bugün

insanoğlu nun yaşadığı gezegenin dört bir yanını keşfetme isteğini hayata geçirmesi.
Fotoğraf sitelerinde gezerken kimi üyelerin dünyanın dört bir yanında çekilmiş resimlerini görüp iç çekme olayı.
Hani bakarsnız da gemiye
- ah şu gemide bende olsaydım dersiniz.

Ah keşke o flickr fotoğraflarında ben olsaydım.

http://www.flickr.com/photos/selcukcan/sets/
çoğumuz için, loto, toto ve benzerlerinden biri kazanılınca anca hayata geçirilebilecek bir hayaldir.
kim istemez ki barcelonayı dibine kadar gezmeyi sonra mısıra gitmeyi sorna prag ooo bitmez.
sabıkanız varsa çok zor bir olaydır.
genelde kendi ülkesini gezmeden dünyayı gezenlere bizim toplumumuzda sık rastlanılır. oysa önce kendi yurdunu tanısa, gitse şöyle karadeniz'e çıksa yaylalarına, nemrut'a gitse sonra efes'e ordan inse aşağılara gezse.. ama yok önce paris, mısır, italya... beklesin türkiye'deki görülesi yerler...
rahmi koç nazenin4 adlı teknesiyle bu olayı gerçekleştirmiştir.
Çoğu insanın parayı bulduğum zaman gerçekleştireceğim dediği şeyler arasındaki birinci sırada yer alan söylem.
nedense hep tek başına bir kayıkla çıkılır bu dünya turuna.
Dünyayı gezip bloglarında paylaşan insanları çok takdir ediyorum.
Dünyayı gezip bloglarında paylaşan insanları çok kıskanıyorum.
Dünyayı gezip bloglarında paylaşan insanları çok öperim.
Aslında az para ile yapılabilir olandır . yapmak istiyorum ama Bakalım . cesaret lazım .
avrupayı aradan çıkardığımda ötürü bir adım daha yaklaştığım hayaldir. 2 sene sonra uzakdoğu, daha sonraki senelerde afrika ve arap yarım adası planlarım var. nihai olarak latin amerika, abd ve kanadayı düşünüyorum. mümkünse kanadaya yerleşiğ bir daha dönmemeyi planlıyorum.
Hayatta ikinci hedefimdir. ilki mesleğimdir. Neden meslek çünkü meslek olmazsa no money no world tour dimi. Gerçi işletme okuyan biri ne kadar para kazanacakta ne kadar dünya gezecek bilemiyorum. Artık 50 yaşına gelince mali müşavir olursam son dünya gözüyle bir dünya turu yaparım artık.
türkiye'de gezmediğim yer kalmamasından mütevellit artık yapmaya başlamam gerekendir.

tabi orta ölçekli bir bütçe ayırmak gerek. bilgi konusunda pek sıkıntım yok, kaybolmayacak kadar biliyorum.
En güzel ve büyük hayallerimden birisidir. Bir sürü acı tatlı anılar yaşayacak olmak demektir.
dünyadaki bütün ormanları gezme isteği var içimde.

not; harry potter daki karanlık orman hariç orda büyük örümcekler var.
Hayaliyle yanıp tutuştuğum seydir ama oyle boyle değil. Soyle evden cikip yillarca geri donmeyesim var.
(bkz: nellie bly)
maddi imkanlar elverdiği müddetçe yapılması farz olan eylem.
Gönül istiyor ki gençken, enerjin ağzının tadı yerindeyken yap bunu ama şartlar ancak emekli olunca gerçekleştirebileceğimi hatırlatıyor. En büyük havalim ve kesinlikle hayal olarak kalmayacak.
bir etkinliktir, öteye gideceğini sanmıyorum. bazı gezginlerin abarttığı gibi kendini bulmak filan değildir yani, yeni yerler görüp bilgi sahibi olmaktır, ufkunun açılmasıdır. kaliteli bir kitap -romandan bahsetmiyorum daha çok düşünsel kitaplar- aynı hissi yaşayabilirsiniz.
gezerken parasını bitirip sosyal medyadan dilenenlere de ifrit oluyorum. paran yoksa gezme kanka, ne bu ihtiyaç mı sanki?
artık o kadar da harika gelmiyor kulağa.
Daha türkiyeden cikamadik henüz.
(bkz: into the wild)
GeZmek ama ne kadar bilinçli olunabilirse o kadar çok bilinç ile gezmek, yeni şeyler keşfetmek, görmek ama mümkün olduğunca doğru bakarak görebilmek istiyorum.
çok güzel bir şeydir. ben de bunu yapmak isterim.