bugün

geçmiş senenin güzeliyle yeni seçilen güzelin taç devriyesi krizi yaşadıkları yarışmadır.
Bu yarışmalarda birinci ve ikinciden sonra gelen üçüncü dördüncü vs kızlarımız da sponsor güzeli olurlar. (bkz: blendax güzeli olma durumu)
yarısmacıların en güzelinin * birinci olmadıgı yarısmalardır.
hıncal uluç'un olmazsa olmaz olduğu yarışma.
(bkz: bu seneki kızlar hiç güzel değil)
eski güzellerle şimdiki kızları karşılaştırıp evrim'e kanıt olarak gösterdiğim organizasyonlar
iğrenç bir et pazarı. kadın vücudunun bir meta olarak görüldüğü iğrenç ötesi yarışmalar. yaşlılıktan çükü kalkmayan godaman pisliklerin gönül eğlendirme adına düzenledikleri rezillik abidesi.
geçen seneki 1.'nin yarışmanın ortasında herkese sorulan soruya karşılık 1. olucam biliyorum (adım gibi eminim boşuna başkası mı diye beklemeyin der gibi) demesiyle bende ''ulan nasıl yaptığını bilmediğimiz ama tahmin ettiğimiz torpilini bari kendine saklı bi belli etmede heyecan olsun, insanlar aldansın be'' dediğim yarışmadır.
FAzlasıyla uzun süren organizasyonlardır. Güzelik yarışması en fazla 10 dakika sürmelidir. Bütün yarışmacılara bakılır, "sen güzelsin, sen değilsin" denir biter. Neyi inceliyorsunuz saatlerce? Giysi değiştirince güzelleşicek misin? Manyak mısınız?
hakim düzenin insanlara güzel kız modeli budur, yakışıklı erkek modeli budur dediği yarışmalardır... izler bütün dünya bu yarışmaları ve sonra gerzek kızlarımız ve erkeklerimiz kıçlarını yırtarlar böyle olmak için..
batının doğuya ihracıdır. böyle giyinir şöyle soyunursanız bizler kadar güzel olursunuz anlayışıdır. kadınları aşağlamaktır.
güzellik yarıştırılan yarışma..
yunan mitolojisi'nde bile yerini almış olaydır.ilk güzellik yarışmasıdır. olay şudur ki özetle: bir "altın elma" vardır üzerine "en güzele"yazmaktadır. üç kadın üzerlerine alınır ve paylaşamaz bunlar: zeus'un eşi,evliliğin,ailenin simgesi hera, stratajik savaşların tanrıçası,el işlerinin koruycusu athena ve yarışmada olmazsa olmazlardan: aphrodite'dir ki onu anlatmaya gerek yoktur...
zeus bu üç kadınla başa çıkamaz,daha önemli işleri vardır. hermes'i çağırır ve "al bunları ida dağındaki çoban paris'e götür, en güzelini o seçsin" der. hermes önde, 3 kadın arkada ida'ya varırlar. tabi işin içine illa ki bir rüşvet aman bahşiş girecek ya...hera bir köşeye çeker "bak paris beni seç sana bir yerin hükümdarlığını vereyim,zenginlik vereyim" der.
athena bir köşeye çeker "beni seç sana şan,nam vereyim" der.
tabi aphrodite boş durur mu bombayı patlatır "beni seç seni dünyanın en güzel kızıyla evlendireyim" der.
bu teklifler arasından paris'in kimi seçtiğini bulmak zor olmasa gerek ...
iğrençliğin hat safhasıdır insan vücudunun obje olarak görmektir şaçmalıktır katılan kızların kendilerine saygısı yoktur.
saçmalık. yani güzelliğin tescillense ne olur tescillenmse ne. güzelsen güzelsin . millete göstermenin alemi ne yani. . tescillenmese ne olur ki. ben seni artık güzel bulmadıktan sonra .

----------------------------------------------------

şimdi bir gün güzellikle çirkinlik deniz kıyısında karşılaşmışlar. biraz hoş beş derken biri diğerine
--hadi denize girelim demiş.
sonra denize girmişler ve denizden ilk çıkan çirkinlik , güzelliğin elbisesini giymiş gitmiş. derken güzellik kıyıya çıkmış . kendi elbiselerini bulamayınca çıplak kalmamak için çirkinliğin elbisesini giymiş.
ogün bugün kadınlar ile erkekler çirkinlik ile güzelliği bir birine karıştırır olmuş. ama önceden güzellik ile çirkinliği görmüş olanlar giysilere aldanmaz. kimin hangisi olduğunu tanırlar.

ben daha önce güzelliği gördüm abi. karıştırmam ben .
ilkinin ida dağlarında yapıldığı ve yarışmayı Aphrodite'in Paris'e Helena'nın aşkını vaat ederek kazandığı rivayet edilen etkinliktir.
abaza iş adamlarının güzel kızları seçip kendilerine manita yapma amacıyla düzenledikleri organizasyon. kadın ın vücudunun teşhirine dayanan iğrenç bir zihniyet.
15-20 neyse işte sayısı okadar kızı çıkartıp aralarından seçtikleri birine dünya güzeli demek..
daha abartılmışı ise kainat güzeli sıfatını yapıştırmak... ben bu kadar salakça birşey duymadım. bu yarışmaların adını bile duymamış milyonlarca kızın orda salınan bikinili hatunlardan misli güzel olduklarını kainat biliyor tescillemek için jüri önüne mi çıksınlar illa. kainatın güzelini görmüştüm ben bir keresinde hem valla hemde billa ben olsam semt güzeli seçmem.
birde kainat güzelleri hep dünyadan çıkıyor arkadaş. *
izleyicilerin Yoğun Talebi Üzerine güzellik yarışmalarında ilk Defa Bu Sene "Gideri var" ve "Yoklukta gider" kategorilerinde Teselli Ödülü Verileceği Duyuruldu.
her fırsatta islam'ın kadını aşağıladığını dile getiren ''modern (!) görüşlü'' zevat, bu iğrenç et pazarı hakkında tek kelime etmez. bu sözde yarışmaların tek amacı vardır, o da, zengin masalarına yeni mezeler sunmak.
insanlık 2000 li yıllarda hâla "en güzel kadın-erkek" seçimi yapıyorsa burada "orta çağ cehaleti" devam ediyor demektir. yahu birinin genleri iyi diye onu neden takdir edelim?

hadi onu da geçtim, birinini güzel olduğunu tasdiklemek ne amaçla yapılır ki? birileri damızlık kız mı arıyor? üretime geçmek için bekleyen erkekler mi var, nedir?
insanların vücutlarını sergiledikleri, puan biçtirdikleri yarışmadır. eski köle pazarlarınin modernleştirilmiş halidir. sorulan sorulara da hazreti ömer, 1453, anamız, imparator leon tarzı cevaplar verdirilir.
güzelliğin değil alttan geçmenin yarıştırıldığı yarışmalar. yoksa türkiyede bu kadar bokum kılıklı ve asalak, eğitimsiz, kendini geliştirmemiş sırık kadınlara kalmadık.
modern cariye pazarı. en acısı ise insanların buna kendi isteğiyle girmesi. ayrıca, güzellik insanın kendi elinde olan bir şey değildir ki, bununla niye yarışılıyor?
elini ağlarmış gibi ağzına doğru yapmacık şekilde götürmeyenlerin diskalifiye edildiği yarışma türüdür.