bugün

eğer ki sesini kapatmayı unutmuşsan tüm bakışların sana yönelmesini sağlayan bir durumdur.
afallarsın heyecan yaparsın.

hoca biraz kıl ise aç konuş diyebilir.
telefonun sessize alındığı sürece sorun olmayacak durumdur.
telefonu sessize alsan bile teyp gibi bir cihaz açıksa derste, hocanın telefonu almsına neden olur.
anlık adrenalin yükselmesine neden olur. çalan melodinin de bir önemi vardır. ismail yk çalarsa eyvahlar olsundur.
eğer çalan telefon hocanınsa sorun yoktur.
okulda telefon kullanımı tamamen yasaksa telefon sahibi öğrenciye korkulu anlar yaşatan olaydır.
zil sesi motörhead-the game olduğundan sınıfta direk bu telefon kny' nın diye ispi ortamı yaratır. allahtan en kanka öğretmenin dersinde çalmıştır. yoksa disiplinin yolları taştan..sen çıkardın beni beni baştan.. *
kötü bir durumdur. hem hava attığınızıda düşünebilirler. *
çok sert bir zil sesine sahip olunmadıkça ortamdaki seslerden dolayı 1-2 bilemedin 3 kişinin anlayacağı durumdur. hocanın kulağına gitmesi engellenir bu yolla. fakat s.o.a.d'dan innervision gibi bir parça çalıyorsa sıçtığının resmidir.***
telefon cepteyse bacağınıza yumruk atmanıza akabinde morarmasına sebep olacak hadise.*
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda telefon kullanımı yasaklandığı için, telefon sahibi dahil, sınıfta bulunan herkesin panikladiği bir olaydır. Fakat genellikle dayanışma vardır, telefon sesini duyan herkes öksürmeye başlar...
telefon çantadaysa kafanıza yumruk gelmesi akabinde kanamasına sebep olacak hadise. * *
telefonun cebinizde patlayıp okulun havaya uçmasına sebep olabilir.
bir anda sınıfın panikleyip ellerini nereye sokcaklarının dürtüsüyle sesin geldiği yöne yönelmektir. *
sevilmeyen bir insansa parmakla gösterilmesi de mümkündür.
sevilen insansa arkadaşları tarafından hocam benim şeklinde sorunu ortadan kaldırmasıdır.
dersin bitmesini bekleyen öğrencinin, dersten kopma anıdır.
(bkz: dersteyken telefonun çalması)
(bkz: cık cık cık)
hoca derse telefonla geliyorsa çok sorun değildir ama, kendi telefonla gelmiyorsa öğrenciye iğneleyen bakışlarla bakıp, "derse saygılı ol arkadaşım" demesi muhtemeldir.
heyecandan telefonu yere düşürmektir. çünkü tüm dikkatler telefona geçmiştir. öğretmenin sert bakışları altında telefon elden kayıp yere düşer.
Meraklı bakışların altında ezilerek heyecanla telefonu kapatma durumu.
öğrencide panik yaratan , " şimdi sıçtık " demelere sebebiyet verecek olan durum .

fakat bazı kafa hocaların çalan telefonları - eğer mümkün mesafedelerse - öğrencinin elinden kapıp öğrenci adına cevap verdiği de görülebilir .
(bkz: mehmet şahin)
telefonu çalan çocuğun sesi duyulmasın diye sanki boğazı gıcık yapmışta,* öksürüyomuş havasına bürünmesine sebep olur ki bazı hocalar için saklamaya değmez.
hoca= ahmet nerde?
öğrenci=bahçede hocam çağırıp geliyim mi?
hoca=gitme şimdi iki saat ara gelsin.*
üniversitede bircok arkadasın dersten atılmasına yol acan olaydır. kural haline gelmisti telefonu calan hoca söylemeden dısarı cıkardı paşa paşa.