bugün

(#16805266)
+ http://galeri.uludagsozlu...1m-demir%C3%B6ren-217306/
şiddetle tavsiye ederim kendisine: http://liselimedya.tumblr.com/
yüreği galatasaray sevdası ile dolup taşan yazardır. futbolun inceliklerine, güzelliklerine de değer vermeyi bilir. iyi ki var bu sözlükte.
(#9988671)
adam koymuş geçmiş aga, gerisi teferruat.
(bkz: adam tespitci çıktı beyler)
(bkz: ıphone nin hiseleri tehlikede)
samimiyeti sorgulanan yazar.

neymiş "maç fener'in hakkı, fener alsın maçı" dediğim için türlü karakter analizleri yapılmış.

fener maçlarını göbeğimi (hoş göbeğim yoktur) kaşıya kaşıya izliyorum, hele ki avrupa maçlarında, çok rahat izliyorum, sonuçla çok ilgilenmiyorum, dizi izler gibi maç izliyorum lan var mı böyle bir muhabbet (buraya swh gelecek) fener'in avrupa maçlarıyla çok ilgilenmiyorum yani anlayacağın. karmaşık bir duygu yani bu.

ha, lig maçları öyle mi? değil. fener gol yediğinde sol elimi yumruk yapıp sol baş barmakla işaret parmağının birleştiği noktaya sağ avcumu vuruyorum, o kadar yani, o "şak" sesi yetiyor, niye yetmesin.

ama bu karma olayına takılırım arkadaş, valla takılırım. karma ne lan? olm karmayı dert eden adam şike davası gerekçeli kararı başlığına üstüste ve tek başına 40 (bu rakam afaki, şimdi o başlığa kaç entry girdiğime bakamam) tane entry girer mi lan?

sözlüğe girdiğimden beri sözlükteki 10 fenerliden abartısız 7 tanesi beni düşman beller. neden? özellikle şike davasında yazmadığım şey kalmadı. lan olm öyle şeyler yazdım ki herifin teki "bunu sana söylemek zorundayım, istersen şikayet et istersen dava et, göze alıyorum, çok büyük .... çocuğusun" mesajı attı yani o derece, artık ne kadar yüklendiysem...

neymişim karmanın iti olmuşum, lan benim gibi sivri dilli, rakip takımın düşman bellediği bir adama karmanın iti olmuş denir mi, şaka mı yapıyorsunuz nesiniz yahu.

kaldı ki hayatım boyunca kimseye şirin görünmek için bir şey yapmam, gayet olduğum gibi görünürüm. burada şahsımı yakından tanıyanlar da var, onlar bilir.

öptüm.
(#17055227) fenerbahçe taraftarının artık görmesi ve bilmesi gerekenleri tarafsız bir anlatımla yazmıştır. hala bu süreçte kullanılmadıklarını, kandırılmadıklarını aziz yıldırım ın hala tertemiz bir insan olduğunu düşünen fenerbahçeli arkadaşlar varsa, onlara da artık laf fayda etmez. arshil in dediği gibi geçmiş olsun beyler.
bir galatasaraylı olarak takımım ne zaman maç yapsa ertesi gün sözlüğü açar bu adamın yazısını okurum. hiç kaçırmam. hani abartmıyorum bu alanda çoğu köşe yazarından daha iyi kalemi var. hiç muhabbetim olmadı kendisiyle ama yaşı genç ise düşünmeli bunu. erol evgin'nin dediği gibi;

'' yorumları falan çok güzel, sesi de benzetmiş. kutluyorum ''

neyse, övgü güzel şeydir. umarım devamı gelir. tebrikler.
televizyondaki birçok futbol yorumcusuna taş çıkartacak kadar iyi bir futbol yorumcusu ve taraftarıdır.
Spor kanalları kendisini görmeli.
Biradetbeyfendi sözlüğümüze dışarıdan değerler getirdiği gibi sözlüğümüzdeki değerleri de görebilir bu arada.
(#17518028) çok doğru düşünmüş de bu kafanın galatasaray fedaisi olması düşündürücü. saydığı kavramların en azından ideolojik yanı var.
(bkz: şike davası gerekçeli kararı/@arshil)

mahkeme şike ile ilgili kararını verip, davadaki bazı isimlere ceza verdikten bir süre sonra (hukuk kuralları gereği) bu cezalara ilişkin gerekçeli kararları da hazırladı ve tüm bu evraklar yargıtay'a gitti.

başlıktan da görüleceği üzere ben yazmaya başlayıp, gerekçeli kararı sözlüğe eklemeye başladıktan sonra kimse bir şey yazmamaya başladı. ne şike yanlıları tarafından ne de şike karşıtları tarafından herhangi bir alıntı, herhangi bir eleştiri dahi olmadı. kaldı ki, ben en az 3-4 kez farklı konu başlıkları altında şike davası gerekçeli kararında yazılanlara neden hiçbir şike yanlısısının tepki vermediğini sordum, cevap alamadım.

