bugün

google playin farkla alacağı düellodur.
app store un döveceği karşılaştırma. google play ne lan ? angry birds dışında birşey yok adam gibi. ayrıca app store erişebilirlik açısından çok daha iyidir. tek sorun iphone dan download hızı yavaş. o da sanırım türkiye ye has birşey.
app store'u hiç kullanmadım.

fakat google play'de ki kullanıcı yorumları yüzünden insan nefret ediyor. o kadar saçma alakasız yorumlar var ki uygulamaların altında. bunun nedeni de android telefonların çok geniş fiyat aralığında olması sanırım.
merak edilen kıyaslamadır.

tablet alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

app store'daki ücretsiz uygulamalar tatmin edici mi?

ücretli olanlar ne kadar ücretli?

kafamda deli sorular....
tablet piyasasını apple, ipad 1-2-3 ile (en son açıklamaya göre yani) elinde bulunduruyor. 3 adet ipad, sayısız android tablete karşın %65 piyasaya hakim. internete tabletten girme oranlarında ise %94 kullanıcı ipad kullanıyor. tablet alırken ipad mini mi ipad 4 mü alsam diye düşünmek gerek. akıllı olun android tablete bulaşmayın.

sorualrı cevapladığımıza göre ana konuya geçelim.

apple store ; tüm uygulamaları kontrol ederler. hatta kendi cihazlarında denerler. çöplüğe izin vermezler. 2-3 defa hileci uygulamalara denk geldim parayla satanalar vardı şikayet edince ertesi gün kaldırdılar store dan.
google play ise virüs ve çöplük yığını. google, sırf 'bizde daha çok uygulama var' demek için her geleni kabul ediyor.
apple store un o basit kullanımı ve hızlı ulaşımları bile google play i döver.

siz siz olun 3-5 farklı özellik için androide geçmeyin. unutmayın. apple kullanın, farklı düşünün.
App Store u kısa süre kullandım uzun süredir google play kullanıyorum google play çok daha iyi.
Birisi alessandra ambrosio diğeri çağla şikeldir. Tahmin edin kim kim artık arkadaşlar.
ikisi de iyidir, lakin google play'de binlerce virüslü virüssüz saçma uygulamanın olduğunu düşünecek olursak app store'un alacağı "vs"'dir.
google playda çok fazla virüslü uygulama olmasına rağmen işe yarar uygulama sayısı olarak bir tık önde olduğunu düşünüyorum. onun dışında fiyat olarakta belli olmuyor. kimi zaman androidde çok ucuz oluyor kimi zaman app store da. güvenlik olarak ise app store daha önde diye düşünüyorum.
Apple store tıpkı ıphone gibi kullanımı kolay ve sadedir, Google play de tıpkı android gibi karışık ama içeriği zengindir.
appstoredeki uygulamalar paralı mı?
App store kullanmadan ıphone'a uygulama indiremezsiniz buna karşın android'e uygulama indirmek için google play'i kullanmanıza bile gerek yoktur. Hatta google play'den korsan mağaza uygulaması bile indirebilirsiniz.

Kısacası Android store'un alacağı versus.
Windows phone'un alacağı versustur.

Tamam beyler ortamı yumuşatmak için dedim. Swh.
Google play zamanla daha çok oturacaktır. Çünkü bir değerlendirme kriteri var. Çöp uygulamalar da bu sayede geri planda kalacaktır.

Google'ın tek yapması gereken "görünsün diye 1 verdim" ve "götleri kalkmasın diye 1 verdim" diyen dingillerin telefonlarını götlerine sokmak olmalı. Başka türlü düzelmez.
App store da duraklatma ozelligi varken google play de yoktur.
Google Play = Herkese açık avm otoparkı
App Store = Evin Garajı.