bugün

entry'ler (1324)

23 haziran 2019 istanbul bb seçimi

Kötü dil,ayrıştırıcı dil,mektuptan medet uman dil kaybetti.
Birleştirici dil,proje,seçimle gelenin seçiml gitmesi kazandı.

bekaretten konu açılınca sinirden çıldıran kız

Bir erkek olarak hak verdiğim kızdır. Vermezse Kezban diyorlar verse kaşar diyorlar.

tayyip erdoğan ın kemalizm önünde diz çökmesi

Hiç kavga çıkarmasaydı diz çökmek zorunda da kalmazdı.

muharrem ince

Zaman zaman konuşmalarını dinlerken ağlamaklı oluyorum. Mutluluktan tabi.
Din, etnisite, mezhep ve yaşam tarzı içinden bölücü, kutuplaştırıcı, vatandaşların bir kısmını vatan haini ilan eden yaklaşım yerine, birleştirici barışçık bir siyaseti vaad ediyor. Herkesin cumhurbaşkanı olacapım diyor.

-Yıkılan hukuk sistemini düzeltmeyi vaad ediyor. Beni bile gerekirse yargılasın diyor.
-Eğitime, gence,bilime, sanayiye ARGE-ye önem veriyor.
-inşaat üzerinden büyümeye ve faydasız projelere * karşı çıkıyor.
-Devlette liyakat esas olacak diyor.
-Ekonomi kurumlarına müdahele edilmeyecek diyor.
-Kürt sorunun çözümüne toplumsal uzlaşmayı ve temel rotayı çiziyor.
-Gelir gelmez OHAL'i kaldıracağım diyor.
-Parlamenter sisteme dönüş ve resterasyon diyor.

E daha ne olsun.

chp nin son günlerde dindar olması

Öncelikle partilerin dini olmaz insanların dini olur bunu bir yere koyalım.
CHP hakkında gelirse din elden gider, türban yasakları geri gelir şeklinde kara propaganda yapılıyor. Bunların olmayacağının garantisini vermek gayet normaldir.* Din üzerinden siyaset inşallah maşallah demekle olmaz, meydanlarda Kur'an-ı Kerim göstermekle olur.
Ayrıca Muharrem ince evvel eski cumaya gider. Arkasında kamera ordusu yoktu diye yeni gitmeye başladı sanmayın.

muharrem ince nin ramazan günü bira içmesi

Bir rüşvet iddialarına akrabaya yardım sünnettir açıklaması değildir.

24 haziran 2018

Şimdiden ilgniç bir tarih olmuştur.
Daha 15 gün önce iktidarın nasıl gafil avladık sizi hihihi modundan, her emekliye 1000 tl noktasına gelmiştir. Yandaş anketler ilk turda bitti bu iş %55 diyemiyor. Gündemi muhalefet belirliyor.
Ülkenin dolaylı yoldan demokrasiyi oylayacağı seçim olacaktır.

güzel bir kızın yalnız olmasının nedenleri

Kimseyi beğenmiyordur.

akp den her emekliye 2000 tl ikramiye

CHP deyince kaynak bulamazsınız, AKP yapınca alkış.

temel karamollaoğlu

AKP ile düşüncesi " biz değiliz ama fikirlerimiz iktidarda" olmayan kişi. SP'ye de lazım olan bu idi. Biraz da genç olaydı iyiydi.

akşener in fetö bağlantısını kabul etmeyen kitle

15 temmuzdan sonra cemaate selam veren içeri alınırken Meral Akşener'e dava bile açılmadığını bilen kitledir.

insan kaynakları departmanının gereksiz olması

insan kaynakları sadece eleman seçmez. insan kaynakları elemanı tek başına da seçmez.
Özlük,fazla mesai bilgileri,eğitim kayıtları, eğitim talep ve programları, performans yönetimi gibi işleri de vardır. Bazı işyerlerinde idari işler de insan kaynakları departmanına bağlıdır.

7 haziran günü hissedilen mutluluk

MHP yüzünden kursağımızda kalan mutluluk.

eşcinselliğin yadırganmadığı gün

işte o gün insanlar kimsenin kendi normlarına uymak zorunda olmadığını anlamış olacak.

vücut geliştiren erkeklerin amsalak olması

Spor salonuna gitmeye üşenen erkekler arasında hiç seks düşkünü yok zaten.

chp den hdp ile güç birliği olacağız açıklaması

CHP HDP ismini vermemesine rağmen açıklamanın içine HDP'yi kattınız. E siz bu partiyle barış süreci yönetmediniz mi? işinize gelince Kürt kardeşlerim işinize gelince PKK'lılar.

CHP açısından en iyi senaryo 2.tura Erdoğan ve CHP'nin adayı kalacak. 2. tur hem Türk milliyetçisi hem Kürt milliyetçisi seçmeni ortak ilkeler(çoğulculuk, parlementer sisteme dönüş,adalet, ekonomik vaadler) etrafında CHP adayına oy vermesi sağlanacak. CHP açısından başka daha iyi fikri olan varsa söylesin.

hoşlanılan kıza bu akşam sinemaya gidiyoruz demek

Fazla emrivakidir.

üniversiteye bi kapak atsam rahatım

Her üniversite okuyan insanın hayatının bir döneminde inandığı yalan.

teog

Eğitim sistemsizliğimizin göstergesidir.
Birisi istediği için pat diye kaldırıldı, yerine ne konulacak göreceğiz.

itülü abazanların kız yurdunu basmaları

Aslında olay basmak falan değildir.
Kızlar endüstri, çevre,kimya dışındaki mühendisliklere pek ilgi göstermediği için teknik üniversitede erkek nüfus, kız nüfusa göre kat kat fazladır. Hatta makine mühendisliği , inşaat mühendisliği gibi bölümlerde bu olay daha trajik hal alır. Bu sebeple vadi yurtlarında binlerce erkek kız yurduna geleneksel abazan yürüyüşü yapar. Tamamen geyik olup taciz vs. olmaz.