bugün

şimdi efendim kimi insanlara yazarlara, yaptıkları hatalar gösterildiğinde ayar verildiğinde hemen diyorlar ki klavye delikanlısı. yani şidilerde bunu şöyle bir durumla açıklamalıyım ki; elbetteki klavye delikanlısı olacaksın. ben sokakta delikanlı takılsam hanım ağa modlarında sen nerden göreceksin? e ben burada varlığımı sürdüreceksem klavye delikanlılığının kralını yapmalıyım. klavye delikanlılığı çok zor bir yorum olmasa da kimi bünyelerce yanlış anlaşılabilmektedir.
klavye delikanlılığı el kitabını okumadan yapılmamalıdır. zira yan etkileri vardır, bilmediğiniz şeyi yapmayın. önce okuyup bilinçlenin, sonra eyleme dökün.
(bkz: klavye delikanlısı)
bir tür gelişmişlerinin klavye hizbullahçılığı yaptığı da vakidir.
kuşlar çinko damı gagalarken, ay akşamdan ışıktır, yaylalar oh yaylalar.

(bkz: çakan adam/@oh bebek)
cok matah bir şey olmamasına ragmen yapıldığında koltuk kabartan, öznellik taşıyan,karşı tarafı dumura uğratıp gerinme esnasında yazar kişisinin dahil olduğu delikanlılık grubu.

günlük hayatta seri düşünüp uygulayamamanın, aynı hisleri karşı tarafa yaşatamamanın verdiği sıkıntıyı sözlükte icraata geçirme durumunda unutur insan.

ama cümleleri düşünüp yazabilmeyi bilimumm tdk işlevselliğinde sözlükten yardım alarak gerçekleştirir bu delikanlımız.

dedim ya çok da matah bir şey değil yani!
msn, facebook ve sözlüklerde sürekli güncellenerek yapılan durumdur. genellikle siyasetçiler, sanatçılar ve futbolcular eleştirilir. eleştiren kişinin karşısına, eleştirdiği kişi çıkartılınca dediklerinin arkasında duruyorsa o kişi gerçek delikanlıdır. yok durmuyorsa zaten el ayak öpmekten yüzünü göremeyiz ve kim olduğunu asla öğrenemeyiz.
(bkz: youtube akıllı olsun akıllı)
+sen kime küfür ediyon lan
-sus ananı sikerim
+olm agzını bozma
-olm seni cıktıgın yere sokarım evinden aldırırım
+kardeşş uzattın ama
-kasımpaşalıyız lan biz. sana mı sorucam tornavida
+senin soyunu sopunu sikerim sen 9-A daki cocuk degıl misin
-yok abi nerden çıkartıyorsun.Alâkası yok.
ayarı yiyen kişinin, mantık aramaksızın, ayarı veren kişiye itaf ettiği delikanlılık çeşidi.

- gemiler bir orhan atasoy şarkısıdır ve zamanının en güzel klibine sahiptir. kesinlikle bir teoman şarkısı değildir. bu yüzden söz müzik teoman albümünde bu şarkı yer almamıştır.
+ klavye delikanlılığı yapma lan!
- arkadaşım istersen link vereyim: youtube com
+ adam ol! klavye delikanlısı. burda herkes atıp tutar. sözlükte hava yapmayın lan bana!
sanal delikanlılıktır.
delikanlılıkla alakası yoktur.
çoğu kişiye göre karşı olduğu düşünceyi açık açık yazan, savunan kişinin yaptığıdır. genelde bu düşünceye sahip arkadaşlar karşı tarafı reelde düşüncelerini açık açık savunmayacak korkak tipler olarak betimler.
sanal delikanlılıktan öteye gitmez. hatta birey bu delikanlılıkla özgürce istediğini söyleyebiliyorda ama bir de gelin karşımızada aynı şeyleri söyleyin dediğimizde kimsenin gıkının çıkmadığı durumdur. şerefli bir insan klavye delikanlılığı yapmaz bizzat gelir gerçek dünya da söyler. *
bana denk gelenlerden bolca küfür öğrendiğim daha sonrasında aynen iade ettiğim kişilerdir.
(bkz: tereciye tere satmak)
internette chat yaparken tartıştığı kişiyi klavyenin içinde sanıp,yazı yazarken klavyeye vuran ve o kişiye acı çektirdiğini sanan insanların eylemi..pek delikanlılık sayılmaz,aptalkanlılık desek daha doğru olur.
(bkz: delikanlılık gösterme aracı olarak klavye)
birilerine sadece klavyede külhanbeylilik taslayan, ortaya küfürler savuran ezik zihniyettir.
kendi düşüncesinde olmayan kişilere hemen küfür yazabilen bu yaratıklar, tek başlarına görünmezken güçlüdürler.
dışarıda kuzu olan bu tipler egolarını klavyede büyütmektedir.
yaş ortalamaları genelde 15-18 arasında olan bu yaratıklar gelişimlerini sanal hayatta başarı ile tamamlayıp ibne olurlar.
dtp'yi savunmaktır,lafı yediğinde oturmaksa "amua goyim" diyip, klavyedeki "q" tuşundan "ç" ye değin zeka ile doğru orantılı olarak yapılan basma işlemidir.
her an monitörden fırlayıp,tekme tokat dalma havası estirendir.
gerçek hayatın anlık reaksiyonlarında eziklik yaşamış bireyin sanal dünyada bu ezikliği telafi etmekdeki çabasıdır.
Klavyeden herkese artistlik yapmak.
Ama o herkesin yanında susmak.Konuşmamak.
üç kuruşluk aklı olmayan insanların eline verilmiş feci silah olan klavyeyle yaptıkları şakadır. şakadır diyoruz çünkü onların yaptıkları şakadan öteye geçmez. hatta bir çoğu normalde iki lafı yan yana getiremezken yarım beyinleriyle karşı tarafa laf soktum sanar. bilmedikleri tek şeyse onlar oyunun başındayken bizim çoktan tur atlamış olmamızdır. gerektiğinde söyledikleri lafları yemeyi de öğrenseler iyi olur zira zorlaya zorlaya yedirmek harbi delikanlıyı bozar.
genellikle doğum tarihi 1990'dan sonra olan ezik kişilik.
(bkz: fazıl say)
Sahte delikanlılık.