bugün

50 den fazla ülkede faaliyet gösteren ve son olarak da oyak bank'ın tamamını 2 milyar euro'ya satın alarak türkiye banka sektörüne de el atan ing group'a ait olan hollanda bankası.
amblemi arslan, kurum rengi turuncu ve formula 1 Renault takımı ana sponsoru olan ing grubun bankası.
http://www.ingbank.com.tr/
Türkiye'de isminin dünyada olduğu gibi Ay-En-Ci Bank şeklinde değil; harflerinin türkçe okunuşuyla i-ne-ge bank şeklinde telaffuz edileceğini açıklamış olan bankadır.
inek bank diye telafuz edilir, yasanmıstır.
degisik reklam kampanyasi bulunan banka..su siralar yayinlanan reklam 15 senedir turkiyede yasayan bi ahciyi anlatiyor o aslinda icimezden biri ing bankta icimizden biri olmaya geliyor sloganiyla artik aramizda...
reklamlarında ben ciciyim beni de aranıza alın türünden mesajlar veren aslanlı banka.
logosunda dokunsan ağlayacak kadar hüzünlü bir aslanı barındıran banka.
ya da sembolizmi mi kullanıyorlar anlamadım valla.
http://www.voka.be/globus...ishingImages/ING_Logo.gif
(bkz: dertliyim be sözlük)
daha çok bir ingiliz bankası havası veren kurum. tsk'nın kontrolündeki bir bankayı satın alarak ne kadar taşşaklı olduğunu göstermişlerdir.

gerçi burada üzerinde durulması gereken hadise ordunun neden kendi kontrolündeki oyak bank*'ı üstelik hiçbir şekilde zarar etmemesine rağmen satma kararı almasıdır.
açılımı Internationale Nederlanden Group olan hollanda menşei'li an itibariyle türkiye'de faaliyet gösteren banka.
(bkz: i ne ge bank)
Reklamlarına "mıy mıy mıy,hebe lübe höö" diye türkçesinden bir şey anlayamayacağınız yabancıları koyan bankadır.(tamam kardeşim bari bir fikri uygulamaya koyuyorsun bül bül gibi türkçe konuşan yabancılar var onları koy reklamına)
"içinizden biri olmak için geldik" sloganı ile ekranlarda reklamları dönen, oyak bank'ı satın alarak faaliyetlerine başlayan banka.

içimizden biri olmak için ne yapacak acaba?
belli...

içimize girecek.

inek bank...
şehrin merkezinde çok yabancı bir banka. bizden biri olamadılar henüz.
son günlerde evimin önündeki atmsinde kısa bir süre hizmet veremiyoruz mesajı aldığım banka. 3 iş günü bu banka için kısa bir süre olmalı...

(bkz: vay be)
dünyanin en büyük bankalarindan biri.
okunuşu ; i ne ce bank'tr.
akla 'verb+ing' olayını getiren banka adı.
(bkz: ong bak) *
ingiliz bankası gibi gözükse de değildir. uluslararası hollandalı grup'un kısaltılmışıdır.

reklamlarında "içimizden biri" geyiği yapayım derken iyice "dışımızdan biri" olmuştur.
oyakbank'ın operasyon yönetmeni kadrosunu kaldıracak olan bankaydı, bilemiyorum ne yaptılar. umarım citibank'ın garip merkezi operasyon yöntemini uygulamazlar, yoksa çok küfür yiyeceklerdir.
reklamındaki adamın konuşması çok hoş olan banka.
dünyanın en ünlü bankası olmasına rağmen iğrenç bir amblemi olan banka.
(bkz: ing takısı)
ing bank. trk banka.
reklamları çok sıcak olan banka. insan ister istemez sempati duyuyor.