bugün

uydurulmuş bir hikayedir..madem her yaşın ayrı bir güzelliği var..neden insan yaşını daima küçültme yarışlarına girer..bırakın bu işleri gerçekçi realist olun ve radikal yaşayın derim.
(bkz: en güzel çağımdayım)
http://www.youtube.com/watch?v=uoyaiqurhdq

2002 senesinde harbiye açık hava tiyatrosundan çekilmiş canlı haliyle bile mükemmel olabilen, 90 senesinden ajda pekkan parçası. flütte attila özdemiroğlu, klavyede garo mafyan... daha ne olsun ki !
Her yaşın kendine göre bir güzelliği yoktu. Emin olduğun, farkında olduğun hiçbir yaşın güzelliği yoktu. Yaş öyle bir şey olacaktı ki, sen bilmeyecektin. Sana yaşını sorduklarında şaşıracaktın, şöyle bir durup hesaplamak zorunda kalacaktın. Yaş günü hediyesi verenlere ajan provokatör gözüyle bakacaktın. ''Benim yıllarımı paketlemeyin ulaan, bırakın dağınık kalsın!'' diye bağıracaktın.*
Vurucu Ajda Pekkan Şarkısı. Hayal kurdurur insana. Sanki yıllarca başka kimse olmamıştır, olamamıştır ve Onunla Yüzyıllar sonra karşılaştığımda derim ki:

Sisli gözlerin dalmış uzaklara
Dargın gibisin insanlara
Yabancısın sanki geçtiğin sokaklara
Tozlu çapraşık yollara

Geçerken yanımdan o an tanımadın beni
Hatırlamadın bile belki ismimi
Ben de değiştim sevgilim en az senin kadar
inan ki her yaşın bir güzelliği var

Yüzündeki çizgilerinle saçındaki beyazlarla
Benim için eskisinden daha güzelsin
Bırak varsın geçsin yıllar
Bitsin artık bu korkular
Her yaşın ayrı bir güzelliği var

Duygular vardır duygularla beslenen
Belki yaşadık biz çok erken
Bir dönem gelir ömür boyu özlenen
Her anı canım seninle geçen

inanmaz gözlerle bakma bakma yüzüme
Artık mutlusun belli, benden gizleme
Hatırlayıp da üzülme unut gülümse
Seviyorum inan seni her halinle
ajda pekkanın en güzel şarkılarından biri. keşke şimdi böyle şarkılar piyasada yaygın olsa.
(bkz: monica bellucci) buna örnektir.
ayten alpman'ın enfes yorumladığı, benim için yıllar geçtikçe anlamlanan şarkılardan.

sakin bir deniz kenarında, bir kayığın üzerinde oturup dinlenebileceklerden.

mümkünse yanınızda sizinle birlikte susacak biri olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=rEOR5Qtj4QQ
öyle değildir. her yaşın ayrı boktanlığı vardır. değişmez, değişmiyor. sadece yaşlanıyorsun.
40 lara kadar öyle olduğu kesinde sonrasını bilemiyorum.
Insanın kendini avutma çabasıdır. 40 kadar zirveye çıkarsınız hayatta. Sonra yokuş aşağı inmeye başlarsınız. Sağlık sorunları başlar. Beden yaşlanmaya başlar. Eskiden herseyi göze alabilecek bir gucte hissederken artık gözüm almıyor kısmına geçersiniz yavaş yavaş. Bu kişiden kişiye beş, on yas fark göstererek böyle gerçekleşir. O yüzden hep genç kalacagininizi düsünmeyin yaşlılığı da yatırım yapın . Acı ama gerçek.
80 yaşının ne güzelliği olabilir mesela anlatırmısın ?
Dış takma, bel bükük, saç beyaz mevsimlerden kış. Dışarıda ayaz. Beklersin de gelmez yaz.
güncel Önemli Başlıklar