bugün

Öğretmenler odasının panosunda, adeta savaşan 3 sendikanın versusu.

Kısaca:
Eğitim sen = sol
eğitim bir sen = akp
türk eğitim sen = sağ

üçü de birleşip öğretmenlerin hakkını savunacağına... Gerçi türkiye burası kim kiminle birleşir ki?

Karşılaştırmaya gelince ikisi hükümeti eleştirmek, diğeri de hükümeti pohpohlamaktan başka birşey yapmıyor. Öğretmenlerin hakkı mı? Kime ne?

Öğretmenler ise; (bizim okulda yaklaşık 50 öğretmen var) erkeklerin çoğu türk eğitim sen veya eğitim bir sen'i destekliyor. Bayanlar ise kafası neye eserse onu...
bir de eğitim iş var ki o da bölünmüşlüğü parçalamanın derdinde.

ulusalcı oluyorlar kendileri.
Üçü de aynı bok.

Bugünün muhalefeti yarın kendi destekledikleri başa geçince bugünün göt yalayanı konumuna geçecek. Öğretmenleri kim sikliyor amk.

geliyorlar bunlar okula. e hocam sizi bizi sendikaya üye yapalım.
niye?
işte biz şöyle böyleyiz.
ne faydanız var.
hocam siz üye olmazsanız biz üye olmazsak güçlenemeyiz biz.
şimdiye kadar ne yaptınız bu güçle? yok mu gücünüz?
bla bla bla..

göt yalayıcı kan emici adiler.

bir de bunlarım milli eğitimlerde yandaşları var. Zorla üye yapmaya çalışırlar, bir de şube müdürü falansa arayıp telkin eder, ters düşerse müfettiş yollar. Ulan sizin gibi baş eğsek yavşak olurduk.

Sendikacılık iyidir, layıki ile yapıldığında. 4+4+4 sisteminden sonra eğitim-bir-sen geldi. anlatın şu sistem neymiş çok destek verdiniz dedim. adamlar kaçarak gitti 10 dk sonra okuldan. göt yalayanlar gün gelir kaçacak yer arar.
insan sendika dan soğuyor.
sendika birleştirici olur ama bunların tamamı ayrıştırıcı.

özellikle eğitim öğretime siyaset karıştırılmaması gerekirken ve son derece hassas bir konuyken bu sendikalar siyasetin tamamen içinde. üyeleri içerisinde. kendilerinden olmayanları o kadar sert bir dille eleştiriyorlar ki insan gerçekten hayret ediyor. şu sendika tartışmaları için ayrılan vakti öğrenciyi kazanmak için harcasaydık bambaşka yerlerde olabilirdik belki de şu an.

insanlar bölündü, sendikalar buna çanak tuttu. türlü sınavlardan başarıyla ayrılıyorsun. sonra sendikana bakıyorlar. ve sonuç hüsran. böyle mi olmalı? hak ettiğin yere gelebilmen neden üyesi olduğun ya da olmadığın sendikaya bağlı olsun.

son zamanlarda yaşanan sınav skandalları malum. adam yazılı sınavdan 100 alıyor. mülakata giriyor. sendikasından dolayı mülakattan geçemiyor. yazılı sınavdan 60 alan mülakkattan sendikası dolayısıyla 100 alıyor.
nerede adalet.
çalışmak isteyen insanların önü kesiliyor. sonra neden çocuklara iyi eğitim veremiyoruz.
işimiz gerçekten zor. çok bölündük. bir araya tekrar gelmemiz çok zaman alacak.