bugün

merhabalar, merhabalar... yine bir hatun nasıl tava getirilir diye hikayem ile karşınızdayım, bu sefer ki biraz daha marjinal...

her sektörden hatun kaldırmış birisi olarak, aralarında hemşire, doktor, hademe, örtmen, memur, inşaat işcisi meslek grupları da olan bu başarımların arkasından yaptığım ilk şey hatunu tekrar yerine bırakmak olmuştur.

gel zaman git zaman, ülkede el atmadığım sektör kalmadığı için, bir sıkkınlık, bir arayış içine girmiştim. bakkala gidiyorum, rüstem abi çay içmeye çağırıyor, manav nusret e uğruyorum karpuza tıklatmak ister misin diye sorup duruyordu, hep aynı insanlardan sıkılmış birisi olarak yeni atılımlar yapmalıydım. en sonunda müzik sektörüne el atmaya karar verdim.

ilk iş olarak, en çok düşmeye meyilli hangi müzik türlerinde var araştırmaya koyulmuştum.

ilk olarak arabeske fantezi müzik klasmanına yöneldim, sabah uyandığımda yanımda cengiz kurtoğlu vardı. sanırım istediğim pek de bu değildi.

ardından rap müziğe sardım, bir kaç gün sonra sagopa kajmer ile maklube yer iken buldum kendimi, eşi kolera da dini takvim yaprakları okuyarak feyizleniyordu bir yandan. bunu da sevmemiştim. kız olursa rümeysa erkek olursa hanifi koyabilirsin diye de öğüt vermesini de pek yadırgamıştım...

biraz daha zaman geçirdikten sonra pop müzikte de artık vardır bir şeyler diye sektörün içine daldım. doğuş ile yolum keşişti, doğru örnek olmak istediğinden bahsetti. peki diyip yoluma devam ettiğimde demet akalın ile karşılaştım. kendisi sanırım anneanne olmuştu, kucağındaki torunu olmalıydı diyerek görmemezlikten geldim.

baktım böyle olmayacak, en iyisi metal müzik türlerine el attım, bu seferki hatun pek de bilindik bir kişi değildi. ama işin kötü yanı ne numetalden anlarım ne gothic ten ne de doom dan anlardım. bu konuda koca bir sıfırdım.

adı melisa olan bu hatun kişisi ile tanışmak için müzikten konuyu açtım,

+ee kimleri dinlemeyi seviyorsun?
-metalika cınım...
+allah allah metalika müzik türü değil miydi ya hu?

dediğimde hatunun yüzünde bir ekşime oluştu ve arkasına dönüp gitti.

giderken de belki bir şeyler yakalarım ümidiyle seslendim;

+atmosferik yarak metal dinliyorum, sen sever misin?
-...

duymamazlığa gelmişti.

ben de soluğu ilk müzikholde alıp, ilk göz ağrımda, cengiz kurtoğlu nda teselliyi aramıştım...

--spoiler--
gangbang yapıp gidiyorsun, bana veda ediyorsun...
--spoiler--
Hiçbir şeyi takmazlar. Çünkü metalciler böyledirler...