bugün

Bu sözü çok defa duymuşluğum ve yanımdaki boşboğaz pezevengin hatırlaması ile size açıklama gereği duyuyorum.

Yurdum okumaktan uzak, cahil, hurafeleri çok seven, kolaycı, ezik müslümanlarını kandırmak için kullanılan söz.

Devamı da şu şekilde oluyor efendim.

Tabi siz kimsiniz ki allaha ulaşacaksınız. Daha kuranı anlamıyorsunuz okuyunca. Hem peygamber bile allaha ulaşmak için Cebraili kullanmış sizin ne haddinize. Bizi allaha ancak şıhımız gibi mübarek insanlar ulaştırabilir. Ancak onun sayesinde dualarımız kabul olabilir. Şıhımız duacı olun ki o da size duacı olsun.

Gibi...

işte bir takım müslüman da inanıyor bunlara ne yaparsın. Hem şıh daha yakın şıh dua etsin şıh ibadet etsin biz şıha para verelim. Daha kolay.

Şimdi bazılarınız kızacak bunlara belki ama bunları uydurmuyorum. haberdar olun.
görsel
şeyh taksi şoförü mü amk dedirtendir.
bir garip düşünce. işin içine şeyh bulaştırmaktansa allah'a uzaktan bakarım dert değil.
Hz Fatıma birgün namaza uyanamaz.babası sorar namazı kilmadin mi diye.çocukların ve ev işinin çok yordugunu o gün yorgunluktan uyanamadigini söyler. Bunun üzerine peygamber sav şöyle der.ey Fatıma baban peygamber diye hiç güvenme.devamıda var da bu kısmı bence yeterli.
Mürid ot çeker şeyh uçuyor sanır.
Buna benzer şeylerle gerçekten karşılaşmadan "siktir oradan kimse böyle bişey demez" derdim. Başlığı acanin trolluk yaptığını düşünürdüm.

Bir sözde alim var ve aynen şunu diyor. Siz bana dua edeceksiniz, ben sizin için Allah a dua edicem.

Din Allah ile kul arasındadır. Rehber arıyorsan kendine kuran var.