bugün

max. 15 yaşına kadar tadı çıkartılabilen, kontor veya şarj bitmesi, sevgilinin aramaması gibi sıkıntıları barındırmayan hayat.
cok rahat bir hayattir.
kontorum bitti, faturayi yatiramadim, yatirdim, hattim kapandi, surda cekti burda cekmedi gibi sacma sorunlarinizin olmadigi hayattir.
kılsız taşak misalidir. *
severek devam ettığım hayat şekli süper ötesi mükemmel bir durum.
ozgurlugu iade edilmis hayat.
bir 15 sene öncesidir.
kapsama alanı dışında yaşanılan bir hayat.

daha kötüsü de pda'sız hayat.
zil sesi olmayan hayat.
sabah telefonun alarmıyla değil çalar saatle uyanma güzelliğidir.
kanser riskini azaltan hayattır.
17 yılımı geçirdiğim hayattır. gayette normal yaşayabiliyordu insan. buluşmak için belli mekanlar belirlenirdi ve biriis 5 dk geç kalında ya nerde kaldı diye kafayı yemezdik.
hugo'yu 5 e basarak zıplattığımız, arkadaşlarımıza ev telefonlarımızı verdiğimiz, buluşmak için saatlerimizi ayarladığımız, kimsenin kimseye son model cep telefonlarıyla, kıyafetleriyle ve diğer maddi şeylerle hava atmadığı daha saf bir hayattır.
özel hayata saygı olan hayattır. her dakika aramazsınız, aranmazsınız..
özgürlüğü doyasıya yaşadığımız hayattır cep telefonsuz hayat...
kimseye hesap vermek zorunda kalmadığımız...
skype,google talk gibi programların günlük yaşantıda yaygınlaşmasıyla artık mümkün olabilecek hayattır.
zeki mürensiz türk sanat müziği gibidir. yaşanır fakat hep bir yanı eksik kalır.
bir de bunun yanında ama hiç çalmayan, kimseyi aramadığın cep telefonuyla olan hayat versiyonu vardır ki daha boktan bir durumdur.
içinde bulunduğumuz çağ itibariyle " cep telefonsuz hayat, hayat değildir " .
sağır yada kör bir kişilik olması muhtemeldir. ancak ninem sağır dedem kördü. ikisi de yetmişini devirdiler. yan beyler diyeceğim şu ki;
teknoloji can değil canandır.
cep telefonumun bozulması ve benim 3 gündür yaptırmamam ile yaşadığım sakin hayat. ilk başlarda elimi sürekli cebime atıyordum ama alıştım bir süre sonra. artık insanlara rast gelebiliyorum. ne kadar dayanabileceğim merak içindeyim.
telefonu balkondan fırlatmamdan sonra babamdan yenisini istemeye yüzüm olmadığından yaşadığım hayattır.
çok bayat .
dijital fotograf makinasi oncesi analog fotograf makinalari gibidir. konusmak icin sinirsiz zamaniniz yoktur. tipki istediginiz kadar fotograf cekemediginiz gibi ve ankesorlu telefonda birden jetonun bitmesidir, tipki analog makinada filmin bitmesi gibi ama ayri bir tadi vardir. tuketim toplumuna tamamen gecisin internet oncesi son asamasidir.
harika olaydır. telefonu tamire verdim gidip alasım gelmiyor ne güzel arayan yok soran yok oh kafa rahat. evet.
zordur.

sosyal medya bağımlılığından uzak kalma açısından yararlı olabilir ama telefonların insanlardan akıllı olduğu dönemlerdeyiz, her şeyimizi onlara kaydediyor, hatırlatmasını istiyor, anıları kaydediyoruz. haliyle bunlar olmadan da hayat zor oluyor.
görsel
kafam rahatladı amk. yok o pokemon yakala. yok pikaçu bulama. yok ekstra climpkomp yap.