bugün

yedi bela hüsnü'den ;

-hüsniye sana bakınca kendimi manavda zannediyorum.
-dudakların kiraz, yanakların elma gibi.
-gözlerin üzüm, göğüslerin portakal.
-hepsinden yarımşar kilo versene hüsniye.
tokatçı ile yardıran büyük komedyen.
hemşehrim. biraz düşündüğümde ölmesinin sanat hayatı için belkide hayırlı olmuştur zira kendisini şener şen gibi ttnet reklamlarında görebilirdik.
Alanında üstüne tanınmayan nadir kişilerdendir.
kral adam.
(bkz: süt kardeşler) (bkz: kibar feyzo) (bkz: davaro) (bkz: köyden indim şehire) (bkz: salako) (bkz: hanzo)gibi kaliteli filmlerle gönüllere taht kurmuş kalbimizde daima yaşıyacak olan asil sanatçı.
türkiye'nin bir dönem komedisine damga vurmuş bir isim. belki 10 yıl sonrası nesil kemal sunala gulmucek.
küfür etmeden güldürebilen nadir insanlardandı.
türkiye' de gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından birisidir.
Şu an bile televizyonu açsanız, 3, 4 kanalda filmlerini görebileceğiniz türk sineması'nın çok değerli bir oyuncusı.
sevmediğim için bazı ortamlardan dışlandığım kişi, sevmiyorum arkadaşım şarlo çakması insanları sevmiyorum. en büyük etken ise hemşehrililerimi sevmiyorum ben arkadaş!
Üstadın yadigar ejder ile güreş sahneleri vardır. *
Hava buz gibi kar yağmış.

Çekimler uzamıştır ve Kemal sunal kaloriferli arabasında viski içip sahnenin çekimi için beklerken yadigarın istemesine rağmen arabada ısınmasına izin verilmez.

O da bu duruma çok içerlenerek yapımcıyla kavga eder ve bundan sonra yapımcılar iş vermezler bu figürana.

bir diğerleri için

(bkz: pembe mutlu)
(bkz: bahar öztan)

Kemal sunal'ın bu olaydan haberinin olup olmadı ve nasıl davranış gösterdiği bilinmemektedir.

anı kaynak: sönmez yıkılmaz arka pencere dergisi sayı 5

Bu hayat garibanın hayatı değil arkadaş.
Şimdi ben buraya neden çıktım ?
Niçin çıktım?
Nasıl çıktım ?
Buna izaha gerek yok gördünüz yürüdüm çıktım...
Ama çıkmamış da olabilirim, çıkmışsam çıkmışımdır.
Çıkmamışsam çıkmamışımdır.
Görünen köy uzak da değildir !
Buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik !!
Bunlar bir takım uydurma laflardır....
Sahi yavvvv; ben buraya neden çıktım kim çıkardı ulan beni buraya.
büyük sanatçı. sanki ölmedi de bir yerlerde bizi seyrediyor; yıllarca kendisini seyreden bizlerden hakkını ararcasına...
evet komikti filmleri...
bir zaman çocukluğumuzun vazgeçilmez deyimlerini üreten kişi.
şimdi iledikçe ağlatan kişi...
hepsi; çocukları güldürmek, büyükleri düşündürmek içindi...
http://www.youtube.com/watch?v=_7z71EDqwlA
bütün filmlerinde bir mesaj olan büyük insan. televizyona değil filmini resmini koysanız bile insanlar güler.
güldüremeyen, vasat bir oyuncudur sadece. deeeeeeeeeeermişim. Kendisinin her filmini yüzlerce kere, sıkılmadan izleyebildiğim, komedinin ilahı olan, her rolünün hakkını* veren, büyük üstaddır.
Filmlerini defalarca bıkmadan izlediğim ve her izlediğimde güldüğüm bir çok filmi vardır ustanın. Çoğumuzun çocukluğu kemal sunal filmleri ile geçti, recep ivedik'in küfürlü argo filmleri ile değil. Zamane komedi filmleri küfür ve argo kullanarak insanlara güldürüyor. işte onun için Kemal Sunal ile şimdiki komdeyenlerin arasında ki büyük bir farkdır bu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun büyük ustaya.
toprağın bol olsun usta.
Filmlerini sıkılmadan defalarca izlediğim, türkiye' nin gelmiş geçmiş en iyi komedyenidir. Güldürmesi için repliklerine gerek yoktur. Sadece yüz ifadesiyle bile güldürür.
görsel
filmleri ne kadar izlenirse izlensin insanı hep ilk seferki gibi keyiflendiren usta sanatçıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=Sw4cB8RrFP4
doğum günümde ölen ve psikolojimin bozulmasına sebebiyet veren usta oyuncu, 3 temmuz 2000 yılında yani ben 10 yaşındayken hayata gözlerini yumdu, hiç unutmam tam 4 gün yemek yememiştim ve bitkin düşüp hasta olmuştum hey gidi günler, gerçek den biz şanslı bir nesiliz, allah bir kez daha gani gani rahmet eylesin.
gerçek oyuncu, şahane kişilik

-kemal sunal
Günümüz türk komedi sinemasındaki oyunculukların yanına yaklaşılamayacak kadar kaliteli oyunculuk sergilemiş güzel insan.
görsel