espriye sorma tamam.

Bu türistler çift ise, üstüne bi de öpüşüyolarsa muasır medeniyetler seviyesinde, dutmayın birer ferdi bulundugumuz toprakların zeki çalışkan dinamik insanlarını. Napsan da o muvaffak olacaktır zaten.

Hakeza yorum değişir. ilk insan duruşu alınır. Oturup detaylı bir inceleme yapılır. Memleketlerinin nere oldugu kestirilmeye çalışılır falan. Devam edemicem kelebek. Yüregim pır pır oldu. Kordona cıkıp bakcam bi öpüşen var mı.

Şimdi mikrofonu yanımda durup kafasını kameraya sokmaya çalışan çocuga bırakıyorum
geçtiğimiz günlerde ankara'dan istanbul'a giderken trende karşılaştığım olaydır.
yolculuk sırasında yemekli vagona geçilmiş biralar söylenmiş arkadaşlarla hoşbeş edilmektedir. sonrasında vagona bir süre sonra öpüşecek ve hatta abartıp ayılar gibi sevişecek olan turist çiftimiz gelir. bir süre sonra vagonda sanki kaza veya kavga sırasında oluşan o meraklı kalabalığı andıran bir vatandaş topluluğu oluşur. en çok şaşırdığım olay ise bu kalabalık içinde bile turist arkadaşlar tempoyu hiç bozmadılar helal olsun. hayır yanlış anlaşılmasın bu başlıkta bahsedilen ilk insan grubundan değilim ama olay tam gözümün önünde cereyan etmekteydi, çaresizi bir haldeydim yani.
herneyse bu turist çift kalkıp vagonu terkettiler, sevişerek tabi. arkasından vagonda kimse kalmadı. hayat normale döndü.
daha sonra, nasıl olsa anlamıyolar diyerek er kişiye gidilir

-abi bi' tur vercen mi?

denir, salak salak gülünür ve ortam terk edilir. adeta bunu söylemek için yaratılmış gibidir.
küçük tatil beldelerinde sık karşılaşılan durumdur. bazı yörelerde bırakın öpüşmeyi, yolda yürüyen turiste primat muamelesi yapmamak bile büyük bir aşama olur.
öpüşmeseler de sık karşılaşılan eylemdir. turist yürürken de, sıçarken de hep ilk insan muamelesi görür.
Turistik yerlerde bolca karşılaşılanabilecek, öküzün trene bakması deyiminin cukk diye oturduğu güzel yurdum insanı davranışı. Babannem görse, "daş yacak başşımıza" derdi. Hey gidi.
(bkz: turist dişi çekmek)