bugün

feridun düzağaç'ın sevilen şarkıları tegv çocukları için bu sefer ünlü müzisyenler tarafından seslendirildi. badem, bertuğ cemil, cem adrian, emre aydın, hayko cepkin, jehan barbur, manga, melis danişmend, multitap, pinhani ve redd gibi önemli isimlerin yer aldığı albüm “iyilik & güzellik spor” ismiyle 23 nisan’da müzik marketlerdeki yerini alacak.

albümde yer alan feridun düzağaç şarkıları ve seslendiren sanatçılar:

badem : aşkın e hali (1999)
bertuğ cemil : içimden şehirler geçiyor (2001)
cem adrian : beni bırakma (2008)
emre aydın : dipteyim sondayım (2001)
hayko cepkin : deli (2006)
jehan barbur : yeniköy (2008)
manga : beni unutma (2006)
melis danişmend : çok geç (2008)
multitab : boş ders şarkısı (2003)
pinhani : çok aşık (2008)
redd : nadas (2003)
feridun düzağaç : yanında (2001), son yaprağıydı güzün (2001), aşk çok uzak (2006)
hemen alınması gereken albüm!
herhangi bir projede ferudun varsa şayet;
orjinal alınması gereken albüm!
belirtilen tarihte çıkamayan feridun düzağaç albümüdür.
feridun şarkılarını diğer müzisyenlerden dinleyebildiğimiz albümdür. dinlendiğinde bir kez daha anlaşılıyor ki feridun şarkılarını sadece feridun söylemelidir. farklı tatta albümdür.
(bkz: iyilik güzellikspor) orjinal hali böyle olması gerekir.
yazılış her ne kadar yanlış olsada .
feridun düzağaç yazsın başkası söylesin söylemini çürüten albümdür. jehan barbur'un söylediği yeniköy şarkısı dışında diğer sanatçıların yorumu feridun düzağaç'ın yorumunun yanına yaklaşamamıştır. Sözler aynı olsada insanda uyandırdığı haz bakımından feridun düzağaç söylerken sözler insanın içine işliyor.
sadece jehan barbürün yeniköy şarkısı ve cem adrian hoşuma gitmiştir. Şöyle nilüferin 12 düet albümü gibi sağlam birşey beklemiştim ama olmadı. olamadı. olamayordu.

maledition:oha nası atlamışım lan : hayko cepkin -deli fena olmuş.
çok aşık isimli şarkıyı pinhani muhteşem coverlamıştır. (normalde coverlanan şarkılar pek iyi olmazlar ama bu sefer inanılmaz olmuş)sound u çok değiştirmelerine rağmen bambaşka bir hava katmış çok hoş olmuş. * *
hayko cepkin'in deli parçasını mükemmel seslendirdiği albüm.
sağlıklı yaşam mutluluk demektir uygulanıyormu tarafımca hayır.