bugün

msn de birinin gelmesini beklerken habire telefona bakıp onu kurcalamak
(bkz: telefonun basinda beklemek)
telefona öylece bakarken transa geçilmesi durumunda, telefon aniden çalmaya başlarsa hele de arayan, aranması beklenen özel kişiyse, aşırı heyecandan kekelemelere saçmalamalara sağırlığa neden olabilmekte saatlerdir beklediğiniz o anın karşı taraf için komediye sizin içinse faciaya dönüşmesiyle sonuçlanabilmektedir.
telefonun sesi kısık olduğu ve haber beklediğimiz zamanlar sıklıkla gerçekleştirdiğimiz eylem. bakınca telefon çalmaz ama iki dakika yanından ayrılsak arayan olur ve yetişemeyiz. bu nasıl bir şeydir anlayan beri gelsin.
saat takmamaktan dolayı olabilen eylem.
telefonun sesini açamayacagınız bi yerdeyseniz ve titreşim de bozuksa yapılması kaçınılmaz olan şey
sıkıldığı ortamdan kurtulmak için birisinin aramasını beklemek.
o da bizim bi uzvumuz olduğu için normal olarak nitelenebilecek durumdur. elimize, yüzümüze ne kadar bakıyorsak 5 katı da telefona bakıyoruzdur. allah sonumuzu hayır etsindir.
sevdiceğinin resmi duvar kağıdın olduğu zaman meydana gelen durum
niye kimse beni aramıyor? ya da ya kaç dakika oldu hala sesi solu çıkmadı bu çocuğun dememizin nedenlerine sebep olan durum.
sizin için önemli sayılacak birine mesaj atmanız, fakat onun size cevap vermemesi durumunda durmadan telefonu kontrol etmektir. mutsuz son.. mesaj gelmez..
bazen "ben sosyal biriyim, paso mesaj, arama, çağrı gelir bana" şeklinde düşünmekten kendini alamayan bizlerin yaptığı eylemdir... herkes yapmıştır, ben de, sen de...
kolunuzdaki saatin pili bittiğinde ve bir yere yetişmeniz gerekiyorsai eğer ekranda saatte varsa, yapmanız gereken şey.
kendisine meşgul insan havası vermek.
sıkılıyorum kelimesinin isaret dilindeki anlatımı.
(bkz: telefonun başında çaresiz bekliyorum)
(bkz: hakan altun)
beklemenin verdiği sonsuz ızdırap..bazen bile bile gelmeyeceğinin bekleen aramanın gelmeyeceğini beklemek yine de büyük bir ızdırapla hep beklemek..
eğer cep telefonlarının cinsiyeti olsaydı * ve cep telefonu bir bayan olsaydı ; yanlış anlaşılabilecek olay. *
Aşık olan bireyin davranışlarındandır.
sevgiliden mesaj yada çağrı bekleyen bireyin yaptığı eylem. "yeni mesaj alındı" yada "1 cevapsız arama" yazısını görmek amacıyla bakılır ancak ariyan annedir mesajı atanda gencturkcell dir.
sevgilinin uzakta olmasi ve bu nedenle telefonla görüsebilmeniz gibi durumlardan dogabilecek eylem.

(bkz: ara beni lütfen)
yalnızlığın belirtisidir. acaba beni hatırlayan var mı? düşüncesinin harekete geçmiş halidir.
kameralı, radyolu, mp3 lü derken hipnotizmalı cep telefonlarının hayatımıza girmesinin sonucu.
aynı ortamda bulundugunuz sevimsiz kisiyle göz göze gelmemek yada muhabbeti daha fazla uzatmamak için uygulanan en klasik yöntem .
yapılan araştırmalar ve girilen entryler göstermektedir ki devamlı surette cep telefonuna bakanların %89,65 inin bakma sebebi aşk ve sevgiliden ibarettir. *