bugün

iddaa'da özel etkinlikte ''ilk golü fenerbahçe atar'' bahsinin bariz şekilde bas bas bağırdığı maç.
bir Galatasaraylıyla eşofman takımına başka bir galatasaylıyla da formasına iddia'ya girdiğim maç. haydi fenerbahçem!
Beşiktaş için hayırlısı olsun.
bol gol ve göz hoş gelen bir müsabaka olur.
her derbi gibi üç ihtimalli olan maç.

maçı statta izleyip de digiturk play'i atıl durumda olanların özel mesajı beklirem.
burak yılmaz ın golünün olduğu maçtır. galatasaray da muhtelemen kazanacak.

beşiktaşlıyım: not.
Galatasaray'ın kazanacağını düşündüğüm maçtır. Geçen sene galatasaray şampiyon olarak kadıköy'e gittiğinde bugün yapılan yorumların tam tersi yapılıyordu; Fener'in form taban, cimbom'un tavan. ilginç maç olacak gerçekten. Fenerbahçe Deplasmanlarda başarılı bir takım değil - ikinci devre için söylüyorum- içerideki oyununun %50'sini anca oynayabiliyor. Trabzonspor'un bilinçsiz holiganlarının bir nevi şampiyonluğu hediye ettiği haftadan sonra bayanlar ve çocukların izlediği antep maçında bu durumu aştılar. Fakat Arena'dan sağ çıkacaklarını sanmıyorum Ya da canı gönülden galatasaray'lıyım diye böyle düşünüyorum. Hak eden kazansın. Adettendir kadro isteği;

Muslera
sabri, semih, hakan, telles
Selçuk, melo, yekta( hamit olsa ne oynardı burda be * )
hajro, sneijder, burak(ya da veysel bekte, telles kanatta)
Drogba

kanat oyuncusu ile sahaya çıkmalıyız.
galatasaray için 6 kasım gibi 6 nisan vakası olmamasını dilediğim ve seyir zevki yüksek olmasını dilediğim bir maç. eh birde kazansak çok iyi olur.
sikerizli sokarızlı entrylerin cirit attığı maç. fenerbahçeli kardeşlerime de söylüyorum, derbi bu sonuçta, belli olmaz. o yüzden sonradan o entrylerle göt olmak var. az sakin.
ama hadi fenerbahçeli kardeşlerimi anlayabiliyorum az çok. müthiş bi form yakaladık. 13 puan fark atmışız, lideriz. şampiyonluk garanti gibi. coşkulu, tempolu, bol pozisyonlu, paslı, şutlu gollü bir futbol oynuyoruz. o yüzden yeneriz, alırız bu maçı diyebilme lüksleri var. ama siz gsliler? siz öyle misiniz? kötü futbol oynuyorsunuz, 13 puan farkla geridesiniz, son 3 maçta 1 gol dahi atamamışsınız, futbolcularınız resmen ruhlarını satmış, moraller sıfır. peki o zaman sizin neyinize ''5-0 alıcaz, sikicez, sokucaz, farka gidecez, feneri rezil edecez'' demek?

neyse şimdi analiz yapalım.

galatasaray:

fernando muslera: galatasaraylıların belki de en güvendikleri adam. haklılar da. gününde olursa zora sokabilir bizi. tabi o defansla ne kadar dayanabilir meçhul.

semih kaya: ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. canlı bomba gibi. çok iyi bir maç da çıkarabilir, aynı şekilde çok rezil bir maç da çıkarabilir.

hakan balta: ben bu adamın emenike ve sow'u tutabileceğine inanmıyorum. galatasaray'ın en zayıf halkası.

alex telles: henüz tam uyum yakalayamadı. hızlı ve teknik. ama bazen çok basit toplar kaybedebiliyor. gününde bir gökhan gönül çok çok zorlar kendisini. buna bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle kuyt'ı da eklersek işi zor.

emmanuel eboue: nerde ilk yılki eboue, nerde şimdiki eboue. hırs yaparsa, bu maçın önemini yeterince iyi kavrayıp motive olursa iyi bir maç çıkarabilir. ama karşısında caner ve sow olacak. işi çok zor.

ceyhun gülselam: galatasaray'ın hakan balta'dan sonraki en zayıf halkası. ne yapacağı tam bi muamma. aldığı topları kaybetmeden geriye verse de yeter galatasaray'a bence.

