bugün

karşı konulmaz değil de genelde dalgalı saçlı, beyaz tenli ve güzel oluyorlar. tuncelili kızlar özellikle. izmir'de çokça varlar.
Harika güzeldirler. Ama naparsın emmi oğluyla evlenir giderler *
kalpleri güzel bir kere.

hemen hepsi aydın, demokrat kızlar. arkadaşımız alay etmeye çalışmış ama fiziksel özelliklerinden başka laf söylecek bir şey bulamamış. hoş ona da kimse laf edemez ya..
haklısın ...
(bkz: tuba buyukustun)

Sogukkanli ve itici ama.
ben güzele güzel demem,
güzel benim olmadıkça.

enteresan.
Bi alevi olarak dogru bulmadigim onerme. Simdi dogal secilim olarak en cok benim cevremde alevi kizlar var ve hicbirisi guzel degil butun guzel kizlar sunni.
Övünmek gibi olmasın ya da olsun evet güzeliz.
Pek gerçekliği olmayan önerme. Irk olsa neyse de bir mezhep insanı nasıl güzelleştirebilir ki.

He Alevilerin daha kültürlü olması dersin neyse ama güzel olması şans denilebilir.
alevi kızları düşününce hiç aklıma mavi gözlü beyaz tenli kızlar gelmiyor nedense esmer kahverengi veya koyu renk gözler yay kaş fln baya hayalleyenler olmuş tanıdığım ne kadar alevi kız varsa tam tersi ozellikteler.
dedem alevinin genci güzel, yaşlısı çirkin olur yüzüne bakılmaz derdi.
çocuk doğurduktan sonra hoşafa dönecek güzelliktir. net..
olmayan güzelliktir.
Saçmalanmış. Memleket, meslek, ırk, cins ayrımı yapılmaması gereken konu.
alevli oldukları içindir.
"aleviler kötüdür" demekle "aleviler güzeldir" demek aynı bokun farklı renkleridir. ikisi de ırkçılıktır.
nasılki bi insan sırf ırkından dolayı kötü olmuyorsa aynı şekilde ırkından dolayı iyi de olmaz.

(bkz: genellemeler kötüdür)
evet özellikle loş ışıkta.

ihihi.