bugün

parası olmayan insandır. Kartı alıp iyice s.çmak istemiyordur.
sayet birikimlerinden harcama imkani taniyan bir karta* sahip olmamis kisi ise, parasinin kiymetini bilmeyen insandir.
mutlu insandır.
parası çok olan insandır. nakit kullanıyordur.
dünyanın en mutlu insanıdır.
şanslıdır. Taksit yapmaya ihtiyacı yok demektir. süperdir. ya da bir başka olasılık 3-5 milyar sürekli cebinde taşıyan tiptir. "vay be bu modeller hala var mı"dır.
ismailağa cemaatine mensub olan insandır. bu cemaatten olup da kredi kartı kullanana pek rastlamadım.
hiç cep telefonu olmayan insan kadar radikal, bir onun kadar taktir ve hürmete şayan kişiliktir.
akıllı adamdır. ne yani beş parası olmadığı halde dünyanın harcamasını yapan aptal insanların konumuna mı düşsün?
yaşı utumuyordur .
kredi kartı kullanmaya son vermiş insandan şüphesiz daha masumdur.
Benimdir.
Sahi kredi kartı olunca ne oluyordu ki?
allah nasip etmesin de inşallah.
(bkz: özgür insan)
ha kredi kartı kullanmışsın, ha budaklı kazığa oturmuşsun.
ben zaten bir bankayım.

(bkz: maalesef bir şaka)
akılllı insandır.

ama ben daha akıllıyım. 500 liralık alışveriş yapıyorum 10 tl bonus alıyorum. ulan çok uyanık bir insan oldum. önünü alamıyorum .
nakiti kadar harcayan, lanet olasıca bankalarla uğraşmak istemeyen insandır.
sekiz tane kredi kartı batırmış insanın olmak istediği insan. yandı gülüm keten helva!
akp lidir. babası zaten belediye den ya da devletin herhangi bir kurumunda ona para sağlar.
nakit çalışan insandır. parasına göre alır parası yoksa almaz. evet.
Küsüratları fazlasıyla ödeyen ve vergi kaçakçılığı konusunda da işletmecileri sevindirenlerdir.
Bizim Ali abi.
Geçen gün benim araba da arkada oturuyor işe beraber gidip geliyoruz.
Kredi kartından laf açıldı ya bu kredi kartı kullanmak salaklık felan Dedi bazen haftalarca bana para vermediği oluyor. Sonra petrol E tüp almaya döndük benim kredi kartıyla aldık. Ada'm niye kullansın bizim gibi eşekler olduktan sonra. Tabiki kullanmak salaklık.
akıllı insandır. nakit varsa harcar böylece borca batmaz.
12 senedir kullanıyorum. şeytan kulağına kurşun daha cortlamadım hatta kredi notumda yüksek. para taşımıyorsun küsüratla uğraşmıyorsun. ama tam bir canlı bomba kullanmasını beceremeyip, bir açılırsan nefsine uyarsan taklaya gelip cortlarsın bataklık gibi. cüzdanda durduğu gibi durmaz sarmaşık gibi sarılır kurutur. çırbındıkça batarsın asgariyi ödemeye başladıysan yatır dönder ve sonu kredi cekip derken gümlersin iflah olmassın. senin olmayan bir parayı harcatıyor psikolojik olarak ödemiyecekmiş sanki limit senin paranmış gibi bir hiss veriyor. cırt, cırt dertken güm. kredi kartı kullanmayan en iyisini yapıyor. mesela birşey gördün nakitin yok ya almıyım derken kartın olunca öderim diyorsun alıyorsun borç yiğidin kamçısı gibi.