50'nin üzerinde entry girdim; bu girdiğim entry'leri ben yazmadım, mahkeme yazdı, ben ara ara yorum yaptım o kadar. mahkemenin prosedürü basit, ön sorgu, sorgu, çapraz sorgu ve ellerdeki kanıtlara göre bir karar verir. bu veriler de davanın gerekçesini oluşturur.

girdiğim 50 küsür entry'nin tamamı kıvırılamayacak kadar net. girdiğim 50 küsür entry'nin tamamında mahkeme şikenin varlığını ispatlıyor. ispatlamıyor diyen olursa gelsin karşıma.

dün 3 tane entry girdim. girdiğim 3 entry'de ortada. sezer öztürk isimli futbolcunun nasıl yalan söylediği, içişleri bakanlığının fenerbahçe kulübü hakkındaki olumsuz inceleme raporu ve mahkemenin verdiği kararlara ilişkin deliller.

50 küsür yazdım, daha da yazabilirim, o potansiyel ben de var ama yazdıklarımı anlayabilecek potansiyelde olmayan insanların varlığını düşününce daha çok yazmaktan vazgeçiyorum zira; mahkeme olayı, iddiayı, savunmayı, sorguyu ard arda koyup şikenin varlığını ortaya koymuş ve birileri hâlâ çıkıp "ne şikesi amına koyim memleket elden gidiyor" deyip bir taraftan da askerden kaçmak için aldığı sahte çürük raporlarını okuyoruz...

ve tüm bunlar karşısında arshil utanmaz; utanmazım ben! siz şerefli, siz tevazu sahibi, siz mahçubiyet karşısında yüzü kızaran insanlarsanız ben utanmaz, şerefsiz, haysiyetsizim.
tahminen biraz canini sıktıgım yazardir. yilmaz bir galatasaray savunucusu. kusura bakmasin eheh.
galatasaraylı bir kardeşimdir kendisi. önce neden kardeşim dediğimi açıklayayım o mükemmel anıyı aktararak;

fahriye yen, uefa kupasının şerefine bir spor programına katılmıştır ve orada kurucumuz ali sami yen ile ilgili şu küçük anısını anlatmıştır: ''birgün ali sami' ye bir çocuğumuz olsun dedim. o da bana; 'çocuğu ne yapacaksın hanım zaten tüm galatasaraylılar senin çocuklarındır.' dedi.''

şimdi bu galatasaraylı kardeşime ufak bir eleştirim var. bir fenerbahçe taraftarının ki bildiğin troll adam açtığı saçmasapan bir başlığa entry girip bu adamı artık ciddiye almayın demiş. aslan kardeşim, ben ve benim gibi düşünebilen, gaza gelmeyen, eğitimli, kültürlü ve futboldan anlayan galatasaraylılar zaten 2000' den beri herhangi bir fenerbahçe trolünü ciddiye almayı bıraktılar. ben bir avrupa takımının taraftarıyım, fenerbahçe benim için bu ligdeki 17 rakipten biri sadece.
fenerbahçe tarihine, armasına saygım sonsuzdur gerçi. sonuçta biz vesile olduk bu takımın kurulmasına. metin oktayım jubile maçında giymiştir o formayı, ağları delen golü için ''o golü o kadar önemli yapan fenerbahçe' nin büyüklüğüdür'' demiştir. haklıdır da. 100 yıllık çınardır fenerbahçe. şimdi 3 5 ahlaksız yönetici ve 3 5 sözlük trollünden dolayı lefterlere, can bartulara, onların yazdığı tarihe hakaret edecek halimiz yok. umarım fenerbahçe içine düştüğü şike pisliğinden çıkar ve avrupa' da bir kupa kazanarak yeniden ezeli rakibimiz olmayı başarır, ama o güne kadar ligdeki 17 takımdan biridir sadece.
o yüzden sen bu trollere cevap vermek yerine galatasaray' ı yaz sadece. ne bileyim manchester' ı konuşalım, dortmund' konuşalım filan. bizim rakibimiz bunlardı zaten ama maalesef kötü yönetimler yüzünden bir süreliğine ara vermiştik o güzel dönemlere. şimdi yavaş yavaş tekrar dönüyoruz. bunları braga' yı yendik diye söylemiyorum aslan kardeşim. ben maçtan önce de yazdım isteyen gidip twitterdan bakabilir. dedim ki; braga maçı bizim için önemli değil, braga için önemli. braga bir avrupa fatihiyle oynayacak, biz ise sıradan bir portekiz takımıyla oynayacağız hepsi bu.
galatasaray hala beklenen, istenen, özlenen seviyenin altında. başkaları bilmese de arshil gibi bir galatasaraylı hatırlayacaktır; yahu milan ile oynayacağız, lucescu diyor ki ''milan maçını ciddiye almalıyız.''biz tekrar bu günlere nasıl geliriz onu konuşalım, yapıcı eleştirilerle galatasaray' a yardımcı olmaya çalışalım ve hani olmaz ama belki aklıselim bir iki fener taraftarını da etkileriz de onlar da isimlerine, tarihlerine yakışır bir vizyona erişirler. sezon planlarını galatasaray' ı yenmek üzerine değil de yurtdışı başarıları üzerine kurarlar.
şimdi bir iki troll yine çıkacak arshil ve diyecek ki: ''sizi yenmek bizim için alışkanlık, hep yeniyoruz'' diyecek, ''sizi yenmek önemsiz'' diyecek. bir galatasaraylının değil, fanatik bir fenerbahçeli yöneticinin kendi ağzından söylediği: ''galatasaray maçlarından önce kurban keserim, dua ederim, çevremdeki fakirlere yardım ederim'' sözlerini unutacak ya da hiç anımsamayacaklar. son derece sıradan olan galatasaray galibiyetleri, onlar için kötü geçen sezonları bile kurtaracak. 6-0' lık o kötü anımızı biz her sene bir buruklukla hatırlarken onlar bayram gibi kutalaycaklar. biz mesela 5-1' lik kupa finalinin tarihini bile hatırlamazken onla 6-0' ı 2-3 gün öcnesinden kutlamaya başlayacaklar. sonra da çıkıp sizi yenmek önemsiz diyecekler ee biz de güleceğiz haliyle.
6-0 büyük bir zaferdir gençler, kutlanmalıdır. çünkü o gün fenerbahçe tarihinin en büyük zaferlerinden biridir, o gün fenerbahçelilerin en mutlu günüdür; ama 5-1 lik kupa finali biz galatasaraylılar için sadece çarşambadır hepsi bu.

