bugün

laikçilerden bıktım artık.
mustafa kemal'in getirdiği laikliğin günümüz gençlerini ahlaksızlaştırdığını düşünüyorum. açık ve net.
türkiye eyaletlere bölünsün, bir kısım yer şeriatçılara verilsin, bir kısım yer ateistlere verilsin. kapışalım, bu sidiklileri iddia ediyorum 10 yıla sollarız. onlar orada oruçluyken kadına bakarken boşalmak orucu bozar mı? diye tartışır. biz hadron çarpıştırırız.
onlar cennete huri sikeceğini hayal eder biz orada cenneti kurarız.

hele bir gelsin şeriatta şunlar bi bokunda boğulsun ya. hele bırakın kemocanlar. bırak hele.
Ortalıkta "şeriat gelsin yeaa" diye dolananlar ebesinin amini görsün.

Namaz yok, oruc yok, fakire yardım yok, tecavüze tacize göz yum, paranın köpeği ol. Ondan sonra şeriat gelsin yeaa.

Muslumanlar Müslüman olsa şeriata ne gerek.
Ülkemdeki şeriatçı yobazlar şeriatın gerçek yüzünü görsünkü cumhuriyetin ve laikliğin değerini anlasın.
Şeriat istiyorum.

Çünkü

1. Devlet sizin bireysel günahlarınızla ilgilenmez, ancak günah işlemenize olanak tanıyan kanalların önünü kapatır.

Mesela; Devlet içki satışını yasaklar yada önlem alır fakat içki içene bir ceza öngörülmez.

Mesela; Devlet namaz kılan personeli için gerekli tedbiri alır fakat namaz kılmayana bir ceza öngörmez.

2. Toplumu ilgilendiren ve Kuran'da belirlenmiş cezalar uygulanır.

Zina edene 100 sopa (celde) vurulması,

iffetli bir kadına zina iftirasında bu­lunan kişiye seksen sopa vurulması ve ay­rıca şahitliğinin kabul edilmemesi,

Hırsızın elinin kesilmesi,

Silâhlı gasp, yol kesme ve eşkıyalık gibi suçları işleyenlerin öldürül­mesi, asılması, el ve ayaklarının çapraz ke­silmesi veya sürgün edilmesi.

3. Kuran'da inananların kararları müşterek alması tavsiye edilmiştir.

Yine onlar Rablerinin (davetine) koşarlar, namazı hakkını vererek eda ederler, toplumsal işlerini aralarında danışma yoluyla görürler ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden harcarlar;

Şura 38.

4. Boşuna terör estirip kendi "dangalak"lığınızı göstermeyin; 4 kadın ile evlilik mevzusunu içeren ayetler;

Nisa Suresi
Ey insanlık! Sizi bir tek canlı varlıktan yaratan, ondan da eşini yaratan ve her ikisinden de birçok erkek ve kadın var eden Rabbinize karşı sorumluluğunuzun bilincinde olun! Kendisi adına birbirinizden (hak) talebinde bulunduğunuz Zat'a ve bu insanlık bağına karşı sorumluluk duyun. Kuşkusuz Allah, üzerinizde daimi bir gözetleyicidir.(1)
O halde yetimlere mallarını verin; değersizi değerliyle değiştirmeyin. Onların mallarını kendi mallarınıza katıp da boğazınıza geçirmeyin. Çünkü bu büyük bir vebaldir. (2)
Ve eğer yetimlere, adil davranamamaktan korkuyorsanız, o zaman size helal olan diğer kadınlardan biriyle evlenin; (hatta) ikisi, üçü ve dördüyle; ama onlara da adil davranamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir taneyle ya da meşru olarak sahip olduklarınızla (yetinin)! Bu, altına girdiğiniz sorumluluğu ihlal etmemeniz açısından daha uygundur. (3)

Siz bu ayetlerden çok kadın ile evliliği teşvik eden bir ifade görüyorsanız. hakikaten "beyinsiz"siniz.

Siz sadece laf eğip bükersiniz. hakikatle işiniz yok.

Yerli yabancı bir çok kaynakta Osmanlı dönemi çok eşliliğin %1-2 lerde hatta daha altında olduğu yazılmıştır.

Mesela; Donald Quataert- Osmanlı imparatorluğu 1700-1922.
Nurdur, aydınlıktır. "iran şeriatla yönetiliyor." diyerek islam'ı karalamaya çalışanlar, ancak kendilerini kandırırlar.
görsel

Şimdi diyecekler ki gerçek islam bu değil.
Şu dinci gezinenlerin kafası ilk gider ondan istiyorum .
adalet istiyorum. daha kendi sorunlarına çözüm bulamamış devletlerin saçma sapan kanunlarını istemiyorum.
şeriat istiyorum çünkü ; bi ülkenin a. daha ne kadar koyulabilir çok merak ediyorum.

