bugün

uslu durmayan kardeşi ağzına osurmakla tehdit etmek ve ne yazık ki bu eylemi gerçekleştirmek***
Hizmetçi gibi çalıştırmaktır.

(bkz: git su getir lan)

getirilmediğinde ise anne veya baba isterdi bu sefer. ve zorla su getirilir abiye verilirdi. Lanet olsun o günlere. *
küçüklüğümde bana çok kez yapılmış olandır. küçük bünyem acılar çekmiş olsa da* şimdi bildiğin gülüyorum.
*evde koridordaki araya saklanıp şşş ben abin değilim deyip korkutmak, bi saat boyunca konuşmak ve buna inandırmak en sonunda ağlatmak.
*yataktaki yorgana rulo şeklinde sarmak sonra gülerek sallamak.
*boncuklu tabancayla kardeşin poposuna hedef almak.
*bardağa su yerine rakı koyup içirtmek.
*denizde sinsi sinsi yaklaşmak ve boğmaya çalışmak*
*ranzada yatarken;
-şş sana bi masal anlatıyım mı?
+anlat abi
-anlat demekle olmaz sana bi masal anlatıyım mı?
+anlatma abiii.
-anlatma demekle olmaz sana bi masal anlatayım mı? diye delirtmek.
kucağımda gezdirirken etrafı bir koku sarardı. anlardımki bizim ki sıçmış oturdurdum onu bir güzel böyle sağa sola yuvarlardım her yeri bok olurdu gerçi ibne deli gibi gülüyordu eziyeti anneme oluyodu. çok defa sormuştur bu çocuk sırtına nasıl sıçıyor diye.
abim yoktu fakat ufaklığa çokça eziyet etmişimdir

-Acı biberi tatlı diye yedirtmek.
Bir kardeşe yapılabilecek en büyük işkencelerden biri, zavallının karnesinde zayıf olduğu bir dönemde takdir belgesi ile eve gelmektir.
liseye giden kardeşi tüm arkadaşlarının ortasında "kujusu kujusu"diye sevmek.
kardeş beş yaşında falanken*, ayaklarından yakalayıp altındaki pantolon çıkana kadar yerde sürüklemek. beli pişik olduydu zavallının benim yüzümden.
o öldükten sonra karısıyla evlenmek.
yaş farkı biraz fazlaysa (6-7 yaş gibi) deneme tahtası olarak kullanılan kardeşin yaşadıklarıdır. şöyleki;

-bebekken emziğini anne görmeden limona bulayıp ağzına tıkmak. bunu can sıkıldıkça sıkça uygulamak.(yüzünün şekli hoşuma gidiyordu)
-bacağındaki et beninin böcek olduğunu onu her geçen gün içten yediğini 2 gün içinde öleceğine inandırmak.
-kardeşliğin olmazsa olmazı onun kapıya bırakıldığını acıyıp baktığımızı evlatlık olduğunu idda etmek. gerçi bu iddadan sonra çok ağlardı annenin güdümlü terliğiyle gerçeği anlatmak zorunda kalırdım ama safım defalarca da anlatsam hep inanırdı.
ayak yıkatmak.

not: hakikaten kendi isteğiydi, kulağını deldirmek istiyodu o arada, benden başkası da olur demiyodu. o da öyle bir yol seçti. ben şaka yapıyo diye gülerken yıkamış bile...
*
kumbarasında zar zor biriktirdiği 70 tlyi alıp metallica konserine gitmek...**
yatağa su döküp işemiş diye dalga geçmek.

vallahi su döktü. ben işemedim.
(bkz: kollarını geri çekip sırtına diz ile bastırmak)
elektronik aletlere karşı özel bir ilgisi olan abim evde bulduğu her şeyin içini açar dururdu.

o sıralarda da teyzem bana yurtdışından tarlatanlı, altında da aç-kapa düğmesi olan dans eden bir bebek getirmişti. bir gün bebeğimi odamda bulamayınca telaşla aramaya koyuldum. sonra abim geldi yanıma;

- jineps sana sürprizim var
+ ne sürprizi?
- bak sana ne yaptım, beğendin mi abajürü?

benim bebeği başı kopmuş şekilde tutuyor, tarlatanın içine bir lamba yerleştirmiş, düğmeyi de ona bağlamış. ışığı açıp açıp kapatıyor.

ben birkaç saniye tepkisiz kaldım sonra başladım ağlamaya tabii "anneeee abimmm bebeğimi kırmışşş"
sonrasında annem o abajürü bizim komşu kızına vermiş. "aman kızım gözünü seveyim sen al da bizim kız gördükçe ağlamaya başlıyor, evde durmasın" diyerekten. * *
gece yatarken abla süt getirir. mitokontri35 de mırın kırın etmesinler diye sütü bir dikişte içer. ağzına ekşi bir tat gelir. bu süt bozuk mu der. tarihine bakılır ama geçmemiştir. neyse belki bir şey olur diye mitokontri35 i uyutmazlar. izlesin diye ayı winnie açılır. karnı ağrısada doktora götürürler diye söylemez. bir şey olmayınca yer yatağı serilip 15 yaş büyük ablayla yatar mitokontri35 uykusu yoktur. 2 saat geçmiş ama o uyumamıştır. sonra ablası karnına bakar çaktırmadan ,nefes alıyor mu diye. bunu anlayan mitokontri35 o an nefes almaz ve ablasının yüreğine indirir. * *
Ben hatırlamıyorum, yeni doğduğum sıralarda ablamın rüyasın(artık ne hikmetse) bir amca giriyor ve kardeşini öldür diyor. Bizim geri zekalı da dünya tatlısı kardeşinin(hele hele) yüzüne tekme atmak suretiyle eylemi gerçekleştirdiğini sanıyor. Sonra tabi kendisi de çok ağlıyor.
Ha bunu bana çok sonra anlattılar, intikamımı aldım mı? Aldım.
karşına geçip kahkahalar atarak sinir etmek.
Evi toplamadığı için kol etini tutup saat yönünde çevirmek. Ağlayıncada, sus daha kopmadı demesi.
koluna tığ batırmak, kafasına kül tablası atmak ve kulağını ısırmak! yuh harbiden neler yapmışım...
uyurken ağzına çorap sokmak.
havalı tüfekle ateş etmek. evet yaptım.evet utanıyorum.
kapıyı açtırmak
bakkala göndermek
su getirttirmek
kumandayı elinden almak
pc başından ödev bahanesiyle kaldırmak*
üzerinde döner tekme atabiliyormuyum denemesinin, anaaam biyerine bişey oldumu şeklinde sonuçlanması.
gecenin köründe canı sıkılan mojito addiction kafasında hemen bir plan tasarlar ve kurban olarak seçtiği kardeşini uyandırarak evden kaçacağını ve sessiz olması gerektiğini söyleyerek valizini hazırlamaya başlar. Kardeşinin sesli ağlaması nedeniyle ebeveynler odaya gelirler ve hüngür hüngür ağlayan bir çocuk ve gülme krizine girmiş bir ergen görüp, zamanında ne kadar büyük bi hata yaptıklarını anlarlar.