bugün

söz konusu insanın açığını yakalamak için "ne dinliyorsun?" sorusunu yöneltmeniz olasıdır. sendelerse bilin ki kulaklıktan çok, sizi dinlemektedir. fakat felsefi sorular misali kesin bir cevap verilemeyecek bir olgudur da.
kimseyi takmayan kafasını dinleyen insandır.
bir heves kulaklıklar kulağa yerleştirilir. otobüste koltuğa rahatça yerleşilir ve eller mp3 çaların açma tuşuna yönelir.
basarsınız ve beklersiniz. lakin o korkulan olay başa gelmiştir. piliniz bitmiştir.
içten içe küfürler savurarak olasılıkları gözden geçirirsiniz.
taktığınızla çıkarmanızın bir olmasını gururunuza yediremediğiniz için bir süre beklemeyi ve daha sonra çıkarmayı kararlaştırırsınız. bu sebeple başlığa uygun "tanım" halini alırsınız. **
cool olmaya çalışan insandır.
bir ihtimal içe sızmış ajandır.
etrafta duyulması gereken bi şeyler söylendigini düşünen insandır.
kulaklık takıp müzik dinlemeye başlarsınız. evet etrafı duymuyorsunuzdur ama e gözünüz de kör degildir yani. yakınlarınızdaki insanların birbirlerinin kulaklarına egilerek konuştugunu görürsünüz. muzigi durdurup bi güzel dinlersiniz. ama ben diyim genelde dinlemeye degmeyecek bi dedikodu cıkıyo bunlar. dinlemeseniz de yakında ögrenirsiniz boşuna muzigi yarıda bırakmayaın lan *
hava soğuksa bir nebze olsun kulaklarının içini sıcak tutmak isteyen insandır...

bir teori :

çevresindeki insanların rahat konuşmasını için yapılan bir harekettir. etraftakiler dinlenmediklerini bilip rahat konuşacaklar. kulaklı kişi için müthiş bir sosyal tespit taktiği.
Bir tek kendim yapıyorum sandığım ama baslığı görünce yanlız olmadğımı anladığım eylem.
(bkz: numaracı)
kesin ya şarj ı veya pili bitmiştir. olmadı olayı paranoyaklığa dökersek etrafta benim hakkımda konuşan varmı diye dinlemesidir.
ortamdaki gurultuden son derece rahatsiz olmus insandir. konsantre olabilmek acisindan etkili bir yontemdir.
kimsenin onunla konuşmamasını isteyen bir insandır.
(bkz: heroes)
şirket patronu olan insandır. aklında yeşeren "ofistekiler bıdı bıdı konuşup işlerini aksatıyorlar mı, konuşuyorlarsa ne konuşuyorlar" gibi meraklarını giderme çabasındadır. müzik dinliyormuş gibi yapar, oysa ortamı dinliyordur bal gibi.
telefonunun yada mp3'ünün olduğunu belli etmek isteyen özenti, hava atmayı seven, boktan bir insandır.
artistlik mi yapıyorsun kardeş!? denilesi insandır. hayır neyin artistliği bu allah bilir kulaklığın ucunda telefon, mp3 vs. de yoktur.
o esnada etrafı duyması gerektiği için sesi kapatan ve daha sonra açmayı planlayan insan olabilir. "hava atmak için yapıyor" görüşlerini hayretlerle izliyorum. ulan fil dişi sahillerinde bile bir insan kulaklıkla hava atamaz. hangi devirde yaşıyoruz anasını satayım? millet artık uzay mekiğiyle gezecek neredeyse. ah şu uludağ sözlük yazarları, siz yok musunuz... kendimi iyi hissetmeme sebep oluyorsunuz vallahi.
sinsi sinsi etrafta konuşulanları dinleyen insandır.
1-şehirler arası otobüslerde yanına yaşlı amca/teyze oturunca onun torununun hangi bölümde okuduğunu, hangi hobilerle uğraştığını dinlemek istemeyen gencin,
2-kulaklığı takıp müzik dinliyormuş havası veren, sonra da ortamdakiler ne konuşuyor diye dinlemek isteyen insanların uyguladığı bir taktik/strateji de olabilir zaman zaman.
Sessizliği dinliyordur.
kendini fbı ajanı zanneden iki de bir de utanmadan elini kulağına hafifçe dokundurup bilgi almaya çalışan insandır.
bugün ve bugünden başka neredeyse her gün metrobüsteyken yaptığımdan dolayıdır ki ben de o insan grubu içindeyim. bir şey için müziği kapatıp tüm gün boyunca kulaklık kulağımda ama sessiz bir biçimde dolanır dururum. istisnasız her gün.
kendisine bir şey denmesin istiyordur, rahat bıraksınlar diye bu kulaklık onun için bir umuttur.
özellikle dolmuşa binildiğinde cam kenarına geçip dışarıya bakan kişinin telefonun vb. şarjı bittiği halde yapılan yada bitmesin diye yaptığı harekettir. bu sayede yaşlı biri gelince sizden koptum farkında değilim ayakları yapar ve biri oğlum yaşlıya yer versene dediğinde rock dinlermiş gibi kafa sallar bide üstüne uyursa sağır sultan otursa yerinde yaşlıya yer verirdi eminim.

birde çok markalı kulaklığı takıp cebinde 3310 olan insanlar vardır. amaç kulaklığın en sonunda cepte kaliteli bir cihaz olduğunu göstermektir bu durum apachi style olarak kayıtlara geçmiştir ve hiçbir kurum yada kuruluş değiştiremez.
açmayan değil açamayan insandır. şarjı bitmiştir.
(bkz: amına koyim ben onların)

son günlerce iyice türeyen ibnelerdir bunlar.

sırf karı kız düşürmek içindir bu ibnelikler. genelde bolcana tişört, acayip bir kapri, götümce takılmış bir şapka-akşamları bir de amk- ve çakma beats kullanır bunlar. bir de yakışıklı olurlar genelde.