bugün

asgari ücrete yüksek zammın oluşturacağı sıkıntı

ilk önce akp başımızdan inmeli . laiklik doğrultusunda bir siyaset izlenmeli . diyanet işleri bakanlığı kalkmalı ve ona yatırılan 90 milyon euro eğitime , sağlığa , bilime , tıp'a yatırılmalı . dış ülkelerle sorunlar halledilmeli . kendi ürünlerini kendi üretmesi lazım Türkiye'nin . eğitimin avrupa da ki düzeyde verilmesi lazım . işsizlere iş verilmesi lazım . çocukların yüzde sekseninin eğitim görmesi lazım . eğitim görmeyenler mesleklere yönlendirilmesi lazım . ingilizce'yi lise düzeyindeki bir öğrencinin bilmesi bu doğrultuda ingilizce eğitimi iyi olması lazım . nüfüsu azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmalı . pkk sorununun çözülmesi için her adım atılmalı . insanlara özgürlük tanınmalı . engellilerin yaşayabileceği iyi yollar olmalı . trafik cezalarının caydırıcılığı olması lazım ki yapan bir daha yapmasın . basın ve yayın özgürlüğüne karışılmaması lazım . araba ve motorların , yayaların , bisiklet'lerin ayrı ayrı gideceği yollar olması lazım . bu dediklerim olsa şu an ki isveç'in yaşadığı maddi refahlık , gelişmişlik düzeyi türkiye de de olurdu .