bugün

arayıp aranma paranoylarımız olmadan yaşardık. ulaşılamama lüksümüz vardı.
elde 24 saat mesajlaşan insaları görmeden yaşardık. insanlar mesajlaşmaya şartlanmış resmen.
(bkz: daha sağlıklı yaşardık)
ayrıca,
soru başlık açılmazdı, moderasyon falan vardı o zamanlar.*
telefon olmasa nicki bile olmayacak yazarın *´korkutan düşüncedir.
buluşma yerinde ağaç olabilirdik. ya gelmeyecekse ?

+Yarın saat 2'de maçka parkında buluşalım necati.
- tamam alev.
(Necati saat 1'de maçka parkındadır..)

Saat 5'e kadar bekler ve eve gider. *
yaşayan yaşardık.
şimdi konuşan ve yazan yaşar olduk.
kontör derdimiz olmazdı.niye aramıyor? diye deli olmazdık.
(bkz: #8472302) bunların hiçbiri olmadan yaşardık. yaşadık.
bayramlarda torpil falan patlatırdık.
ilerde sorulacak uçan araba yokken nasıl yaşardık sorusuyla aynı değere sahip olacak soru.
askere giden kişilerin o günlere geri döndüğü ve nasıl yaşardık sorusuna cevap bulduğu bi sorudur.
test ettim onayladım gayet güzel yaşnıyormuş eğer ki birisiyle konuşman gerekiyorsa gerçekten ona ulaşıyorsun yok konuşman gerekmiyorsa aramıyorsun çok da güzel oluyor.
hatta askerden geldikten sonra cep telefonu kullanmicam diye radikal bir karar almıştım ancak üç beş günden öteye gidemedi bu kararım, ister istemez kullanmak zorunda kalıyor insan. ama cep telefonsuz hayatın tadı bir başka ...
bir gözümüz ve bir kulağımız telefonda olmadan,ulaşılamıyor acaba nerede ne yapıyor paranoyalarına kapılmadan, gayet sağlıklı yaşardık. güzel günlerdi be.
pontus olmadan nasıl yaşanıyorsa öyle. pontus ne diyeceksin. ben de bilmiyorum. ama gelecekte hayatı inanılmaz kolaylaştıracak birşey olacağına inanıyorum dostum.
Cep telefonunu çok kullanan insanın aklına takılan sorudur.
muhtemelen cep telefonu cep telefonu olmaktan çıkacağından dolayı ileride "cep telefonuyla nasıl yaşardık" diye de sormamız olası.
dedemin cevap veremediği soru.çünkü hala cep telefonu yok.
biriyle buluşmak için otobüsün saatleri ezberlenirdi, ev telefonundan aranır ve saat, durak ismi ve otobüs numarası gibi bilgiler haber verilirdi. çok da zor değildi. cep telefonu olmadan da yaşanıyordu.
modasi gecmis soru.
su anda (bkz: smartphone lar yokken nasil yasardik) sorusu revactadir.
(bkz: daha fazla hayat)
e güvercin yok muydu sizde şeklinde tepki vermeme sebep olmuş şaşırtıcı soru.
rahat yaşardık.
doğup doğup ölüyorduk işte ne olsun.
en samimi bir arkadaş bile olsa, geç geldiği her buluşmadan sonra, bir daha bu hıyarla bacağımı kesse buluşmam türünden sözler vererek yaşardık diye yanıtlanabilen soru.
yahu ben de diyordum bir eksik var diye...
cep telefonsuz.