bugün

insanın üzerine yakışanı giymesidir. *
tdk'ya göre

1 . Giysi:
"Kıyafetinden onun da bir kalem beyi olduğu anlaşılıyordu."- Ö. Seyfettin.
2 . Resmî giysi:
"Öyle de olsa ha deyince senin boyuna bosuna göre asker kıyafeti bulunur mu?"- Y. K. Karaosmanoğlu.

anlamlarına gelen ifadedir.

örnekleri arasında pantolon, şort, gocuk, şort, badi, etek, gocuk, vs. verilebilir.
üzerimize geçirdiğimiz kumaş parçalarından oluşan vücutluktur. ilk izlenim için önemlidir ancak insan kıyafetiyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır. *
(bkz: ye kürküm ye)
bu konuyu çok düşünmemden midir nedir bilemedim ama rüyamda, tasarımın kıyafet bölümüne de el attığımı gördüm. mükemmel tek bir kıyafet tasarladıktan sonra buna uygun insanı arıyorum! birine giydiriyorum beli oturmuyor, ötekine giydiriyorum omzu tutmuyor, diğeri ise denetmeye değmez... kime giydirdiysem hiç birine olmuyor. mağazalara gidip kendimize kıyafetler bulup tek tek denedikten sonra en güzel duranı ve en çok beğendimizi almak şöyle bir kenara dursun benim tasarladığım kıyafeti giyecek adamı da ben seçiyorum. kendimi ne sanıyorsam artık. kendimi değil de yaptığım kıyafeti ne sanıyorsam demek daha doğru olur. öyle herkese de giydirmiyorum haa. daha ilk görüşte kıyafeti taşıyıp taşıyamayacağına karar verdikten sonra denetiyorum. bir çeşit sindirella nın balo dönüşü düşürdüğü pabucu nun tüm ülkenin kızlarına denettirilmesi gibi bir şey. yani sen kıyafeti seçmiyorsun da kıyafet seni seçiyor. (en iyi okçular, gösterin hünerinizi ve kıyafeti denemeye hak kazanın).
henüz bu rüyayla ilgili bilinç altımın derinliklerini tam olarak çözemesem de çıkarımlarım oldu tabi. mağaza mağaza dolaşıp hayatın anlamı haline gelen alışveriş kadınlarını düşünüp düşünüp, bunlar evrimin hangi aşamasındalar acaba diye soruyorum kendime. belki bu yüzdendir bu rüya.
kısacası bu sektörün büyüklüğünden ve yuttuğu insanları biraz kafama takmam kaynaklı olabilir.

ama kıyafeti benim tasarlamam ve sırf bu kıyafete sahip olmak için bel yağlarını eriten kadınları görmek de doğrusu küçük bir sit kom niteliği taşıyordu.gece gece eğle baya bir eylendim. görüyorsunuz işte alışveriş manyağı olmasam da bir yerde bu kıyafet manyaklığı insanın yakasını bırakmıyor.

şimdi rüyamdan esinlendiğim bu kıyafeti tasarlıyorum! kendine güvenen genç hanım ve beyler forma girdikten sonra kapımı çalabilirsiniz.

bari taşıdığınız kıyafeti doldurun be!
bir bayan ismi.*
ilk izlenimde düşünceyi etkileyen en önemli faktörlerden biri.
görsel budur.
Şıklık ve kalite günümüz insanının kıyafet seçiminde asla taviz veremeyeceği konular arasında. Kıyafetlerin gittikçe birbirine benzediği günümüz bayan giyim dünyasına yeni bir soluk getiren bir marka var artık: Japondress!

Estetik çizgileri, kaliteli kumaşları, modern tasarımlarıyla daha şimdiden trend markalar arasına girmiş olan japondress kullanıcılarına 21. Yüzyılın modern, özgüvenli ve şık kadınının nasıl giyineceği konusunda ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunmakta. Modellerinin iç açan renkleri ve piyasanın uzman kalemlerinin elinden çıkmış çizgileri ile sadece beklentileri karşılamakla kalmayan, beklentileri yükselten bir marka durumunda.

Markanın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de tarz sahibi insanlara hitap eden modelleri olduğu söylenebilir. Sadece şık ya da sadece ‘vay be!’ dedirten değil; aynı zamanda insanın içerisindeki yaşam enerjisini ortaya çıkaran, içinde özgürce hareket edilebilen, doğunun doğallığı ile batının özgün tasarımını bir araya getiren bir duruşa sahip bir firma durumunda.

Markanın mağazası ziyaret edebileceği gibi, japondress.com internet sitesi üzerinden de takip edebilir. Oldukça şık tasarımlı bu sitede modeller gözle görebilir, firma ile mail ya da sosyal medya kanalları ve telefon üzerinden de bağlantı kurabilir.

En geç iki gün içerisinde kapıda ücretsiz teslim. Kapıda ödeme imkânı, iade işlemlerinde sağladığı kolaylık gibi avantajlarıyla alış verişi adeta bir eğlenceye çeviren japondress.com internet sitesi, zarafeti şıklığı ve alış veriş zevkini, uygun fiyatlarla müşterilerine vaat etmekte.

http://www.japondress.com
insanların mahrem yerlerini örtmeye yarayan araçtır.