(bkz: sınırlarda yaşamak)
bu soru komik bi soru cunku dini islam olanlar bi sebibi olmadan bunu ister kafirlerde tabiki istemez yani.
Rahat götüme batıyor.
Çünkü ortaçağ Turkiyesinde yaşamak isteyen kimi zaman söz hakkımin bile benden alınacağı zamanlara hasret duyan bir embesilim!
şeriat kelime olarak Allahın kanunnu demektir. istememe lüksüm yok çünkü Elhamdülillah müslümanım.
Ama: Gerçek manada Şeriattan bahsediyoruz Bugün iranda Şia yönetimi tarafından uygulanan Şeriat dan bahsetmiyoruz. Veya Arabistanda Vahabi Kral ve ailesi tarafından uygulanan Şeriat dan bahsetmiyorum.
Bir çok sivri zekalı arkadaş 4 kadın konusundan bahsetmiş. Bi araştırın islamda 4 kadın meselesi nedir.
Bazıları islamda ki RECM cezasından bahsetmiş. Evet islamda böyle bir ceza var ama bu ceza kolay kolay verilecek bir ceza değildir. Açıklayalım.

RECM nedir: Recm zina için uygulanan bir cezadır. Ancak zina eden erkek ve kadın bekarsa Recm cezası verilmez. Bunlar evlendirilir.

Recm cezasını vermek için kadın ve erkeğin zina ettiklerini dört şahidin görmesi gerekir. ve bu şahitlerin güvenilir yalan söylemeyen kişiler olması gerekir Aksi halde bu ceza verilmez.

Kadın ve erkeği aynı odada hatta aynı yatakta çıplak olarak 4 şahit görse dahi Recm cezası verilmez.

Peygamber Efendimiz zamanında bu ceza uygulanmıştır. Hatta Sahabeden birisi Peygamber Efendimize gelip o kişiden için Köpek gibi geberdi demiştir. Peygamber efendimiz Cevap olarak Sakin öyle bişey söyleme O ölürken öyle bir tövbe etti ki onun tövbesiyle bütün Ümmet bağışlanırdı Demiştir.
..kendimi dizginleyemeyen bir manyağım.
kadın düşmanı, özgürlük düşmanı, ilim ve fen düşmanı birisiyim demenin özetidir.
ek olarak; kafa kesen, masum insanları allah diye katleden, küçüçük kızlara halleden aşağılık sapıklara saygım ve sevgim var demektir.

nihayetinde ülkemizdeki şeriat isteyen tipler genelde bu eksende dolanıyorlar. isim veya kurum, kuruluş adı verip göte gelmeyelim. onları herkes biliyor zaten.
şeriat aslen islama uygun devlet yönetimidir. islam dışı menfi uygulamalar başladığı zaman şeriat kendiliğinden ortadan kalkar. uygulaması zordur.
Allah'ın güzelliği ve iyiliği emreden kelamlarının orospu çocuklarınca evrilip çevrilmesi sonucu Allah'ın kanunlarının kaçılacak şeyler olduğu olgusunu beyinlerine yerleştirmiş arkadaşların olumsuz, gerçeği bilen ve gören iyi yürekli insanların buna paralel kelimelerle sonlandıracağı Tarafımca "kötülüğe tahammülüm yok, hırsız, tecavüzcü, çocuk istismarcısı cezasını çeksin ..." gibisinden devam ettirilecek cümle başlangıcıdır.
şeriat komunizm gibidir. ütopiktir denersen boka sarar beceremezsin hayal ürünüdür boş iştir.
cuma günleri tatil olsun, herkes namaza gelebilsin istiyorum.
(#32038013).
bademlenmeyi çok seven erkeklerin.
şuanki özgürlükleri bir yerlerine batan kadınların kafadan kontak olduklarını gösteren beyanat.
ben önce insanların doğru düzgün bireyler olmasını istiyorum. devletin devletlik yapmasını istiyorum. zaten bunlar olduktan sonra hangi sistemle yönetildiğinin pek önemi kalmıyor.
ve gelelim büyük britanya monarşi ile yönetiliyor zanneden zavallılara.
1 meclis varsa monarşi değil meşrutiyet vardır.
2 kraliyet ailesinin orduda görev alması gelenektir. herkes senin oy verdiklerin değil çocuklarını askerden kaçırmıyor.
3 bugünkü ingiliz kraliyeti çoğu avrupa kraliyet aileleri gibi habsburglarla akrabadır. bu hanedanın ataları almanya doğumlu.
4 ingiliz kraliyetinin başı kanada ve avustralya'ya vali atamaz. bu ülkeler tarafından belirlenen kişilere onay imzası atar zaten itiraz hakkı yoktur. yani sembolik.
5 ortada meclis varsa bu meclisten geçen kanunlar varsa zaten kraliyet sembolik olur.
6 hiç bir kraliyet ailesinin aklına ben meclisi fesh edeyim demek gelmez.
7 son çarlık ailesi ile bugünkü ingiliz kraliyeti akrabadır.
bilmiyorsunuz biliyorum diye havlamayn.
...rahat götüme batıyo !!