bugün

yurdum insanında çokça görünen, kapitalist düzende kendini maddi değerler ile ispat etmek isteyen yontulmamış beynin fonksiyonlarına yenik düşmüş bünye.
marjinal tüketim eğilimi yüksek kişidir*
pahalı cep telefonu sahibi olmanın toplumda statü arttırdığına inanan insanların aldıkları üç kuruşu cep telefonuna yatırmaları ile oluşan eylemdir

ama bilmezlerki; olası bir kapkaç veya gasp esnasında daha taksidi bitmemiş * * cep telefonunun ardından bir deil tam üç bardak soğuk su içilme olasılığının yüksek olduğunu.
zevki budur parayıda kendisi kazandığına göre istediği gibi harcar...
zevkine sıçmak istediğim kişidir.
(bkz: aç gezip lacoste giyen yavrucak)
muhtemelen bakiye sorma hizmetini her kullandiginda "bakiyeniz sifir kontordur,telefonunuzun aramaya acik kalmasi icin lutfen en yakin zamanda kontor yukleyiniz" nidalarini duyduktan sonra huzunlenen kisidir.
efendim bunlardan toplumumuzda sıkça görülmektedir. insanların en iyiyi en güzeli en prestijli olanı istemesinin bir yansıması. Bilmiyorum ne kadar doğru bu ama ilginç bir ironi tabi.
(bkz: denyo)
ayranı yok içmeye,tahterevanla gider ...maya sözünün kanıtı olan kişidir.
(#54809)
(bkz: bir statu belirteci olarak cep telefonu)
maasından pahalı ev alan kisiden cokta farkı olmayan, tüketimperest sahsiyet.
büyük ihtimalle işe yeni başlamış kişidir.
ülkemizdeki tabirle ayağana giyecek donun yok..... diye devam eden özdeyişimize çok uygun bi durum. sora zaten ayın geri kalan kısmını evde aptal aptal telefonda oyun oynayarak geçirirken,arkadaşları eğlenmeye giden kişilerin yaptıgı akla mantığa sığmayan ve daha söylenecek çok şeyin olduğu saçma durum...
maaşı oldukça yüksek olan kişinin maaşının bir kısmıyla cep telefonu alması ve bu cep telefonunun aynı anda pahalı da olmasıdır. yani telefonun fiyatı ucuz değil yüksektir.*
maaşın pahalı olarak tanımlanmasının yarattığı garabetten de garib olan kişidir.
(bkz: maaşından yüksek bir pahadaki cep telefonunu alan kişi)
muhtemelen acocugu yazıp 3131 e yollayacaktır ki acilarin cocugu polifonik melodisi metroda beyninizi siksin.
mantığı hasta insan modelidir.
kontörlü hat kullanıyor olması da ayrı bir dumur.
cep telefonun asıl işlevini unutmuş olması muhtemel kişi.
(bkz: asgari ucretle caca giyinen tikky)
(bkz: taksitlerini sevgilisine ödeten kız modeli)
kredi kartına 12 taksit yaptırmış olması muhtemel *
gösteriş meraklısı asalak denilesi kişilerdir.
(bkz: ayağını yorganına göre uzatmayan insan)
(bkz: muhtemelen o ay ev kirasini veremeyek olan insan)