bugün

(bkz: fakir ama gururlu genç)
iyi bir aşk yaşayın.aşk sizi kurtarır.bu düsturla yola çıkıp dayak yemiş çok adam tanıyorum.

ayrıca türk sineması bu konuyu enine boyuna incelenmiştir.filmlere tekrardan bir göz atması fakir gence yardımcı olacaktır elbet.
sevgilisi fakirliğe razı ise bahanelerin arkasına sığınmaması gereken erkektir.
gerçekten sevmemiş adamdır yoksa asla vazgeçmezdi.
sebep fakirlik değildir zannımca.
vasıfsız eleman olmalı.
kız zengin ise filmlere konu olan adamdır. sevgilisinin yanında ezilmemek için veya eski hayatını yaşatamayacağı için huzursuz olur ve vazgeçer. zaten kız da pek hoşnut olmaz bu durumdan. istediği zaman alışverişe gidemez, istediğini alamaz, kimseye hava atamaz ve o da ayrılmak ister içten içe. filmler dışında aksi görülmemiştir henüz.

aksini gören varsa paylaşsın. ne gördüm ne de duydum.
bu konuya şu an öyle bir dönemde rastladım ki a dostlar. bu durumun benzerini yaşamak üzereyim diyebilirim. tamam belki fakir değilim ama şu an görüştüğüm hoşlandığım kıza göre fakirim işte, dağlar kadar fark var. yol yakınken döneyim mi desem yoksa sevgi engel tanımaz mı desem kararsızım. fakat devam edersem çok sorun yaşayacağıma da eminim.davul bile dengi dengine sözü her aklıma geldiğinde utanmaktayım a sözlük.
tanım gerekirse bu durumdan utanıpta vazgeçen sevgiden anlamaz diyelim.
kafası çalışmayan ya da sevmeyen adamdır.eğer bir adam seviyorsa,kafasını kullanır, çalışır para kazanır ya da sevdiğine söyler birlikte bir şeyler yapsak da birlikte yürüsek bu yolda der. kafası çalışmıyorsa sevgisinden de vazgeçer, hayattan da vazgeçer.
Aşırı derece yüklenildiği zaman ve çok soru sorulduğunda.
fakirliği bahane eden adamdır.

bir adam eğer gerçekten seviyorsa hiçbir şekilde vazgeçmez. durumu açıklar tercihi kadına bırakır. yok öyle benim durumum iyi değil ayrılalım demek.
doğrusunu yapan adamdır. yeterli hayat standardına sahip olmadan yapılacak evliliklerde hem sorun olma ihtimali yüksektir, hem de doğmamış çocuklar zorluklarla büyümek zorunda kalacaklardır.

kendi adıma eşimin ve çocuklarımın tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğime emin olmadan kesinlikle evlenmem.
'' Ben zaten yanmışım birde elin kızını yakmayayım'' diye düşünen adamdır.
umudundan da vazgeçmiştir.
dünya üzerinde zaten çok az sayıda bulunan insana destek çıkabilecek olsun bunları da atlatırız diyebilecek, erkeği sadece para hayatı ise gezmek tozmak olarak görmeyen kızı bulamamış adamdır. Adı üstünde adamdır. Sabret be adam elbet biri bir gün elinden tutacaktır.
sevgilisini parayla satın almıştır ya da o öyle sanıyordur. baya malmış.
sevgilisi maddiyata önem veren biriyse doğrusunu yapmış adamdır. böyle şeyleri sorun etmiyorsa, azıcık aşım dertsiz başım diyorsa, vazgeçen o adamın amına koyim.
sevgilisinin "bana ferrari alsana berkcan" demesinin üstünden 3-5 dk. falan geçmiştir.
Saygı duyulası insandır.Şahsen bende kız arkadaşıma bir hediye yaptırabilmek için haftalarca para biriktirdim harcamadım boğazımdan geçirmedim.Ama hata ettiğimiz nokta ona mutluluğu para ile yaşatabileceğimiz düşüncesi.