bugün

Kendimizi kandırmamamızı gerektiren durum. Cirkin bi kızın ne sevgilisi, ne karşı cinsten arkadaşı, ne de hemcinslerinen kardeşim diyebilecegi kadar yakın dostu olur. Kapitalist mantıkla dagıtılmıştır güzellik. Goreceli felan hic degildir. Paradan daha kıymetlidir güzellik, güzelseniz zaten zengin birileri sever aşık olur size. Yani uzun lafın kısası güzel/yakışıklı olan kişiler hep kazanırlar.
çirkin bi kızın sevgilisi de olabilir dostu da aşkı da işi de kariyeri de parası da.

eksik olan tek şeyi hayatında "begenilmektir"

kendisini kendisi oldugu için begenen bi sevgilisi sevdigi sevildigi varsa geri kalan herşey boştur . ki eğer yoksa o kızın yaşama amacı da yoktur.o begenilme duygusu varya bititrir adamı.
iş başvurusuna gidecektim, aksi gibi de dün saçlarımı sıfıra vurdum. sırf saç yüzünden çekindim de gitmedim.

not: garsonluk işi idi. kel bir garson sempatik gözükebilir mi lan? galiba bet suratlıyım ehehe.
güzellik herşey değildir. güzel/yakışıklı olup hiçbir şey konuşulmayan, konuşulamayan bir insanla geçen vakit bir kayıptır. ama bir şeyler paylaşabileceğiniz insan çirkin olsa bile onun yanında geçen vakitten keyif alırsınız. her şeyi güzellik/yakışıklılık ekseninde değerlendirirseniz, başkası da gelip size çirkin diyebilir. o zaman sizin de başkaları gözünde bir değeriniz kalmaz. insan ilişkilerinden, arkadaşlıktan, saygıdan ne kadar ve ne anladığınızla alakalıdır insanları güzel/yakışıklı/çirkin diye değerlendirmek.
güzellik çoğu zaman başa bela da olabiliyor. Güzellik her şey değildir. Önemli olan huy güzelliğidir.
bir de şöyle bir gerçek vardır. her gözün gördüğü güzellik farklıdır.
Zengin olunursa aşılmayacak bir şey değildir.
insanın sevdiği güzeldir. güzellik her şey değildir ama her şeyde bir güzellik vardır.
burada olmanın koşulu üremek, tohum taşımak ve iletmekse güzel olmak 1-0 başlamaktır, akşam 1-1 bitecek beraberliklere.çünkü çirkin şansı ne menem birşeyse akşama 1 gol buluveriyor.
insan kendini güzelleştirebilmelidir. var olanı kullanmak bir marifet değildir. ama eldekini mevcut şartlarla maximuma yükseltebilen bunun da ekmeğini yer.
eksik bir gerçektir. Günümüzdeki insanlara göre güzellik + para herşeydir malesef.
Evet, ic güzelligi.
dış güzellik beğenme sebebidir, iç güzellik bağlanma sebebidir. sağlıklı bir ilişkide ikisi de olmalıdır. sözde içi güzel dışı kilolu "iç güzellik önemli"ciler ya kör topal birine varmak ya da nutellalarını kaşıklayarak 10 tane kedi içerisnde evde kalmak zorundadır.
her şey degil ama hayata 1-0 onde baslattigi yadsinamaz bir gercek. tipki zengin bir ailenin cocugu olarak dunyaya gelmek gibi.
Kısmen katıldığım önerme . Güzelliğin bir boka yaramadığını belirterek Allah'ın insana çirkin şansı vermesini diliyorum.
iç? dış? bu göreceli kimdi allasen hangisineydi? *
Kesin olmamakla beraber doğru olan önermedir. Güzel veya yakışıklıysan diğer insanların çabasının çeyreğini göstermen yeterlidir bazı konularda. iç güzellik olayı da yalandır. Kimse kimseye 'çirkin ama bir de iç güzelliğine bakayım.' diye yanaşmaz. Ben hiç bakmadım ordan biliyorum.
güzellik bir yere kadar para etttikten sonra görsel olarak biter. önemli olan insanın kalp güzelliğidir.
güzel olup sevgilisine veya eşi ne ızdırap verecekse güzel olmayıp kalbi güzel olsun insanlara yeter.
dış güzelliğin mi, yoksa iç güzelliğin mi olduğu arasında ikilemde bırakabilir.
asosyal bir insanın cümleleridir bunlar. kesinlikle.

sen insanlardan kaç, asosyalliğin dibine vur, insanları güzel ya da çirkin olarak ayırmak kadar sığ düşün sonra gel buraya güzellik de. ulan sen de mi o insanlar gibisin o zaman böyle düşündüğüne göre? güzellik ya da yakışıklılık her şey ise öl amk.

saygılar.

edit: ulan bu arada okula gel allahsız. sonra gelip güzelliğin her şey olduğunu falan savunma. az insan içine çık.
(bkz: görünüyorum o halde varım/#35983997)
Baştan belirtmeliyim ki yazımdaki güzellik olgusu doğuştan gelen değil sonradan uğraşılarak oluşturulmuş güzellik olacaktır.
Hanginiz illk önce güzeldense çirkine baktınız, hatta bunu daha da genelleyelim. Hanginiz bilerek isteyerek çirkin görünen bir ürünü, bir şeyi tercih ettiniz ?
Bu olayda evrimimizin bir parçası, olabildiğince sağlıklı ve güzel görünen bireyler , lüks ve pahalı şeyleri elde etmeyi istemek.
Ne kadar gelişsek de, modernleşsek de bunu atamıyoruz, atamayacağız. Tabi ki başta da dediğim gibi bu telafisiz bir şey değil. Bana göre güzellikte doğuştan gelen ve asla düzeltilemeyecek bir şey değildir, ama düzeltmeye çalışmazsan, uğraşmazsan da tercih edilmeyeceksin. Unutma ki güzeli sen ne kadar istiyorsan karşındaki de o kadar çok istiyor.