bugün

valve'nin 2012 yılının ilk çeyreğinde çıkaracağı, yeni counter-strike oyunu.
pcgamer'da yer alan habere göre cs:source'un geniş bir update'i ve "anniversary edition" olacakmış. yani grafikler cs:s oynanış ise cs 1.6 gibi bir şey. her neyse cs:go hayırlı uğurlu olsun. umarım bize yeniden kendini saatlerce oynatan bir oyun olur.
taze taze ekran görüntüleriyle cezbetmi$ir.

http://www.kotaku.com.au/...r-with-counter-strike-go/
sabırsızlıkla beklenen oyundur. trailer izleye izleye bir hal oldum. çabuk ol valve!
eğer oyun motorunu düzeltip, online gameplayi düzgün planlanırsa fps dünyasını sarsacak yeniden efsane olacak oyundur.
bu aim olayına çözüm getirmedikleri sürece çoğu oyuncu v1.6 devam edecek. koşarken hs atmalar filan, gameplay'i o kadar source u andırıyor ki, source ne tuttu ki, bu ne tutsun diye insan içinden geçirmeden edemiyor. bu haliyle en fazla molotof atmak için oynayacağım oyun, turnuvalar 1.6 üzerinden oynanmaya devam eder.
çoktan kırıldığı ve her türlü makinede çalışmasından ötürü büyük bir çoğunluğu beleşçi ergen olan Countercı tayfasının dikkatini paralı ve yine nispeten her makinede çalışmayacak olduğu için çekmeyecek oyundur. Yoksa sene olmuş 2011 99'un oyununun fiziklerini övüp şöyle süperdi böyle süperdi yerini asla tutmayacak diye kılıf aramaya gerek yok. Zaten anlaşılan yeni oyunun da hemen hemen bir farkı yok eskisinden. Hala hipfire üzerine kurulmuş oyun. Quake 1 hipfire'dı lan.Modern warfare serisi hala gazını devam ettirirken, BC serisi grafik ve atmosfer olayını yarmış gitmişken indirimde 3-5 dolara inerse ancak eski günleri anmak için alınır.

ek: Konsollara da çıkacakmış. ANlaşıldı Valve Konsol piyasasını da sırf adı var diye sömürmek istiyor. 99 yılında çıkmış oyunun 2011 yılında yeni versiyonu çıkar mı lan? En kötü ihtimal 2.si çıkar Source modu değil.
cod'un basit versiyonuna benziyor.

http://www.youtube.com/watch?v=MP5D2N6pKKg

http://www.youtube.com/watch?v=tN93xXfews4
yeni nesilin mw3 oynamasına rağmen cs 1.6yı hala günde 1-2 saat oynadığımdan çıkınca hayatımı durduracak olan oyun.
trailer ve wikipedia'da okuduklarımı doğru anladıysam, cross-platform multiplayer olcakmış. bu ne demek? şu demek: hem pc hem ps3 hem de xbox360 kullanıcıları aynı server'da birbiriyleriyle kapışabilecek.
Öğrendiğim kadarıyla üstünde çok ciddi değişiklikler yapıldığından çıkış tarihi biraz ertelenmiş.
Counter strike global offensive'in kısaltılışıdır.
bu ay içinde kapalı betaya sunulacak olan valve'nin uzun yıllardır geliştirdiği counter strike 1.6 versiyonun'dan sonra en çok değer verdiği online fps oyunu, sabırsızlıkla bekliyoruz.
21 ağustosta çıkacak oyun. pre-purchase eden, 14 ağustosta başlayacak olan betaya katılabiliyormuş.
Birazdan alıp betasını oynamayı umduğum oyundur. Umarım CS 1.6 gibi olur.
gereksiz bir oyunun gereksiz kısaltması. cod çıktıktan sonra cs oynayanları görmek şaşırtıcı.
counter strike 1.6 versiyonuna nazaran çok daha farklı olan oyun. şu anda beta aşamasında oynanabilir şekilde bulunmakta, ön sipariş ile 21 ağustos'a kadar 13 dolar gibi bir rakama key edinilebilmektedir.
bu denli manasız bir oyun olamaz. önüne geleni vur, öldür. tam bir ergen oyunu. gençler daha çok kafa çalıştıran oyunlara yönelse ne güzel olur. starcraft serisi gibi mesela. kafa çalıştıran, strateji üretmeni sağlayan. dan dan dan dan dan dan dan terörist win.

