bugün

Lapa lapa yağan kar altında yürümek.Varacağım yere varınca üstümü başımı silkelemek.
Dış alanda çalışanların, söve söve bitiremediği mevsim.
Arabayla bile bir yere giderken sucuk gibi olmamak, leş gibi terlememek, bütün güneş sistemine sövdüren lanet sıcakların bitmiş olması gibi daha artırılabilir birçok güzelliktir.

Yaz mevsimini seven sakattır. Down sendromludur. Özürlüdür.
Her mevsim,her insanın zevkine göre sunulmuş.kış sevene kış,yaz sevene yaz.ama kışın boğazlı kazak giymek bir ritüeldir.
Sobada kestane veya patates pişirmek güzel oluyor. Ailecek bir dizi izlerken üstüne bol tarçınlı boza içmek çok naif aktiviteler arasında. Ben isterim kişi bu yüzden.
Kışı severim;
çünkü karanlıktır, puslu ve soğuktur. Güneşi ve sıcağı oldum olası sevemedim.
Diğer yandan kışı sevmem;
Çünkü oturduğunuz evin içi sıcak ama dışarısı soğuktur.
Evini ısıtamayan, evi barkı olmayıp sokakta yaşayan insanlar ve sokak hayvanları için zordur.
Kimse de dememiş ki sobanın yanında osura osura uyumak diye herkes naif herkes kitap okuyup kahve içiyor.
Hava soğuyunca,yerler buzlanınca yanındaki kadın üşüyüp koluna giriyor, işte ilk temas o zaman yaşanıyor.
Dogslgaz parasını görunce tum güzellikler kar gibi eriyecektir.
Yoktur.

Kış demek hastalık demetir.

Baharcıyız.

Bahar isimli kızlara selam.
soğuk hava temizdir. çay, kahve daha keyifli içilir. üşümek de güzeldir. bir sürü atkı-bere-eldiven kombinasyonu yapabilirsiniz. lahana gibi giyinmek güzeldir. işinizden bunalıp hava almak istediğinizde cidden hava alabilirsiniz, yaz mevsiminde olduğu gibi dışarı çıkar çıkmaz üzerinize nem çökmez. güneş gözünüzü çok rahatsız etmez. aşırı üşüyüp sıcak bir yere girdikten 10 dakika sonra gelen ısınıyorum hissi muazzamdır.

daha n'olsun.
Kış aylarında doğduğum için tam bir kış insanıyım karakter ve görünüş olarak.
Ve bir de en önemli etken gunesten daha az etkilendiğim icin alerji olmuyorum.
Her tarafın bembeyaz olması kadar güzel bir mevsim daha var mı,tam bir kış insanıyım.
Dağ kulübesinde birkaç gün olmak dışında hiçbir güzelliği yok. Zira igdaş hiçbir güzellik bırakmadı. Ağır faturalar altında ezim ezim eziliyoruz. Ne ara faturayı dert etmeye başladık... insan hayret ediyor.
yeni yağan karda yürümek.
Portakal, mandalina.
Kar, sakinlik, sessizlik.
dışarıda kar, yağmur yağarken tam film izlemelik bir hava oluyor ya, bayılıyorum işte. güzelliklerinden bir tanesi.
Bolu da olmamdan dolayı çok güzel olan bir kış yaşantısı...
Ne guzelligi Hava erken karariyor, Lahana gibi giyiniyoruz. Hiç sevmem keșke her mevsim Yaz olsa.
yeni yağan karda yürümek tabikide.
Atkı, kaşkol takabilmek. Tarz katıyor giyime yakışıklı oluyoz.
Gecenin bir körüne kadar dışarıda bağıra çağıra oyun oynayan veletlerle böğüre böğüre konuşarak muhabbet ettiğini sanan ama aslında başarısız bir ayı taklidi yaptığının farkında olmayan tiplerin bitmesi.

Bir de trekking yapmaya gitmek. Yazın trekking işi keyifsiz. 3 saat güneş altında yürüyünce çorumlu amir'e dönüyorsun.
benim icin evden cikip arabaya binene kadar kafa usumesi arabadan inip is yerine girene kadar sunizit olurum burnum akar cok sancili bir surec gece uyurken kafam usuyor ayagim usuyor.
kronik vucut agrilari.
daha asabi olmam.
ama en kotusu sirtin ortasinin usumesi sirtin ortasina kar yagmasi naparsan yap sirtin ortasi isinmaz ayak kafa isinir ama sirt ortasi alaska gibidir.
sac kurutma makinesiyle isitirsin derin yanar ama isinmaz.

kisaca isinamamak.
yatarken bere takarim isininca cikariyorum.
bunu sıcacık evinde oturup kahve sinema yapan kesime değil de yakacak bulamayan,alamayan üşüyen kısma sormak gerek. kış ayı rezillik ayıdır. soğuktur. çamurdur. hastalıktır.