bugün

uff malsın var yaaa denilesi tiptir.
tatlı su solcusudur.
müslümanız diye bağıran her cuma insanların gözüne soka soka camiye giden sonra da oğluna gemicik alan dindarlardan hallicedir.
kurban kesip sadece kendi yiyen müslümandan hallicedir.
üstüne üstlük converse bile giyer. halbuki ormanda yaşayıp ağaç kökleriyle beslenmeli ve açlıktan, hastalıktan zayıf düşüp kendisini klişe argümanlarla "eleştiren" militan aşırı sağcı gençlik tarafından rahatça dövülebilmeliydi kendisi.
Kesin sözlüğe de o telefonlarıyla girer bu tipler.
deniz gezmişçi diye bir tanım olduğunu görmemizi sağlamış tiptir, teşekkürler i phone kullanan deniz gezmişçi tip sen de olmasan neylerdik.
iphone'un en önemli parçalarının çin'de üretildiğini bildiği için yapıyordur belki de kim bilir.
aynı tipler emperyalizm ve kapitalizm karşıtı oldukları halde onlar gibi tüketime dayalı yaşarlar.
d&g marka parka giyiyordur.
burda hakkında rererörö denilse de aslında normal tiptir.

he şimdi kendim de öyleymişim gibi algılanmasın zira i phone'um falan yok. ama işim gereği, günlük ihtiyaçlarım gereği eğer ihtiyaç duysaydım alırım. anlatılmak istenen hava olsun diye i phone alanlarsa denizci olmasına falan da gerek yok zırtapoz olması için.
Deniz gezmişçiyi pek çıkaramadım ama, sondaki tip Türkiye işçi partisinden gelmektedir, telefon da muhtemelen emanettir.