bugün

Bir kilo boya ve şatafatlı kıyafet ve topuklarla sürekli pistte arzı endam eyleyen kadın tayfası.
Gelinlik giyen ufacık çocuklar.

Ben de giymiştim küçükken çok saçma diyorum şimdi.
Sünnet çocuğunun annesi gibi giyinmiş gelinin ablası, kızkardeşi veya "yenge".
Herşeyi eleştiren, kendi çocuğunun düğününü öven en az bir adet yenge.
(bkz: saçlarda sim)
Irem Derici - Kalbimin Tek Sahibine şarkısı ve her gördüğüyle teker teker tokalaşan teyzeler.
Sahneden çocukları alın anonsu.
Havai fişek. Sanki o olmazsa kızlar gelin olamayacak.
Ortada boş boş gezen çocuklar ve onlara kızan adamlar.
pistte koşuşturan veletler,

ankara'nın bağları

yukardaki disko topu

çerez,pasta

halay.
Eğer bir ankara düğününde iseniz asla bitmeyen oyun havalarımız vardır.Kendinizden geçersiniz adeta o eyy çekmeler o şişeler diyip etrafınızda dönmeniz hepsi ayrı güzeldir.
sen ne zaman evleneceksin diye soran umutlu teyzeler..
Düğün pastasini alkışlamak.
Kulak siken yükseklikte ses.
https://twitter.com/Vinen...status/761919256581771264
en arkada ayakta dikilen dalyaraklar.
ygs 2017'den 228 puan almış bir sığır.
içip içip hiç durmadan oynayan aile üyesi . En çok o eğlenir.
gelinin veya damadın 40 yaş üstü dayısı... gelin ve damat tarafından genç olanlarla saçma sapan bi muhabbet açar gençlerin vaktini çalar.
kremalı pasta kıvamında saçıyla gelinin kıçının dibinden ayrılmayan evde kalma eşiğindeki kız kardeş.
Gelinin, bokunu çıkartarak makyaj yapan kız kardeşi.
ve burdan kızlara mesajım var. bol makyajla güzel olduğunuzu sanıyorsanız yanılıyorsunuz aksine ayıptır söylemesi pavyon karılarına benziyonuz sade makyaj her zaman ve her yerde en iyisidir.
Gelinin kız kardeşi.
(bkz: kamber)
Hazırlıklar da dahil olmak üzere her alanda düğüne liderlik eden davetlileri adeta koyun gibi güdebilen bir adet dayı/amca. Gelinin gelinliğindeki probleme kadar bilir. Hep telaşlıdır. Davetiyeleri bile o seçmiş olabilir. Ve düğün boyunca terlidir. Gelinle damat olmasa da olur. Bu adam tek başına yapar düğünü.