bugün

eski sevgiliyi düşünüp günde 2 saat ağlamak

dünyanın gerçekleri diye atıp tutanlar olmuş. evrendeki yani dünyadaki her şey senin algı düzeyinle alakalıdır. ancak bu demek değildir ki algı düzeyleri arasında sayı doğrusu misali büyük yada küçük, gelişmiş yada gelişmemişlerdir. bir kör için hayat başkadır, sağır için başka, şizofren için başka. her insan başka bi dünyadır ve senin kalan her şeyi algılayışın senin hayatını belirler. herkes bi şeyler için yaşar, bazıları toplum için bazıları birey için ve bu kişinin hayata baktığı penceredir ve kimse bunu yargılayamaz, üzerine bir söz edemez. evet afrikada çocuklar ölüyor, peki ya sen bunu söylüyorsun eyvallah. bunu değiştirmek için ne yapıyorsun yada bunu değiştirmek için ne yapabiliriz? bunları yapmışsan sana sözüm yok, dünyanın gerçekliği dediğin kötü tü kaka diye nitelendirdiğin şeyleri değiştirmek için ne yapıyorsun? bi şeyler yapıyorsan oraya bi şeyler koyuyorsan sana sözüm yok. madem ki senin dünyaya geliş nedenine, aşka laf ediyorsun, ergen tribi olarak nitelendiriyorsun cevap ver? gerçekten aşık olduğuna inanıyorsan ve bu senin hayatı algılayışın olduysa? ergensin yada başka bir şeysin ama sen eğer buysan? dünya yansa umrunda olur mu? olmaz. bi şizofren düşün mesela, onun tüm hayatı başkadır algılayışı her şeyi başkadır. aşk da öyle. başka bi algılayıştır. ama ben tikicanı seviyoruuum ama o beni sevmiyooo diye platonik bi şeyden yada ergence sapıtmalardan bahsetmiyorum. anlatamadım ama anlayanlar olur umarım. saygılar.