felipe melo: agresif bir maç çıkaracağı ortada. kırmızı kart görme olasılığı çok yüksek. maçı bırakmadan hırslı ve motive bir şekilde takımını ayakta tutmaya çalışacaktır. bence galatasaray'ın en önemli silahı.

selçuk inan: bu maçta selçuk'tan iyi bir performans beklemiyorum. çünkü selçuk genel olarak kötü bir sezon geçiriyor. sahada resmen ruhsuz ruhsuz yürüyor. eskiden pasları düzgün atardı. şimdi o da yok. saçma sapan top kayıpları yapıyor. gene vasat bir performans ortaya koyacaktır. ama duran topları tehlikeli kullanabilir. duran toplar da bu maç için çok önemli nihayetinde.

wesley sneijder: eğer gerçekten galatasaraylıların dediği gibi bir yıldızsa bu maçta kendini göstermesi gerek. bakalım yıldız mı değil mi belli olacak. ne yapacağını merakla beklemekteyiz.

burak yılmaz: bu adam hakkında yorum yapmayacağım. çok değişik bir futbolcu çünkü. 1-2 gol de atabilir göte bala, boş kaleye kaçırabilir bir sürü. ama bruno alves reyizin kendisine top aldıracağını sanmıyorum.

didier drogba: ilk zamanlarında en azından büyük maçlarda az çok kendisini gösterirdi, ama artık büyük maçlar da bile kayboluyor. egosu yüksek, bencil. bu maçta takımını harcayabilir, ama galibiyeti de getirebilir. alves ve bekir'in yakın markajında bakalım nasıl bir performans ortaya koyacak.

fenerbahçe:

volkan demirel: galatasaray maçlarına ayrı bir motivasyonla çıkan volkan, muhtemelen yine gününde olacaktır. defans uyumumuz da iyi. güzel bir performans çıkaracağına eminim.

bruno alves: kendisine güvenimiz tam. mükemmel bir defans. sigortamız. her defansın başına gelebilecek talihsiz bir hata yapmazsa geçit vermez rakip forvetlere. ama kırmızı görme ihtimali yüksek maalesef.

bekir irtegün: fenerbahçemizin saha içindeki en zayıf halkası. ama zayıf dediğime bakmayın, gerçekten iyi oynuyor. görev adamı. her zaman hazır. ama ne yazık ki o da canlı bomba. saçma salak hatalar yapması çok olası. umarım gününde olur. yoksa yakabilir bizi. kırmızı görmesi olası olan bir diğer futbolcu.

caner erkin: galatasaray sağ kanadını felç etmesi muhtemel. sinirlerini hakim olup saçma sapan kartlar görmemesi gerekir. bu sezon her maç vasatın çok üstünde performans gösterdiğini de göz önüne alırsak yine iyi bir performans ortaya koyacaktır. güvenimiz tam.

gökhan gönül: aynı şekilde gökhan'a da güvenimiz tam. motive, hırslı, yardıran bir gökhan izleyeceğimizden şüphem yok.

mehmet topal: mükemmel bir defansif orta saha. mücadeleci, inatçı, müdahaleleri tam yerinde ve zamanında. güven veriyor. ama uzaklardan saçma sapan şut çekmeyip pas verse daha iyi olacak. bu maçta da güvenimiz tam kendisine.

emre belözoğlu: melo gibi kırmızı kart görme olasılığı yüksek. ama ben emre'nin bu tip maçlarda oyundan atıldığını görmedim gerçi. yine de sinirlerine hakim olması gerekir. geçen hafta oynanamıştı. bu hafta ne yapacağı merak konusu. umarım gününde bir emre izleriz.

raul meireles: bu maçta da atılmaz umarım. yoksa seneye yollar kesin ayrılır. vasat bir performans ortaya koydu bu sene. ama son maçlarda toparladı, hatta son iki maçında muazzam oynadı. bizim görmek istediğimiz meireles gibi. inşallah son haftalardaki performansını devam ettirir.

dirk kuyt: duracell. enerjisi bitmiyor bu yaşında. kritik anlarda kritik golleri var. bu maçta da defansı yıldırabilir. ama çoğu zaman olduğu gibi bal yapmayan arı gibi çalışırsa bize hiçbir faydası olmaz. ama bu tip maçlara alışık ve çok tecrübeli. iyi bir performans bekliyorum.

