bugün

ASANSörde ayna karşısında selfie çekenler.
Arabayla giderken video çekmek. Takla atarsınız da biter şu moda umarım.
Butikler, canta ayakkabı takı satmaya cabalayan ablalar.
ve milletin instagramını didik didik ederek bu sonuçları bulan meraklı bir kişi klişesi.
- parlament + çakmak + araba anahtarı

- üstünde adı yazılı starbucks kahvesi.

- bir erkekle resmen öpüşürken yiyişirken atılan fotolara #kardeşim #kardeşlik # kardeş bir başka tagları atılması.

- ''çalışmıyorum ulan hoca'' diyip , bacaklarını masanın kitapların üzerine koyup bacakların fotosunu çekme

- yağmurlu havada pencere önünde içinde kahve olan kupa.

- ''çok güzel gündü <3'' diyip gün içinde arkadaşlarıyla çekildiği fotoları koymak.
#kızlarla #hep #beraber #eğlenme #keyfi etiketleri ile çığlık ve gülüş seslerinden beyninizi siken video.
- Afiyet olsuuuuuuun * *
+ gel birlikte olsun canım * * ):)
Battaniye, kitap, kahve üçlüsü yapmayanı dövüyorlar sanırım.
Ordan eksik kaldim sukurler olsun.
bir cümleyi kelimelere bölerek tek tek taglayan insan.

örnek : #ya #çok #mu #çok #oluyoruz #acaba #eğlenme #selfisi, #biz #bi #gün #bi #yer #de #bi #şey #yaparken

itiraf : ulan ben yazarken düz klavye de zorlandım, bu insanlarda ne azim varmış paragraf döşüyorlar.
havuza karşı bacak fotoğrafı.
whatsapp mesajlaşmalarını instagrama koymak.

düşün adam düşünmeden özelini herkese açabiliyor. ben tırsıyorum arkadaşlarımla mesajlaşırken valla.
Yılbaşı vs. Gunlerde "bakın biz içki içiyoruz" temalı fotoğraflar.
Yenilen her yemeğin fotoğrafını atmak.
Kıçına geçirdiği karış kadar uzunlukta şortun üzerinde kitap fotoğrafı paylaşan kızlar.

(bkz: bacaklarının üzerinde kitap resmi paylaşan kız)
serum takılı kol fotoğrafı. (bkz: isyan)
instagram'ın kendisi başlı başına türkiye'deki kezbanizmin sebebidir.
Ablaların birbirinden çirkin onca fotoğrafına binlerce layk gelirse olacağı bu.
Bu klişelerden en karaktersizi de, yarı çıplak fotoğraf koyup ahlak kumkumalığı yapmaktır.
beklenen ilgiyi instagramda göremeyince sözlükte eleştirmek de en büyük klişedir.
takip edeni takip ederim yada karşılıklı takip diye yorum atan tipler.
"aynada fotoğrafı yok dedirtmeeeeeem."
bir kaç kızın toplanıp üstten çektiği, sadece yüzlerin göründüğü düşük kaliteli tuhaf fotoğraf
'Sıkıldım' şeklinde fotoğrafı acıklamak.
Pembe, yeşil, gun ışığı motifli dudak hafif önde, saç yana alınmış, el kafada şaşkın gözler Fotoğrafları. Yeşilden kasıt; arkada bir bitki görünmesi.
* Her bir kelimeyi hashtag'lemek

* Instayla baslayan her turlu kelime üretimi: instagood, instamorning, instahede, instahödö

* Hergun ayni sekil ve durusla selfie cekmek.

Daha da uzar gider bu liste.
--spoiler--
#instayarrak, #instakürek
--spoiler--