bugün

güzel kızların kendi güzelliklerinin farkında olma olayıdır.

evet bu güzel arkadaşlar genellikle daha bir süslenip, püslenip daha bir güzel olma çabası içerisindedirler. daha güzel giyinmeler, daha çok makyaj yapmalar, daha çok cool takılmalar falan aslında iyi yapıyorsunuz ha iyice güzel oluyorsunuz.
Havalarından yanlarına yaklaşılamayan kızlardır. Hoşlanırsın, beğenirsin ama gidip bir türlü açılamazsın çünkü pas vermezler.
güzel bir şeydir. ancak, bunu kullanmayı bilenler tehlikelidir.
(bkz: femme fatale) ye dönüşebilirler. doğal halleri tercih edilir.
(bkz: ya nolacaydi)
güzel kadınlar zaten güzel olduklarını fark etmiyorlar mı? anlamıyorlar mı ki? yani ben şimdi güzel olabilir miyim aslında? hmmmmmmmmm. aslında güzelmişim de farkında değilmişim falan...
Bence değiller, yoksa "o güzelim kızları nasıl oluyor da bu hanzolar kapabiliyor" diye düşünmeden edemiyor insan.
Dünyanın en ölümcül silahını kullanmayı bildiklerini gösterir. Güzel kadınlar uğruna ülkeler yıkılmış, ülkeler fethedilmiştir. Güzel bir kadın zeki ve hırslıysa yapamayacağı çok az şey var.
nolmuş.
aynanın icadından beri süregelen olay.
Kleopatra'nın burnu biraz daha büyük olsaydı dünyanın çehresi değişirdi derler. Bulunan paralarda kleopatra'nın burnu nun çok büyük olduğu görülüyor. Ama uğrunda üç imparator mücadele ediyor can veriyor. Demek ki güzellik zamana ve mekana göre değişiyor. Güzellik göreceli... Olsa olsa kendini seven kadınlar güvenli diyebiliriz..
doğru önermedir. güzelliklerinin farkındalar.

fark ettiyseniz çevremizdeki güzel kızlar hep kendilerine ''ben çirkinim'' derler. kendilerini beğenmemezlik yapmış gibi gözükürler.

aslında kendini en beğenenlerde onlardır. malum türkiyede yaşıyorsanız etrafta amcı tip çok nasıl olsa o kız her gün iltifat alıyordur.

yakın arkadaşları olsun veyahut pekte içli dışlı olmadığı bir sınıf arkadaşı..

bunlar o kadar çok iltifat alıyor ki o denli iltifatlara alışmışlar ki gelen iltifatların da ardı arkasının kesilmesini istemiyorlar. ve böylece ben çirkinim havalarında takılıp ilgi orospuluğu yapıyorlar.
Ben kendime güzel diyorum. O halde ben de çirkin mi oluyorum?
kişi kendin bilmek gibi irfan olmaz.