bugün

(bkz: köy yoğurdu)
şalvarın altındakini merak edip hayal kurabileceğiniz balık etli bakire cıbırlar..
Yoktur.
Bir yerlere koşturmak zorunda olmamak.
yukarda allah var deyince yukarıya bakan bir zeka seviyesini yerinde görebilmek.
bööyle, sıcak, güneşli ama rüzgarsız ve nemsiz bir öğle üzerinde, bembeyaz kireçli kerpiç eve girip anneanenin sedirine uzanmaktır.
arada yumurtlarken çığlık atan tavuğun sesi gelir. başka ses yoktur.

bu arada ne şanslıyımki 15 milyonluk bir şehirde şu an o ortamı yaşıyorum. koca koca apartmanların birinin bahçesinden bir tavuk çığlığı geliyor. pazar sessizliği var ve hava tamda yazdığım gibi, kuru ve sıcak.
Saymakla bitmez de en son başıma gelen olay güzeldi.
Dün akşam ormandayken bir çakal yavrusu koşarak yanıma geldi. Şaşkın şaşkın yüzüme bakıp yine kaçıp gitti.
seks yaptığımız eşeğe hediye almamız gerekmez.
Yaşamayı bilene her yer güzeldir köy kasaba şehir farketmez yeter ki yaşamayı bilin.
Eğer 2-3 haftadan fazla kalırsanız ne temiz hava diyorsunuz ne taze yurmuta ne Cicek ne ot ne böcek. Bir kere köyde yaşıyorsanız üzerinizde o kadar iş vardır ki siz bu güzellikleri göremezsiniz. Zaten kaç köylü sabah gidip tavuk altından yumurta topluyor ya da ohh miss oksijen bol bol ooo horozlar ötüyor gunes daha yeni doğuyor diye uyanıyor merak konusu. Hiç oyle doğal bir şey de yok. Organik tarım yapan hepi topu kaç köy var? Adam ekmek derdinde ne kadar hormon basarsa o kadar kazanıyor. Üstüne üstlük Çevrenizdeki insanların hayata bakış açısının darlığı 2. Haftadan sonra sizi sıkmaya başlar. Part time köylüyüm her boş anım köyde geçiyor. Ama sizi temin ederim köy hayatının güzelliği 2. Hafta ile beraber biter.
(img:#1538303)
Bu olabilir mi?
Dalından koparıp yemek.
Ha birde klasik ama doğru olan
temiz havasıdır.
egzozsuz hava, bir numaralı stres sebebi olan trafiğin yokluğu, oksijen bolluğu ve yeşil doğası.
köyden köye de fark var tabi.
mesela güney anadolu dersen her yer börtü böcek ve benim gibi alışık olmayan bir şehirli için hiç de çekilir bir durum değil.
(img:#1538306)
Ya da mis gibi doğası?
Edit: 8 yaşına kadar köyde büyüdüm.
Şu yaşıma kadar da her hafta sonu ve bayram tatillerini köyde geçirdim.
Yeterince yaşadım diye düşünüyorum kendi adıma.
Yeri geldi inek de sürdüm, ot da yoldum, bahçe de ektim.
Yani aklınıza gelebilecek her köy işini yaptım.
(img:#1538307)
istanbul hahahajaja.
ılıngaç.

ayakları uzatıp usul usul sallanırken mayışıp uyuyakalmanın tadını hiçbir yatak vermez.
doğal insanlar doğal hayat yeşillik hayvanlar şehir pisliklerinden uzaklaşmak vs vs...
Samimiyet var. Tabi herkes gördüğü köyler açısından konuşuyor.

Belki bir nebze algı ama insanlar bir şey yerken korkmuyorlar. Doya doya nefes alabiliyor insan. Ve sessizliğe ihtiyaç duyduğu an dünyadan kopabiliyor.
Cok guzel ama bir yerden sonra harekete aliskin insani bayar. Soyle sehre yakin sakin bir ilce daha iyidir mesela. Bursa galiba bu anlamda en dengeli yerlerden biri. Koyde yasayip sehrinde imkanlarindan faydalanmak anlaminda.
1. Gün :ohhhh be şu havanın güzelliğine bak...

2. Gün :ulan bi klozet olaydı bari...

3. Gün :ulan internet çekeydi bari...

4. Gün :allah kahretsin böyle hayatı...
Açık söyleyeyim başlığa tıklamadan böyle bir şey bekledim. Bu platforma olan saygım günden güne eriyor..
görsel
Daracık yollar, yemyeşil dağlar tepeler,dalından koparılmış mis kokulu meyveler, sıcak samimi insanlar..
organik kızların olması. şeherli boyalı hormonlu kızlar gibi değil yazmalı, şalvarlı masum saf temiz kızlar. maşallah traktör gibi kızlar var onlara tarla mı dayanır iş mi dayanır. size çocukta yaparlar, yemeğin kralınıda gençlik iksiri mubarek yediğin içtiğinde organik oh mis bol oksijen birde. şeherli avratlar öyle mi kendi ayakları üstünde duracaklarmış erkekler köpekleri olacağmış avm, serpme kahvaltıcı story kahveci iki yımırta kırıp menemen yapamazlar süs güzelleri. not köylü kızlar takma bacak kullanıyormuş.
az insan, az araç genel olarak az yoğunluk.
daha temiz hava ve çevre.
çok doğa.
şimdi köydeki kızlar da instagramı haşat ediyor yalnız bunu bilin de ona göre şeedin.

temiz hava ve az insan olması sebebiyle güzel hayattır.