bugün

kesinlikle katılmadığım söz. evet bakışlar falan yahu bir de bir mekana 3 kere gitsen tanınıp, yenilecek şeymişsin gibi bakıyorlar.
ama o da tuz biber ağlanacak şey değil.
şımarık güzellerin salakça yaptığı yorumdur.

güzellikleri başlarına belaymış da keşke çirkin olsalarmış. bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir salaklıktır ben anlam veremiyorum. evet çirkin bir insan olarak iddia edebilirim ki çirkinlik aslında başa bela olandır.

güzel kadın şanslıdır hem de öyle bir şanslıdır ki.

güzel kadın poşet taşımaz efendim, güzel kadının poşetini her zaman bir taşıyan bulunur. ama çirkin kızlar olarak biz kendi poşetimizi kendimiz taşırız. sevgilimiz bile zahmet edip yardım etmez. bir keresinde benim erkek arkadaşım benim elimdeki poşeti bırakıp güzel bir kız arkadaşımın poşetini taşımıştı. akşam trip attığımda ise yazık kıza taşıyamaz o demişti.

güzel kadın bir ortamda yalnız kalmaz efendim, güzel kadının yanında olabilmek için mutlaka yarışan bir grup erkek bulunur. ama çirkin kızlar olarak biz, kendimizi bir şekilde ortamda sivriltmek zorunda kalırız.

güzel kadın zeki olmak zorunda değildir efendim, güzel kadının esprilerine mutlaka bir gülen bulunur. ama çirkin kızlar olarak biz, esprinin en iyisini yapmak zorundayızdır.

güzel kadın hesap ödemez, güzel kadın sıra beklemez, güzel kadın kapı bile açmaz efendim. sonra gelip bana "ayyy güzel olmak çok zor cidden" demezler mi? o zaman işte almak isterim elime bir et döveceği, vurup vurup rezil etmek isterim o güzelliği.

baksın bakalım o zaman güzellik şans mıymış, şanssızlık mıymış. şımarık gerizekalılar.
türk kadınları için geçerli olmayan önerme. fasulye ve nimet içerikli bi söz vardı hatırlayana 100 bin lira veriyorum. evet.
güzelliğin başa bela olduğu anlatan güya başlık, fakat şu söze kulak ver diyeceğim başlıktır.

hangi güzel göz ki toprağa akmayacak?
hangi güzel yüz ki toprak olmayacak?

Mevlana.
kargaya bokun ilaç demişler gitmiş denizin ortasına sıçmış örneğinin cuk diye oturacağı önerme.
güzelliğin avantajlarından çok dezavantajları bulunmaktadır, örneğin insanlar sadece dış görünüşünüzle ilgilenip ne düşündüğünüzle vs. ilgilenmeyebilirler.
yüzde yüz doğru önermedir, güzellik başa beladır. belaların en büyüğüdür.

misal, ortada bir problem varsa, iletişim kurduğunuz erkekler size öyle bir nazik davranır ki sormayın gitsin. beklentileri de cıvık cıvık, gevşek gevşek, gevrek gevrek karşılık görmektir. istedikleri yakınlığı, cıvıklığı göremeyince tepesi atar "u" dönüşü yapar bu orospu çocukları. kuyruk sallamadığınız zaman o sahte nezaket bir çeşit ayılığa dönüşüverir.

erkeklerle normal arkadaşlık kurmanız asla mümkün değildir; çünkü her halleriyle o "bir ihtimal" in peşinde olduklarını belli ederler. tiksinirsiniz.

güzelseniz bütün orospu çocukları o güzellikten pay çıkarır kendine. beğendiler ya amına koduğumun şerefsizleri, bakmak, laf atmak hatta değdirmek en doğal haklarıdır. ar edep hak getire.

güzelseniz kişilikli olmanız bir erdem değil bir ayıptır. efendi gibi, namusunuzla oturup kalkmanız suçtur suç. kıvırmanızı, kuyruk sallamanızı, siki olan her organizmayla flört etmenizi beklerler. istedikleri olmayıp göt gibi ortada kaldıklarında da salyalarını akıta akıta pisliğe dökerler işi.

güzelseniz giyinip süslenmeye hakkınız yoktur amk. giydiniz mi "fahişe, o gösteriyor ben niye bakmayayım?" olur hemen.

canım ülkemde kadın olmak zaten başlı başına bir sorunken güzel kadın olmak baştan kaybetmektir.

elif gibi dosdoğru durmaya çalıştıkça, orospulukla yaftalanmaktır malesef.

kim ne derse desin olay budur.
(bkz: gencim güzelim seni üzerim)
herşeyi yaratan allah'ın en güzel varlık olup,varlığın kendisi olup eşi,benzeri ve ortağının olmayıp tek olması ve iblisinse hem fiziken hem ruhen en çirkin olması.yani insanın,fiziken güzel olması muhteşemdir bence.fakat egosuyla hareket etmediği sürece...
"Not:Cebrail gibi bir meleğin en güçlü,görülmemiş ışıktan yaratılan bir melek olup üstün güçlere sahip olmasından,cinsiyetsiz olmasından ve Mikail yani doğa olaylarını(gezegenlerin yörüngeleri,çekim kuvvetleri,yıldızlar,yıldız kaymaları,hücreler,atomların,atom altı varlıkların ayakta kalması,yaz,kış,hayvanların bilinçliymiş gibi yaptıkları davranışları vs hepsi...) muhafaza,kontrol eden meleğin,yahudilerin sırf zengin olmak ve teknolojide süper derecede ilerlemek için Mikail meleği istemelerine,Mikail meleğin cinsiyetsiz olduğana da dayanaraktan ayrıca bir erkek olmama rağmen insanlara takılan homo(cinsiyetsiz anlamında) kullanılan bir kavram dünyada aşağılama oluyor.bu üstün varlıklar et ve yağ gibi basit şeylerden oluşmuyorken,bizden ultra mükemmel iken homo kelimesi asla bir aşağılama olamaz.cinsiyetsiz olan insanlar için.ego seviyeleri de maksimum düzeyde düşük ve sistemin dışında varlıklar bir bakıma..."bu yazarın aksini ifade edenlere bir not,sitem açıklamasıdır.
güzel deyince bir insanın aklına cinsel objeleştirilmiş olan kadınların(sadece cinsel tatmin için harcanan kadınlar) gelmesi ne kötü ve çirkin şeydir.
(bkz: tatlı bela)
katıldığım bir önermedir.sadece sıkıntı verir başka bi işe yaramaz. bi süre sonra isyan ettirir.
Genelde o cümledeki bela kelimesinin tam karşılığı ben olduğumdan doğru önermedir.

(bkz: sizin kadar güzel olmak yasaklanmalı)
bunu diyenin güzel olmadığını gösterir. güzelliğimden dolayı allah a şükrediyorum demek lazımdır.
keşke sadece onun başına bela olarak kalsaydı diyebileceğim önermedir.
Güzel bir kız onunla konuşan kişinin gerçekten kibar mı ? yoksa güzel olduğu için mi ona iyi davranıyor sorularının cevabını uzun süre bilemez.
Mütevazı olmaya çalışıyorum ama hakkaten bıktım ya. Güzelliğin başa bela olması degil, bayan görmemiş olan insanların bela olması sorun aslında.
(bkz: ay yesinler)
Tipitip tipitip insanlarin yakindiği durum.
Memenizle değil kisiliğinizle ön planda olursaniz böyle minik dertleriniz olmaz.
iç güzelliği yoksa dışı yeni boyanmış 30 yıllık çürük binaya benzer.