bugün

öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar,

bu başlık altında telefon tavsiyelerimizi ve fiyatlarını paylaşalım. bilgimiz varsa bilgi verelim, saçma sapan başlıklar açılıyor, bu da forum gibi olsun ne olacak amk.

lg ve samsung un şarj süreleri aşağı yukarı aynı, şu an s6 kullanıyorum ve 4,5 saat ekran süresi alıyorum 2550 mah pilin dezavantajı var mı var tabii, ancak custom rom ve güzel bir kernelle performanstan taviz vermeyip telefon kullanmaktan zevk alabilirsiniz. önemli olan şarjın ne kadar uzun gittiği değil, verdiği ekran süresi.

uzun şarj süresi isteyenler, huawei mate 7 ye bakabilirler, 4000 mah bataryası ve 6 inçlik dev ekranıyla kayda değer bir cihaz.

lg g4 biraz ısınma sorunu yapıyor ancak 6.0 sürümüyle giderilmiş gibi biraz. performansı güzel.

note 4 bataryası 3220 mah ve stock rom da biraz sapıtabiliyor, custom rom la note 5 port rom kullanırsanız güzel bir performans alırsınız. ekstra görsellik.

arkadaşlar şu konuya açıklık getirelim, android in en güzel yanı custom rom yükleyebiliyor olmamız, ios gibi kapalı kutu değil, her türlü cirit attırırsınız cihaza, istediğiniz gibi değiştirebilir, özelleştirebilirsiniz.

sorusu olan varsa özel mesaj atabilir. yardımcı olmaya çalışırım.

iphone serisine değinmek gerekirse,

varsa paranız 6 plüs alın. ü harfini bilerek yazdım.

6s ve 6s plus'ta çok bi farklılık yok.

apple sanırım 6 plüs'ı yanlışlıkla çıkardı.

çift çekirdekli olmasına aldanmayın, ios'un stabilitesi ve düşük donanımda bile iyi gider. ha para verilir mi o kadar, bence pahalı. bok gibi parası olan alabilir.

sony'nin xperia serisi alınacaksa, z3 ten başlanmalı, basit bir arayüz, güzel kasa, güzel kamerayla birleşmiş. akıcı cihazlar.
vestel Venüs hem yerli hem ucuz.
Asus zenfone serisi
LG g serisi
Sony xperia serisi
Bulabilirseniz meizu serisi
En son Samsung düşünün.
Bir Windows phone'lu Nokia lumia kullanıcısı olarak benzer şeylerden sıkıldıysan, yeni şeyler denemeyi seviyorsan temiz ikinci el lumia 930 tavsiyemdir. O fiyata alınabilecek en iyi telefondur diyebilirim.

Windows phoneların bazı özellikleri eksi gibi görürken artıya da dönüşebilir. Misal olarak kısıtlı marketi insanda gereksiz uygulama yükleme ve deneme isteğini bitiyor. instagram bile bir kaç sene gecikmeyle gelmesine rağmen hala beta sürümüyle, dmsiz hizmet veriyor. Thinder , tango vb. Çoğu sosyal ilişki portalının olmaması da başı bağlılar için ayrı bir artı.

Here ücretsiz navigasyonunu da tek geçerim. Tek başına tercih sebebidir.
iphone olsun çamurdan olsun. Evet.
samsung almayın ne alıyorsanız alın.
apple dışında gerisi hikayedir. evet.
Samsung a bulaşmayın iPhone bu konuda gerçekten iyi alabiliyorsanız iPhone alın.
Samsung, deyrum.
Almayin. Dumanla haberlesme gibisi yok.
Sony xperia z serisi gayet leziz. Taş gibi telefonlar.
yıllardır kullanıyorum bundan akıllısını görmedim, daha hiç bozulmadı.

https://www.kelepirci.com...-telefon-hediyeli-g59.jpg
benim gibi az paraya çok köfte almak istiyorsanız general mobile 5 plus i tavsiye ederim. özelliklerine bakıp bin lira fiyatını görünce "ulan bunda bir ibnelik vardır" demeniz olası. ben aldım ve şu anlık gayet memnunum. az paraya bol köfte aldık ama bakalım malzemesini beğenicekmiyim.
Alınmaması yönünde olan tavsiyelerdir.

Artık insanlar gözlerini ekrandan ayırıp etrafa bakamaz, telefonla uğraşmaktan ilgilenmesi gereken şeylerle ilgilenemez oldu. Bence artık akıllı(!) telefonları bir kenara bırakıp hayatımızı yaşamalı, etrafımızdaki güzellikleri görmeli, daha önemli aktivitelerin tadına varmalıyız.

Not: bu entry bir akıllı telefon vasıtası ile girilmiştir.
Galaxy e7 kullanıcısıyım fiyatı ve özellikleri makul tavsiye ederim. Ama gönlüm 5s de.
Android sürümüne göre kaç gb rami var? işlemcisinin modeli ne? Bataryasının kapasitesi ne? Süper tasarruf modu var mı? Kasa ve ekran sağlamlığı nasıl? Ekran kalitesi nasıl?
Bu soruları sorduğunuzda beklentilerinizi karşılayabilen bir cihaz alın. Ben huawei gr5 aldım ve şimdilik memnunum, bataryası gayet dayanıklı ki oyun oynamayı seven de biriyim, lakin online oyun oynarken biraz ısınma yapıyor, o da sinyal seviyesi azaldığında. Kamerası güzel, android 5.1.1 , 2gb rami var, programlar için kalan ram yaklaşık 1 gb, gerisini android kullanıyor zira, işlencisini felan netten öğrenirsiniz, 1500tl civarı cihazlar için gayet başarılı, hemen almayın yinede, diğer önerilere de kulak tıkamayın.
iyi bir pil için iphone 6/s plus. iyi bir kamera için S7 edge.
3000 lira civarı bir samsung modeli önerilerine açığım.
Üç bin lira gibi bir parayı samsunga vermeye niyetliysen sonuç ne olursa olsun alacağın cihaz senden akıllı olacaktır dediğim tavsiyeler.
sıfır samsung israftır.zira ikinci elde fiyatlar 10 kat düşer.
(bkz: nokia 5210)