bugün

Pasolig denen illete tepkidir. insanlar gitmiyor mal mısınız olum siz?
Ilk yari sonunda takimini isliklarla soyunma odasina gonderip, 90+da gol gelmese kim bilir ne kufurler ederek staddan ayrilacak olan ve bunlara ragmen sirf kombineleri yanmasin ya da esinden dostundan buldugu beles kombineyi kacirmasin diye iyi gun taraftari olmadiklari soylenen(!) Seyircilerin maca gitmesidir.

Galatasaraylilik bu degil.
kötü giden takımı alkışlamayıp haklı olarak ıslıklayan ve 'lan kendinize gelin' diyen, gol olunca da sevinen 11500 kişidir. lan tabi sevinecek, o adamlar takımı karşılıksız seviyor. burak atmış umut atmış ona bakmıyor ki, bu kulübe aşık adamlar tabi sevinecek. tek kale oynayıp 2-0 yenilseydik üzülürdüler ama ıslıklama olmazdı ! çünkü adamlar orada kulübü değil oyuncuların fevri oyunlarını ıslıklıyor. az mantıklı konuşun.

bi de bu soğuk ve yağmurlu hava var. üstüne passolig var. bence 11500 kişi çok bile. bi de bu kötü oyuna stadyumun %20 sini doldurmak başarıdır. 80 bin lik olimpiyattaki fenerbahçe beşiktaş derbisine 40 bin kişi gidiyor lan ona ne diceniz.
Galatasaray taraftarı iyi gün dostu kötü gün dostu olması beni ilgilendirmez. Ben tribüncü adamım, kalbur üstü her tribüne saygım vardır sevsem de sevmesem de. Lig tv seyircileri gibi "g.saray taraftarı ağlak, fenerliler şöyle bu böyle" hikayelerini bıraksın herkes...

Ömrü bursasporun iç saha dış saha maçlarında geçmiş biri olarak yarın ki bursaspor - sivasspor maçını takip etmenizi öneririm. Ikinci ligde dahi ortalama 18 - 20 bin ortalamaya oynayan takımım yarın 4 bin kişiye oynayacak maçını.

Hiç lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Bu boş tribünlerin sebebi passolig denen rte dayatmasıdır. Hoş siz sanıyor musunuz ki stadlar dolsun isteniyor. Kesinlikle hayır! Muhtemeldir ki rte klüplere "sizin yıllık tribün hasılatınız neyse ben size el altından veriyim siz sesinizi çıkartmayın" dedi ve bu tiyatro sahneye konuldu.

Lafta stadlar bos diye herkes ağlıyor ama bu yeni türkiye' nin monarşik düzeninde istenen bir durum zaten.

Kalabalıklardan korkan bir hükümetin eseridir boş tribünler.