her round aynı şey. deli saçması yahu. günde 500-600 round bu oyunu oynayan adamın akıl sağlığından şüphe ederim. zaten çoğu bacak kadar veletler.

nedir yani ?

bi yaratıcılık yok birşey yok. oyun mu bu? dediğim gibi; günde 400-500 round bu oyunu oynayan adamdan hayır beklenir mi yahu ?

mala bağlamış bir şekilde dan dan dan dan dan dan dan dan. ekran başında sabahtan akşama kadar bilincini yitirmişçesine durmadan adam vurmak.

fps tarzı oyunlarda oynarım fakat; bu counter strike serisi tam bir deli saçması.

her round aynı şeyler. ağzından salyalar saçarak, adeta bir robot gibi bu sıkıcı şeyi oynayan adamlara akıl sır erdiremiyorum sözlük.

abi kafanızda bir canlandırsanıza lütfen; bir adam sabah kalkıyor bilgisayarı açıyor. göt kadar haritada dan danda dan dan.

akşama kadar kafa sikerler birde. bu şekilde bir adam düşünün, gece yarısına kadar yüzlerce round boyunca birbirlerini öldürüyorlar.

o silahların sesleri; akşama kadar kafa ütüler. ulan ne iğrenç bir oyundur. biz fps oyunlarına; blood ile rott ile hexen ile wolfenstein ile başladık.

fps tarzı fena değildir fakat; onlarda bir ilerleme, bir değişik yerler görme, değişik bölüm sonu bossları, tuzaklı haritalar, değişik düşmanlar vs vs vardı.

bunda sabah akşam bir harita seçiyorlar ki çoğunlukla "dust" falan oluyor. round başlıyor. birbirlerini öldürüyorlar. sonra tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar ve tekrar.

bu oyunculuk değil, resmen kahvehanede sabahtan akşama kadar pişpirik oynayan adamlar gibi. başka oyun oynadıklarıda yok çoğunun.
arada sırada stres atmak için girmelik oyun. cidden çok uzun oynadığınızda sıkıcı olabiliyor. yeni modlar görülmeye değer. arms race modu çok hızlı oynanan ve kesintiye uğramayan bir mod olmuş. botlarla oynarken ise "e" tuşuna basarak seçtiğimiz botu kontrol etme özelliği ise çok huşuma gitti. önceki oyunlarda botları beklemek işkenceye dönüşebiliyordu.
olmuş bu.

mw3 oynuyorum mesela, karşımdaki gençler tarafından sürekli öldürülüyorum bu tabi oyunun dizayn tercihi. vuruş hissini de verince pek farketmiyor insan ama açıkçası, öyle adamı aim edip mousea basılı tutunca her türlü öldürüyorsun bu tip oyunların mpsinde.

öte yandan cs ler de bu imkan pek yok. ve doğalı da bu. yani mousea basılı tutmadan tek tek atmak zorundasın cslerde. bu da daha uygun oluyor.

csgo; ise formülden pk sapmadan bir kaç yeni silah eklemiş, çok oynanan haritalarda bir kaç küçük değişiklik ile gameplayi arttırmış ve muhteşem bir oyun olmuş. örneğin dustta tünelin karşısına çöken bir cs tüneli tamamen kilitliyordu, şimdi yana konulan merdivenler ile bundan kurtuluyorsunuz.

ben pek beğendim. 2 yıldır 30 yaşın üzerinde 6 kişilik bir grup olarak 1,6yı her pazartesi perşembe oynuyorduk pek bir eğleniyorduk. sanıyorum bu hafta hepimiz csgo ya geçicez.
bir cs 1.6 değildir.
steam'de bu hafta sonuna özel ücretsiz oynama imkanı tanınan oyun. fiyat olarak da %33 indirime gitmişler.
şu anda oynamakta olduğum oyun, zevkli ve bir çok yeni oyun modu gelmiş beyler. bilgisayarı netbook olanlar bile oynayabilir.
ben baya sevdim hemde grafikler bir cod:mw2 olmuş yani. hidden path yapımcı, grafik motoru ise source.
call of duty gibi olmuş dedirten cs'nin son oyunu. ayrıca steam üzerinden beraber oynamak isteyen arkadaşlar öm yoluyla bana ulaşabilirler efendim.
sırf silah yarışı* için bile alınması gereken efsanevi fps. onun dışında zaten aşmış bir oyun olduğu herkesin malumu.