''burası galatasaray kulübü beyler, burada bir kültür var. tevfik fikret' in yolundan giden emile zola okuyan insanlar burası...'' mehmet karlı
(bkz: ağlama melis)
sinirinden nereye saldıracağını şaşıran galatasaraylı ergen.
kudurduğundan hırsını fenerbahçe başlığı altında almaya çalışan yazar. bizde bunu efendi biri bilirdik. yazık la. *
8 sene önce başlarına ne geldiyse yarım saattir "8 sene oldu ehueh" diye ağlayanların eleştirdiği yazar.

tadı damağınızda mı kaldı lan? unutamadınız bakıyorum o 5'liği.
(bkz: bir masum mor menekşe ağlıyor mu ne)
ağzını bozmuş, çok ayıp. karadeniz havası alınca titreyip kendine geldi herhalde ve özüne döndü.
görsel
efendiyim diye takılırken asıl yüzünü göstermiş kişi. ayarları bozuldu tabi. *
fenerbahçeli fanatiklerin yakışıksızca galatasaray' a saldırmasından rahatsızlık duymuş galatasaray aşığıdır. aydınsporları, pendiksporları unutanların galatasaray' a çamur atma yarışına girmesine de kahkahayla gülmktedir muhtemelen.
evet, onun da benim de uefa kupamız var. siz de aldıysanız bilemem. ne kıskanç, kibirli fanatiklersiniz be !
arshil siz son türkiye kupasını aldıgınızda 1461 trabzon diye bir takım yokmus biliyor musun diye sormak istediğim yazar.
eğlenen yazardır.

atışma dediğimiz böyle olsun, hakaret olmasın, küfür olmasın, tabiki alay edecek adamlar... hakları yani... aynı şey onların başına gelse biz yapacaktık, yaptık, şimdi sıra onlarda. yapacak bir şey yok.

bu işin kuralı bu sonuçta... galatasaray kötü sonuç alır, fenerliler dalga geçer, fener kötü sonuç alır, galatasaraylılar geçer.

neyse beyler, küfür, hakaret olmasın, belden aşağı vurmalar olmasın. boks maçı gibi yani *
sözlükteki karakter zaafiyeti sergileyen gs ergenlerinden sadece biri. bir de bunlar sürekli böyle çok düzgünüz, çok centilmeniz, dobrayız falan diye takılırlar ki sormayın ağalar! mangalda kül kalmaz. elenmişsin sus bari!
şebek saldırısına uğrayan bir başka yazar

hahahahaa ulan zannedersin kendileri arenada 3-4 tane sallamış da konuşuyorlar

düştükleri şu durumu harbiden çözümleyemiyorlar gibi kafalar güzel herhalde

bi yatıp kalksınlar sabah gelirler kendilerine paniğe gerek yok..