moussa sow: son maçlarda gol yollarındaki şansızlığını kırdı. zaten sow'un ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğundan bahsetmeye gerek yok. galatasaray defansına zor anlar yaşatabilir.

emmanuel emenike: darbeli matkap. hakan balta ve semih kaya'yı sırtına alıp golünü veya gollerini atabilir. ama bencilce davranırsa ve kaçırırsa kendi motivasyonu da düşer. bu da bizi gol yollarında sıkıntıya sokar. inşallah yardırmaya kaldığı yerden devam eder bu maçta.

skor tahmini:

galatasaray yenerse; 2-1.

berabere biterse: 1-1 veya 2-2.

fenerbahçe yenerse: 1-2 veya 0-2.
drogba'yı ''1.5'' senelik sürede galatasaray formasıyla alacağı ''3.'' fenerbahçe yenilgisi ile ülkeden siktir edip göndereceğimiz maç.
Çaktığımız anda buralarda gezinen fenerlilerin kaçacak delik arayacakları maçtır.
fenerin kaybedeceği birşey yok ama gs açısından önemli bir prestij maçı.
Fenerbahçemin okkalı şekilde çakacağı maçtır.
Genelde favoriler derbilerde puan kaybeder. Kadıköydeki 6s maçları hariç tabi. Neyse efendim dediğim gibi favori olan fenerbahçemiz bu maçta puan kaybedecek gibi geliyor bana.

Edit: biz bişey biliyoruzda söylüyoruz aq!
galatasaray'ın şikecilere tecavüz edeceği maçtır. skor tahmini: 4-0.
muslera-veysel-semih-hakan-telles-yekta-melo-selçuk-sneijder-hajrovic-burak

galatasaray'ın muhtemel 11'idir. ilk yarıda burak ve sneijder reyiz 2-3 gol atacaktır. ikinci yarı drogba da oyuna girecek ve kobrayı salacaktır.

skor tahmini: gs 4-0 şb*
*şikebahçe.
favorinin kendileri olduğunu sanan akıl yoksunu şikecilerin iddia oranlarına bir göz atması gereken maç.
bir beşiktaş taraftarı olarak:

gs-bjk maçı gibi sikko olmayan,
bjk-gs maçı gibi sahaya dalanın olmadığı,
gs-fb maçındaki gibi suni yağmur yağmayan,
fb-gs maçı gibi sonrasında seyrantepe ve civarının isyan merkezi haline gelmeyeceği bir karşılaşma olmasını diliyorum.
varsın galatasaray kazansın varsın fenerbahçe kazansın hiç önemli değil. seyredenlere sahadaki takımların galatasarat ve fenerbahçe olduğunu hissettirecek zihinlere kazınacak derecede güzel futbolun oynandığı bir karşılaşma olsun temennisindeyim.

adına yakışır bir karşılaşma, derby izlemek istediğim maç. dilerim maç sonu yarak kürek kararları, hakem hatalarını konuşmayız.
4-0 bitmesi imkânsız olan maçtır. Zirâ Fenerbahçe sahaya as kadroyla çıkacaktır. U14 ile değil. 0-4 olsa neyse. *
TT Arena' nın açılışında olduğu gibi yine Fenerbahçemiz'in acımadan çakacağı maçtır. Hunharca kelimesini yarın 20:45' te bol bol kullanacağız.

Düzeltme: Bülent Yıldırım faktörünü göz ardı ettiğim için özür dilerim. Taraflı yavşak. Ki zâten Fenerbahçe bu maçı gönüllerde kazanmış ve kalitesini eksikken bile göstermiştir.
galatasaray'ın şikeci şeref yoksunlarına küsküyü dayayacağı karşılaşmadır.
(bkz: it dalaşı)
galatasaray kaybederse vahim olaylar çıkacak maç.
Pazar günü oynanacak olan derbidir.

--spoiler--
Ankara'nın bağları da
Büklüm büklüm yolları
Ne zaman koyacaz cimboma
Durduramıyoz boğa'yı.
--spoiler--
galatasarayın kazanacağı maçtır. yada ben öyle hissediyorum.
herkesin koyacaz dediği maçtır.

amına koyim beşiktaşlılar bile koyacaz diyor ben anlamadım, aha şimdi siirt jetpa spor'lu biri yazmış o da koyacaz diyor.

vay arkadaş ya...