bugün

efendim, öncelikle başlığın asıl olması gerekenin "guzellik salonu afislerindeki hatunlarin guzel olması" diyerekten konuya başlayalım.
hepimiz az yada çok * dikkat etmişizdir. güzellik salonlarının afişlerine malzeme olan hatunların yüzde doksan dokuzu resmen güzeldir.
peki, nedendir bu acaba diye hiç merak edilir mi? büyük çoğunluk için hayır. bu çoğunluğun da büyük bir çoğunluğuna göre "başka mesele mi yok üzerinde düşünülecek"dir. kalan kısmı ise "abi, ben güzelliğe bakarım, gerisini salla" der.
oysa durum bu kadar basit midir? kadının vücut güzelliğini kullanarak erkek ve kadınlara yapılan haksızlık ve onları aldatma önemsenmeyecek kadar küçük bir şey midir? kadınlarımız bu reklamlardan etkilenip paralarını ve zamanlarını bu işlerde hiç mi harcamaz. hem de o reklam afişindeki hatun gibi güzel olamayacağını bile bile. erkekler eşlerinin yanında o afişlere gözleri daldığında kafalarına hiç mi çanta yemezler? sorarım size...
bir de bunlardan daha da önemlisi,
onemli olan dis guzellik degil ic guzellik midir?
fotoşop un güzelliklerinin ürünüdür...
sadece güzellik salonundaki afişlerde bulunmazlar. mesela tv.lerde ki reklamlara bakınız. kadınlar ve erkekler hep avrupaik havadadır. hiç bize uyuyormu allasen.
genelde seksenlerden kalma saç modelleri ve makyajlarla güzelliklerinden çok ilginçlikleri ön plana çıkar.
yalan dünyanın yalan güzelleridir. bizim evin yanında vardı, söyledim kaldırdılar. ama sonradan 'iyki de önceden fotosunu çekmişim' dedim kendi kendime.
başlık yanlış yere açılmış doğrusu için : guzellik salonu afislerindeki grafikerin photoshop ustalığı olacaktı.
genellikle (bkz: wella)nin ürünlerinin yaninda verilen afişlerdir.reklam afişinden öteye gitmez o afişler.photoshop olmasi dogal karsilanmalidir çünkü adam ürünü nü tanitiyor.
(bkz: reklamin iyisi kötüsü olmaz)
"bak bize gelirsen seni de bu kadar....tamam dürüst olalım bu kadar olmasa da... peki peki samimi konuşmak gerekirse bu şıllık aslında fotoşop tamam mı...yani bu kadar güzellik mümkün değil...olmaz yani...biz bile yapamayız...yani biz seni ne kadar şeedersek edelim bunun olsa olsa götüne benzer yüzün en fazla...olmaz yani...reklam bu adı üstünde...sen gel bize...seni olduğundan daha güzel yapacaz...vallahi bak...gel kııızzz..." anlamına gelen afişlerde sergilenen yapmacık güzellik.
bu fotoların altına noter huzurunda photoshopsuz hazırlanmıştır diye yazan bir yaratıcı firma görmedim daha.
Aşüftelerin afişte yer almasıdır *
görsel