bugün

güvenilir ve şirketleşmiş siteler dışında kesinlikle bulaşılmaması gereken aktivite.neden diyenlere sıralayalım:
1.aldığınız telefonun refurbished bir cihaz olma ihtimali yüksek
2.aldığınız telefonun imeisinin çalınma ihtimali var
3.aldığınız telefonun imei kaydının geçici olarak yapılma ihtimali var
4.aldığınız telefonun ram-rom gibi bazı parçalarının değiştirilerek size verilmesi ihtimali var(bu tarz durumlarda geri iade talep edilemez)
5.aldığınız telefonda casus yazılım kullanılması,yani bilgileriniz ve yaptığınız her işlemin anket ve reklam şirketlerine dağıtılması ihtimali var
falan filan uzar gider bu...
ufak bir dipnot:ben sana alma demiyorum,hobi olarak yine al.güvenilir birinden al.mesela aynı şehirden olun,adama ulaşabileceğin yer belli olsun,numarası belli olsun.alınca bir bilene baktır.çünkü ben daha bugün 150 derecede kaynayan süte yumulmuşum,daha yeni haberim oldu.sana olmasın güzel kardeşim
6. telefonun size ulaşmama ihtimali bile var.
pek güven duyulmayan iş.
çevremdeki insanlara ve kendime yaptığım alışveriş. telefonu biliyorsanız gayet de güzeldir. daha ucuza bile getirebilirsiniz kampanyalar sayesinde ve yorumlar bu tarz durumlarda çok işe yarar.
kesinlikle ve kesinlikle güvenilir sitelerden yapılabilecek eylemdir. yoksa başa enteresan olaylar gelebilir.

http://ekonomi.milliyet.c....2013/1662305/default.htm
son 3 telefonunu da internetten alan biri olarak, satıcıdan direkt elden alınmasını, imkan yok ise tüm belgelerin sorulup sanalpazar vb. platformlar üzerinden almasını tavsiye ettiğim alışveriştir.
internetten 1150 tl lik 10 günlük telefonu 650-700 tl ye alabilirsiniz.
Gerekirse satıcının ağız kokusunu çekmektir bulaşmayın derim.....
Bilinmedik siteden alınmadığı sürece avantajlı bir şey. Yani tanıdık birinin o siteden bir şeyler alıp memnun kalmasını bekleyin ya da iyice soruşturun.
PTT kargo bölümünde sırada bekliyordum.

Ön sıradaki adam paketini aldı, tam çıkıyordu ki hızla geri döndü. görevliye bu kargonun kendisine ait olmadığını söyledi. Görevli barkod numarasından kontrol etti ve adama yanlışlık olmadığını söyledi. adam sinirli şekilde telefona sarıldı:

-"iyi günler."
-"ben sizden telefon satın almıştım, siz bana sakız göndermişsiniz."
-"neee, iyi günlerde mi çiğneyeyim?"
-"senin ben ta....."

sonra kargoyu iade etmek istedi, fakat görevli bunun mümkün olmadığını, paketin açıldığını ve teslim tutanağının imzalandığını söyledi. adam 138 tl'ye en pahalı sakızını almış. * dikkat etmek gerek.
riskli bir iştir. güvenemiyorum da pohda çıkabilir.
genelde beklenilen telefon yerine paketin içinden ya salatalık ya da oyuncak telefon çıkar. Her zaman olmasa da çoğunlukla sonuç hüsrandır. Yediğiniz kazıkla kalırsınız.
200 tl fazla olsun garantili ve bildigim yerden olsun diye düşünün arkadaslar.

Dip not : teknosa çalışanı.
Elektronik ürün almıyorum ama kitap falan darbe alsa da bir şey olmuyor.
Hepsiburada'ya güvenebilirsiniz.

Bu entry iki hafta önce hepsiburada'dan aldığım telefonumdan girilmiştir.
en son kullandığım telefonu türkiye garantili olarak n11 üzerinden aldım. herhangi bir sıkıntı yaşamadım 3 yıldır da kullanıyorum. kurumsal firmalardan alındığı müddetçe ve özellikle türkiye garantili olarak alındığı müddetçe pişman edeceğini sanmıyorum.
Kesinlikle alın. Çünkü 15 gün içinde sorgusuz sualsiz geri iade etme hakkınız var. Sike sike geri alacaklar asla kıvırtamazlar. Lakin mağazadan aldığınız telefon için bu durum geçerli değil. Tamamen bozuk çıksa bile iade edemezsiniz anca servise verip tamir edilmesini beklemek zorundasınız. Kutusunun açılmış olması o telefonu size sokmaları için yeterli.
1 yıl oldu hiçbir sorun yaşamadım. Benim aldığım telefon piyasada bulunmadığı için aldım ama aynı modeller mağaza fiyatından yüzde doksan ucuza internetten alınır. Tabi alınan site, site içinde mağaza açan dükkan vs önemlidir.
Akıl dışı iştir. Evet.
Gelmeyecek otobüsü beklemek.
Vay be demek ondan yarı fiyatına fiyatlar biciyorlar telefona. Eyvallah kardeşim benim çok iyi bir uyarı bu. Varol.
Malum videoyu hatırlatan başlık.
Kumar oynamaktır.
aldım ve süper kar ettim

akli kriterler içerisinde site seçimi ve ödeme yöntemi yaptığınızda gayet güzel çalışan alışveriş. hemenalyarinkapinagelsin.blogspot.org gibi sitelerden alışveriş yapmazsanız problem olmuyor sevgili kazıklanan tayfa
fiyatlar bazen üçte birine kadar iniyor, almasını bilirseniz bir sorun ile karşılaşmazsınız ya da internetten almayıp 100 dolarlık boka 3200 lira vererek kazıklanabilirsiniz, tercih sizin.
çeşitli zamanlarda 8 tane telefon aldım aile bireylerine ve arkadaşlara. normal mağazadan çok ucuza aldım. ayrıca hiçbir fark göremedim mağazadan almakla. ikisinin de garantisi var.
telefon bayilerinin açtığı topic kesin. gidin biraz ucuza satın amk. biz de internetten almayalım.