bugün

yalnızlık, içine düştüğün yangının ta kedisiyken
yakıcı bir ses doldurur zihnini
susarsın
çoğalan seslerde kendini duyamazken
kalabalığa dönüşür
içindeki adama bakarsın
we çoğaldıkça çoğalır karmaşan
tek kalır içindeki insan
hesapsız geçen günleri kalmaz olur
artık bulanık bir sudur
derya olur yüreğine zincir vurur tasan
atlatamazsın...
kalabalıklar arasında yaşanabilen en nadide ve özel anlardır. çevrenizde ne kadar insan olursa olsun, her daim bir şeyleri eksik yaşıyorsanız, o kadar insan arasında aslında teksinizdir, kimse yoktur sanki çevrenizde. insanın salt bedenden var olmadığını, ondan çok bağımsız, bir ruh' un var olduğunun en açık kanıtıdır. kötü bir durum gibi gözükse de olumlu yanları da vardır. ruhunuz hala seçme yetisini kaybetmemiştir, herkes mutlu diye mutlu gözükmek zorunda olmadığının farkındadır. özgürlük burada başlar işte.
(bkz: yalnızlık/#4464716)
içime oturan bir türlü çıkarıp atamadığım yalnızlık.
(bkz: yalnızlıktan devren kiralık) *
içimden hiç çıkmayan, daha da çıkmayacak olan huydur.
içimdeki yalnızlık öyle bir duygu ki hiç bir duyguyla kıyaslayamıyorum. izin vermiyor başka duygularla anılmaya. izin vermiyor ikinci plana düşmeye.. vazgeçilmez olduğunu bana kanıtladı ama artık bu kadarı yeter diye düşünüyorum..çünkü çok yoruldum..belki çok yaşamadım bu yeryüzünde ama sanki ben yokken yalnızlık duygum var oldu..ayrıca tek yoldaş o.. kimse yokken yanımda gözyaşlarıma ortak oldu ve hep benimle kaldı.. teşekkürler yalnızlığım..
Öyle bir şeydir ki siz onu anlatamazsınız o sizi anlatır. Sizi ele geçirir, yönlendirir. Öyle ki uçaktan atladınız ve paraşütünüz açılmadı düşeceksiniz ve öleceksiniz biliyorsunuz işte o farkındalık durumudur içinizde ki yalnızlık. O varken ne yaparsanız yapın içinizde 10 dakika sonra ölecekmişsiniz gibi bir his olur bağlar sizi. Konuşamaz iletişim kuramazsınız boşlukta sesinizi duyurmaya çalışır hep yankılarınız da boğulursunuz ve gülememek gibi bir reflex de edinirsiniz. Masada hayata karşı herbir şeyinizi kaybetmişsinizdir zaten... gerisinin önemli olmadığı gerçeği iliklerinize buzlarla yazılmıştır.
dışımdaki yalan gülücüklerdir...
--spoiler--
yalnızlık, aşk olmadan sevişen birisine bulaşmış bir virüstür..
--spoiler--
Yüzüme sahte gülücükler takıp, etrafa neşe saçıp,mutluluk oyununu oynarken içimdeki duygu hali.
içimde ki gökyüzünde bir tane kuş kalmadı.. Bir kısmı güneye göçtü, bir kısmı da intihar etti.. Zaten çoğu benim gibi intihara meyilliydi.. diğerleri ise, güneyi severdi.. beni sevmeleri ihtimal dahi değildi.. içimdeki yalnızlıksa tarifi olmayan isimsizdi.