bugün

muhabbet eder gibi, tanım manım hak getire mantığıyla yazılan entrylerdir. balkondan sarkıp karşı komşuyla lak lak yapmanın entrydeki yansımasıdır.
Uludağ sözlükte bilgi kapasitesi olmayan yazarların, yazara hakaret etmekte kullandığı bir yöntem.
Bu şekilde başlığa ve yazara kişisel mesajlar forum havasında yazılır.
Sözlüğün kalitesi düşer.
çokça gördüğüm entry lerdir. bunların henüz kötüye gitmemesinin sebebi ise bunlara cevap verilmemesidir, güzeldir, iyidir.
tarz olusturma cabası icindeki sözlüğün, bir sözlüğe bile sıcrayabilme yetisine sahip olan bir tarz olusturmus forum ve irc alemini cekemediğinin kati ıspatıdır.* * (bkz: emege saygi)
en sık karşılaşılan entry silinme sebeplerinden biridir. bu entry'ler aynı zamanda sözlüğün forum olma yolundaki en büyük destekçisidir de. kaçınmak lazımdır. * *
içerisinde subjektif öğeler barındıran, tanımdan, tanımlamadan uzak tarzda girilmiş entry'lerdir. yazılmaları caiz değildir. silinirler.
son günlerde bir çok yazarın girdiği entrydir. sözlük formatını okumamış mı bu adamlar, ya da sözlük derken akıllarına ne geliyor bilmiyorum ama buna bir son vermeleri herkesin yararına olur. gammazına yazık, silen moderatöre yazık, bir bok sanıp okuyan okura yazık, yazık oğlu yazık.
(bkz: seni forum chat tarzinda operim anam)
(bkz: forum tadinda entry)
mevcut moderatörler tarafından açıklanması beklenen silik sebebidir.
nedir yani, forum-chat tarzı entry?
başka bir entariye referansı olmayan bir tanımı, forum-chat tarzı entry olarak nasıl tanımlıyorsunuz?
bu entari kötü niyet içermiyor. sadece yazarların ne yapması gerektiğini bilmeleri açısından masumane meraklar bunlar.

eskiden, yazılıp da silinmeyen entari tipleri şimdi silinebiliyor bu sebep altında. e bu sebep eskiden -hatta bazı modlar piyasada yokken de vardı.- beri var olduğuna göre moderasyonun yorumlamasına dayalıdır. o zaman bir açıklama gerekmektedir.
slm nbr tarzı sohbetlerin sözlüğe uyarlanmış halidir.

oyuncular
chatter : misali yazar
suckermes : hayali yazar

başlık : suckermes
34. selam verdiğim yazardır. * (chatter, 30.02.1840 25:64)

başlık : chatter
29. selamını büyük bir zevkle alıp benim de selam yolladığım şahıstır. (suckermes, 30.02.1840 25:65)

35. sağolsundur. nasıl olduğunu merak ettiğim uuser. (chatter, 30.02.1840 25:67)

30. kendisine "valla moruk bildiğin gibi seni sormalı?" demek istediğim insan. (suckermes, 30.02.1840 25:68)

36. teşekkür edip istanbul zirvesine gelmesini şiddetle istediğim kişidir. (chatter, 30.02.1840 25:69)

31. (bkz: sen gidersin de ben gitmez miyim) * (suckermes, 30.02.1840 25:00)

37. kankadan öte şahsiyet. istanbul zirvesinde ortamı neşelendirecek yegane yazar.
(bkz: süpersin) (chatter, 30.02.1840 26:02)
sözlük formatını kavrayamamış yazarcık eylemidir.
az önce bana bi silik kazandıran kural.
(bkz: paylaşım için teşekkürler)*
en çok suistimal edilen silme sebebi.

şöyle ki,

"geçenlerde zorla hocaefendi kitabı veriyorlardı promosyon olarak. aldım, çıkışta çöpe attım.
e tabi ki tirajı yükseldi şimdi. yalan mı? nurlu yüzlü pelesenk."

(başlık: nt)

bu entari forum / chat tarzı deyü silinmiş.

oysa bilgi veriyor değil mi: "promosyon olarak amcanın kitabı veriliyor" diyor.

ama ne fayda...

benzer bir şekilde, işte suistimal edildiğine örnek olsun diye benzeri entryler vereyim:

"ismine cismine bakmadan kırtasiye olduğunu gördüm, içeri girdiğim ve "merhaba, felsefe kitapları var mı?" şeklindeki soruma, "bizde öyle kitaplar olmaz" yanıtını veren bir amcanın da çalıştığı kırtasiye."

