bugün

hayırlı geceler arkadaşlar...

güzelliklerini kâğıda dökmenin neredeyse imkansız olduğu, neredeyse imkansız olduğu rivayet edilen şeyin başarılması halinde divan edebiyatı döneminde en güzel cins-i latiflere ustaca yazılmış gazellerin bile çocuk şiirinden ileri gidemeyeceği, Sultan-üş Şuara 'Bâkî' Mahmud Abdülbâki'nin bile övmek için yeterli kelimeleri bulamadığından yüzlerce kağıt yırtmasına sebep olabilecek, endamlarıyla her kesimden insanın gözlerini kamaştıracak kadar harikulade varlıklar olan kürt kızlarının dillere destan, kulaklara gazel, gözlere kaside olan güzelliğidir.

doğuştan sürmeli, kaşları hilal, saçları sırma olan bu kızlar; türkiye cumhuriyeti sınırlarında yaşayan, hilkatinde en büyük emeklerin sarf edildiği canlılardır. ulan hayatında kürt kızı görmemiş beybiliboylar burada sürekli kötüleyip, beyhude karalama çabalarında bulunuyor. yahu sen hiç gittin mi şanlıurfa'ya, diyerbekir'e, kars'a, van'a ? nereden biliyorsun da bu kadar yorum yapmayı kendinde hak buluyorsun güzel kardeşim. yok kolları kıllıymış, yok sakal bıyıklıymış, yok şiveleri kötüymüş. bir kere kürt kızlarındaki ahlak, görgü, güzellik, sadakat dünyada başka kökenlerden hiçbir kızda yok. biz dillere destan güzelliklerini dile getirdikçe oradan buradan photoshoplarla çirkinleştirilmiş kürt kızlarının ya da ermeni kökenli kızların fotoğraflarını göstererek ayar vermeye çalışıyorsunuz.

gidicem bu sene aşiret ağasının elini öpücem. bana eline erkek eli değmemiş bir keçe kurdan'ı gelin edecek inşallah. yarın öbür gün spor salonlarına kayıt olup beni kaslı ve uzun boylu spor hocasıyla aldatır, dans kurslarına yazılıp erkeklerin kucağında salsa çaça yapar, karşı çıkmama rağmen işe girip kel kafalı patronunun elle tacizlerine tebessümle yanıt verir korkusu asla olmayacak içimde. bir ömür boyu bana hünerli elleriyle mis gibi yemekler yapacak, ben ölsem benimle birlikte mezara memnuniyetle girebilecek bir karım olacak...

görsel
(img:#796904)
görsel
görsel
görsel
gözleri ileri derecede zayıf gören ve burnu koku almayan maho dedenin sözlerinde destanlaşır.
izmirli kızın sikip adanalı kızın boy verdiği bunun üzerine ankaralı kızın üzerinde misket oynayıp kastamonulu kızın da kol çevirdiği insanın hezayanıdır....
türk kızlarının kendisine bakmaması sonucu, kürt kızlarını öven onlardan medet uman insan düşüncesi.

güzellikleriyle değil doğurganlıklarıyla destan yazarlar.
dünyada kürt kızından başka kız kalmasa dahi güzellik bakımından alman, fransız ve ingiliz erkeklerinden sonra gelen kızlara ait güzelliktir.

fıkra gibi amk.
dağ havasının güzellik üstündeki etkisini gösteren güzel bir örnektir
bulunamamıştır.

(bkz: 404 not found)
bazı ırk ayrımcıların nedense inatla olmadığını ispata çalıştığı ve bunu yaparken ağızlarından salya ve irin akıtmayı ihmal etmedikleri bir kavram.
türkiye'yi develerle gezilen bi yer sanan tiplerden farkı olmayanların kürt kızlarının hepsini esmer kıvırcık saçlı ve kemerli burunlu zannettiği kızlardır. daha evvel de bu tarz bi başlık vardı orda da yazmıştım üniversitede bir sürü tanıdım ve zannettiğiniz gibi değil aksine beyaz tenli ve renkli gözlü ve hatta sarışın bile olanlarıyla karşılaştım.
sonradan öğrendim ki aslında sarışın gen kürtlere has bir özellikmiş türklerin geninde sarışınlık da renkli göz de yokmuş fakat türkiye'de karma bi kültürel yapı olduğundan karışa karışa sarışın da olmaya başlamış türk insanı. eski türkçe derslerine gelen türkolog profesör söylemişti.

bir de şu var yaşadıkları iklim dolayısıyla ve çoğunlukla pamuk, fıstık, kayısı vb. mevsimlik işçiliği yaptıkları için güneşe aşırı maruz kalıyolar ve ekonomik olarak daha alt sınıfta olup bu tarz işlere gitmek zorunda olanlar evet zamanla aşırı esmerleşiyorlar. bkz. survivor'dakilerin nerdeyse zencileşmesi
(bkz: yja star)
düpedüz insan güzelliğidir.
(bkz: rojda demirer)
son derece doğru tesbittir.

dalga geçenin bir tarafına girsin!
kız ya da erkek türk ya da kürt güzelliğini dillere destan diye adlandırmak fazla iyi niyetli olur. dünya da iskandinav ve slav ırklar oldukça dillere destan kavramı ancak (bkz: kol kırılır yen içinde kalır) kadar destan olacaktır.
bir türk kızı güzelliği değildir.***
Gördüğüm cinsleri Fizik olarak tamam ancak Uzun vadede yanyana durulacaksa Kese kağıdı ihtiyacı doğuracak cinsten olan milletin kızlarıdırlar.
sadece dillere değildir.
nedense kimse tarafından bilinmeyen destandır.
Kemikli bir yüz, kemikli büyük kemerli burun, iri gözler ama alt göz kapağının normalden daha büyük olması (pörtlemiş gibi), esmer, simsiyah kıvırcık saçlar, elleri ve ayakları da kemiklidir, omuzları geniştir. Yüzleri için aynı şeyleri söyleyemesem de vücutları nazaran güzeldir.
epilasyon problemi hesaba katılmaksızın sarfedilmiş, kapalı dünya insanı güzellemesi, kargaya yavrusu şahan görünürmüş...
güzellerinide gördümde akraba evliliğindenmidir nedir hoş olmayanda baya vardı.
asıl kürtler sarışın mavi gözlüdür. Bu nu nerden mi biliyorum oda arkadaşım kürt ve o söyledi. Ayrıca kendine bakan herkes güzeldir.
ancak bıyıkları aldırıp vücutlarındaki tüyleri de ağdalattıkları zaman ortaya çıkabilecek güzellik.
şanlıurfa ve mardin kızları gerçekten çok güzel olurlar.

çoğu buğday tenli, iri çekik gözlü ve uzun boylu olurlar.
o fauller, o bıyıklar, o kaşlar, o topsakal, o göğüslerin arasındaki kıllar, o adab, o estetik... Oyşş...
olmayan güzelliktir. evet bazıları güzeldir ama öyle dillere destan değil. zenci ile beyaz arasında bir esmerlikte olurlar. kaşları kalın ve gözleri genellikle renksizdir. kirpikleri uzuncadır. çok nadir zayıf olurlar, çoğu balık etlidir. güzel olmasına güzeldir kürt kızı ama türk kızıyla kıyaslanacak kadar değil.