bugün

yanında petek bal ve polen hediyesiyle 100 lira 6 kilo bal reklamıdır.
(bkz: balderesi)
bildiğin şıra reklamıdır.

hakiki yayla balının kilosu 50 tl, o da bulabilirsen.

ya hanım gızım!
bal değil, çok şekerli şerbettir.
(bkz: yan kanalda 7 tanesi 100 liraydı)
söylenilen:
Balkovanı 10 kilo petek bal + 10 kilo süzme çiçek balı şimdiye özel size özel sadece 180 değil, 170 değil, 160,150,140,130 değil!! sadece 120 tl. 5 dakika içinde ararsanız size 2 kilo petek balı da bedava.

GERÇEĞi:
balkovanı diye uydurduğumuz marka fabrikada glikoz şrubuyla yapılan renklendiriciyle renklendirilen 10 kilo çakma petek bal+ 10 kilo çakma süzme bal 120 tl.
bal aromalı glikoz şurubudur.

abicim bal gibi bal diye atv de ikidir reklamı dönüyor.

yarın öbürgün sahte olduğu açıklanır, keriz seçme ve yerleştirme sınavı bu sanırım.
sanilanin aksine misir surubundan yapilnaktadir ve bu cok zararli bir surup. devletten mudahale yok maalesef.
her yıl artıyor sanırım.
halk zehirleniyor bazıları organik takılsın.
10 lirada kargo parası var. hesaplarsan bir kavanoz 19 liraya geliyor. bu paraya marketten en iyi bal markası olan balparmak alınabilir.
burada sorulmasi gereken sey; bu ballarin bal olmadigi bilindigi halde kamu nasil gorevini yapmiyor? tabii para baldan tatli geldi degil mi?
en uyuz olduğum insanı baldan soğutan tanıtım reklamları, cidden alan varmı acaba?
Leyla ile Mecnun'da böyle dalga geçilmiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=lxEczrZKwXQ
sağlığın nekadar ucuz olduğunu gösteren bir reklam.
her gün 6x100 kere televizyonda reklamı çıkan, kendini kestiren ürün.
olabilir mi olabilir. şu var ki ben almam. güvenmiyorum çünkü. bence suç satandan çok alanda. alma kardeşim amk. başına silah mı dayıyorlar.

kendisi bal üreten bir arkadaşımdan kilosunu 20 liradan hakiki bal alıyorum mesela.
şahane bal. mesele de parası değil zaten. güven.
yeter be bilader sözlükte bilemi ya?
yakında beleş dağıtmalarından korktuğum baldır. ne zaman baksam 1 kavanoz artıyor.
polen hediyesi varsa düşüneceğimdir.
ülkemizde en kolay şekilde elde edilebilecek belgelerle reklamlarının güvenilirliğini arttırmaya çalışan sahte balcıların aptal oyunu.
nihat doğan sesine sahip abinin sürekli anlatarak işkence ettiği ballardır.
balderesi patladıktan sonra, hiç bir şekilde farkı olmadığını bildiğim, bu sözde eski olan yeni firmanın ne cesaretle kamuoyunun önüne çıkmış olduğunu anlayamadığım baldır.
100kg balın 6 tl olduğu ülkemde yadırganır.
12 kilo balin 200 lira olduguna delalet eder.
(bkz: gitar büyük boy 35 tl)