"büyük düşünürlerin kitaplarına hiç bir zaman rastlayamadığım yerdir."

"kurban bayramına birkaç gün kala raflarda kitap, kalem, defter yerine koç, öküz, sığır hatta yer yer deve bile bulabilirsiniz.

not: buna inanmazsanız küserim ama. söz ilk kurban bayramında koycam fotoları."

(başlık: nt kırtasiye)

bu entryler silinmiyor ama, başta belirttiğim entry siliniyor: forum/chat diye. oysa bilgi içeriyor.

haydi diyelim ki bilgi içeriyor ama biraz farklı bir dille yazılmış. yani kafasında şablon barındıran bir insan için "silinebilir" bir entry olabilir. fakat aynı hatalı bir şablona uyan bir sürü entry sözlük raflarını süslemeye devam ediyor...

işte demek istediğim, kafasında şablonlar barındıran, kafası şablona çalışan ama aynı zamanda da içeriği algılamaktan aciz kalan kişiler tarafından suistimal edilebilecek bir şey bu kural.

o yüzden biz dememiş miydik: "biz moderatörün (yahut gammazın) kafasını çalıştıranını severiz" diye?

biz böyle dememiş miydik...
(bkz: sozluk kiligina girmis forum)
moderatörlerin geniş kapsamda değerlendirdiği ve muğlak olan bir entry tarzıdır.

kısacası; (bkz: otu boku forum tarzı entry olarak yorumlamak)
(bkz: forum tarzi silinme sebebini yakalarsam tik tik)
en azından bir tarza sahip entrylerdir.
sozluk formatini tam manasiyla cozememis olmanin neticesidir. sallandiracaksin iki tanesini taksim de bak bir daha giriyorlar mi yaklasimi yanlistir. goruldugunde giren yazara veya caylaga kibar bir dille ozel mesaj olarak hatasini yaninda dogrusuyla anlatarak bildirmek mukemmel bir cozum yoludur.
(bkz: silinen entry)
son örneği budur, başlık: (bkz: şu anda çatışma halinde olan askerimize dua)
entry: bu duruma buğz edebilen herkesin allaha yakarışıdır,
allah ım, sen alemlerin rabbisin, sen yoktan var edensin,
allah ım şu anda hainlerle çatışma halinde olan askerimize polisimize sen güç kuvvet ver yarab,
yarabbi, ordaki ana kuzularına sen yardım et, hainlere gazabını esirgeme yarabbi,
askerimizi muzaffer et allah ım.
not: moddan onaylıdır forum /chat tarzı entry, olduğu.
çok kötü bir olaydır. tü kakadır.
sözlükteki entrylerin çoğunluğunu oluşturur.
--spoiler--
(bkz: ilk gecesini kurtaracak olan şerefsiz bayanlar) başlığını

(bkz: düğününe 2 5 ay kala kızlık zarı diktiren kaşar) başlığına taşımayacak mısınız artık arkadaşlar??? yada ne bekliyorsunuz, özel davet mi?

hayır gammazlar ne yapıyor onu da anlamıyorum. yahu hiç mi gözünüze batmıyor arkadaş??

sabahtan beri 4 tane entrym silindi, ben ise bunu 2 gündür taşıyıııın taşıyıııın taşiıyıııın diye bağırıyorum. ne değişik bi tarzları var la bunların? neyse takılın amk kafanıza göre.
--spoiler--

yukarıda ki entry buna ufak bir örnektir. forum chat tarzı bir entrydir.
komik olan ise entryde bahsi geçen durumun ısrarla güncellenmemesidir.

elli bin defa söylenmesine rağmen hala daha bu yazıyı forum /chat tarzı entry diye siliyorlar. bu yazıyı görüp silen ( tam burda sağlam küfür var), günlerdir bu entrydeki durumu göremiyor mu?

neyin inadındasınız yiğidolar, iki tane birbirinden saçma fakat aynı şeyi anlatan başlık bunlar. ve biri diğerinden bir gün sonra açılmış, taşımak için başka ne gerekli???
lan ne egosu şişik heriflermişsiniz be...