bugün

kazananın olmadığı bir karşılaşmadır. ben ekmek particiyim.
güzellik. net!
kesinlikle çirkin şansı. yoksa bu kadar güzel kızın bekar, o kadar çirkin kızların evli olmasını başka türlü açıklayamıyorum.
eş seçiminde güzellik kavramını çok öne koyanlar, bir başka güzel için sizi harcayacaklar demektir.
çirkinlerin açık ara zeka diye cevap vereceği durumdur. acıyorum bu insanlara fakirler ve çirkinler ölsün dünya kurtulsun.
sizden zeki olmasın da...
kısa vadede bakarsan güzellik, uzun vadede zeka.
erkek için tartışmasız güzellik olmalıdır cevap. fakat kadın için seçim yapması çok güç iki seçenektir.
seçmek için, önce herkese kendini çok yönlü görebileceği üç boyutlu bir ayna lazımdır.
kişi kendinde ne görüyorsa, maddi/manevi/sosyal onları aramalıdır.
seçebilmek için önce, seçilebilir özellikte olmak lazımdır.
Yoksa yaşanacak olan şey eninde sonunda illa hayal kırıklığı ve hüsrandır.
eş seçiminde islamında, toplumun da öngördüğü şart:" küfüvvet yani denkliktir".
güzelseniz güzel, zeki iseniz zeki, hem güzel hem zeki iseniz de hem güzel hem zeki eş en doğru seçenek olacaktır, zorlamayacaktır.
zeka bi erkeği çekici yapan tek özelliktir.
zeka ön plandadır, ancak kişiyle tanışmana vesile olan da güzelliğidir,
velhasıl kelam ikisi de gereklidir.
ikisinden de dozunda bulunmalıdır. zeka ile kıyaslanınca güzelliği önemsememek daha asil bir davranış gibi olsa da kimseyi kandırmaya gerek yok, hepimiz dış görünüşe bakıyoruz bir miktar. direk güzellik, yakışıklılık olarak olmasada duruş, konuşma, sempatiklik vs. vs. diye giden dış görünüşüde etkileyen kriterlerimiz var. zekada güzellik gibi genetiktir, yüzde yetmiş beşi genlerden yüzde yirmi beşi çevre kaynaklıdır. yani güzellik kişiye bağlı değil, kişiyi doğuştan noksan olan özellikleriyle değerlendirmek yanlış, "şans" diyerek onu önemsemiyorsanız zekanında büyük yüzdelik kısmı yine "şans", yine doğuştan gelen bir özellik tabi tamamı değil ama büyük ölçüde. bu açıdan bakıldığında o da kişinin elinde değil. neyse sonuç olarak ikisinden dozunda olması en iyisidir. ne fazla zeki, ne fazla güzel, dozunda ...
zekadır kesinlikle. Etrafta ne kadar zeki bir eşi var denmesi tercihimdir. Zeki diyede çirkin olmamalı. Az bakmalı kendine.
zeka ve karakter baskın çıkar. bir de ille de çekim olmalı...
ikisinin de olması ve olmaması gereken zamanlar var. orta karar en iyisi. ne çok güzel ne çok akıllı.
c şıkkı hiçbiri, önemli olan huydur. zeki alıpta satranç mı oynucan? gerek yok.
guzelzekali kelimesini aklima getiren baslik.
iki seçeneğe bağlı olmak zorunda mıyım? dedirten karşılaştırmadır. sözlüğe bakılırsa insan dediğin iki şıklı basit bir formül niye zorlanıyoruz ki bu kadar ilişkilerimizde halbuki çözüm basit iki tipten birini seç yeterli.
ikisininde fazlası zarardır efendim. ikisi kararında olsun yeter.
hiçbiri. bakılması gereken şey, tabii kadın için, göttür. götü güzelse, tamamdır. (bkz: göt)
-karışık var mı?
-var.
-öyleyse karışık koy ya.
güzellik ilk önce cezbeder. her erkek dişisinin yanına yakışmasını ister. iş zekaya geldiğinde azı karar çoğu zarar olduğunu düşünürsek. güzelliğini eşini elinde tutmak için kullacak zeki kadınlar tercih edilir.
iki kriterdir. ikisi de dengeli olmalıdır. güzelliğe önem vermiyorum diyen de yalan der, akla bakmayan da.
anlayış ve sadakat.
gerekli şeylerdir.