bugün

"aaaşkım" şeklinde zorlama kayıt örneklerine de rastlanmıştır. "annem" adlı telefon kaydından önce gelmesi kimi insanlarca bir ölüm kalım meselesi haline getirilebilir. olmaz olmaz demeyin, başınıza gelirse görürsünüz.
evet kesinlikle aşkım kayıtlıdır önde ve ondan önce gelebilecek isimlerin önlerine sırf bu isim önde kalsın diye çeşitli harfler konulur.

aşkım
a annem

şeklinde...
(bkz: ablam)
(bkz: angelina jolie) * * *
sevgilinin ismine kadar olan kişilerin isimlerinin ilk harfi değiştirilmek suretiyle sevgilinin başa alınması sağlanır.ismin a b veya c ile başlaması tercih edilmelidir zira bu yöntem gerisi için pek de pratik olmayacaktır.
en çok yanlışlıkla aranan kişilerdir...
aaaoteki hat....
abisi olanlar için "abim" olsa gerek.*
ismini unutup da ayıp olur diye soramadığın ve a olarak kaydettiğin kişi.
tuş kilidi yapılmadıysa, en çok yanlışlıkla aranan kişidir. bu nedenle "aaaaadkaşld" şeklinde sallama bir numara kaydedilmelidir ki yanlış anlamalara(!) mahal verilmesin.
deginildigi gibi bahtsiz insanlardir bunlar.. hele de * hocaniz falansa.. bu durumda bahtsiz olan siz de olabilirsiniz.. bide mahcup olan hatta.
sadece bi A yazaraktan kendi numaranizi kaydederseniz hem siz rahat edersiniz, hem de adi alfabenin ilk harfleriyle baslayan o bahtsiz insan.
yolu beşiktaş'tan geçen birçok genç için adeks. lakin zamanında gittiğinizde oturacak yer bulamıyordunuz. bu nedenle rezervasyon yaptırmak zorundaydınız. hala böyle bir uygulama mevcut sanırım.

"alo, mesut abi; ha biz 20 kişilik yer ayırtacaktık. saat 15.30'da ordayız. 10v10 counter yapçaz. tamam eyvallah"
tarzı hayvani muhabbetler de gerçekleşmiştir.
sık aranan kişilerin isimlerinin başına, önem durumuna göre değişen sayıda a harfi getirilerek kaydedilen isimdir.
aaahede
aahodo
ahedehodo
A: *123#
anne ismidir ama genellikle ANAAAAAA !!!!! diye kaydedilir
(bkz: anam)
ya da (bkz: abdullah)*
Ahmet.
mulayim bey finans.

--spoiler--
ikinci adresiniz
--spoiler-- * *
aba

cidden.
aa numarası da 0000
niye? çünkü bazen tuş kilidi açık oluyor, rehberdeki ilk kişiyi arıyor. * başkasını arayacağına, fatura kabaracağına aa yı arasın da bi problem çıkmasın.
telefon rehberinde alfabetik sırada yer alan ilk isim, ilk harftir.

sadece "A" harfidir.

önceleri unknown yazıyordum, lâkin kim olduğunu bilmediğim, aradığım halde cevap vermeyen bu numaraları bir zaman sonra unutuyordum. o sebebten sürekli gözümün önünde olsun, boş bir zamanını denk getireyim diye sadece "a" yazıp en üst sırada tutuyorum.
birden fazla ise, "aa", "aaa", "aaaa" tercihen eklenebilir.
aaaşkıyam...

sevgilinin adının baş harfleriyle aşkım kelimesi birleştirilmek istendiğinde ortaya çıkan sözcük.eşkiyam olsa daha iyi diyenler olabilir.
aaaa! o da *123#
aaaa...

o da kendi numaram.. aksi taktirde, zamansiz zamansiz kendiliğinden mesaj gönderiyor bizim telefon hele ki kiç cebine koyunca destanlar gidiyor saga sola dedim bari kendimize gelsin giden anlamsiz karakterler