bugün

herkes oturup düşünsün ben neye karşıyım diye. Şeriat ne demek allah'ın kanunları demek değil mi? hangi kanun allah'ın kanunundan etkili ve adil olabilir? allah'ın kanunlarına günümüzde geçirliliği yok demek bizi nasıl bir konuma düşürür? müslüman olup bu sorulara vicdanı rahat olarak cevap vererek hala Şeriati çağ dışı gören varsa allah ıslah eylesin diyorum artık ne diyim.

Not: kendine Müslüman diyip şeriatı istemeyen insanlar özelden nedenini belirtirse çok memnun olurum. Çünkü nedenini gerçekten merak ediyorum.
ülkemizin afganistan, suudi arabistan, suriye, pakistan, ırak gibi ülkelere benzemesini arzulamak.

yani vatan haini olmak.
şeriat, dinimiz islam'ın anayasasıdır.

destek vermeyen dinden çıkar.
şeriatı bir bok sanmalarıdır. bunları bide gerçek islam o değil bu değil diye kandırıp halen daha aynı saçmalığa inandırırlar. adamlar şeriat gelince osmalıyı kurup viyanaya ulaşacağını sanıyor. kopmamak elde değil. senin muhammed zamanı dediğin zaman dinin yeni olduğu ve tek elden yorumlandığı zaman. ve çağ 7 yy. şu an 21 yy dasın ve çöl yasaları modern toplumu dizayn edecek konumda değil. işte bunu göremeyen sizin gibi şeriat yanlıları daha sonra ne görse gerçek islam bu değil değip kendinizi avutuyorsun. bugün islamı muhammed gibi algılamak, onun gibi yaşamak mümkün değil. şu anki çağın yeni beklentileri var ve bunları o kitaba bakıp uyarlayamazsınız. ve artık bir sürü otorite var. mağara gidip bana ayet geldi bunu böyle yapalım diyen tek otorite yok. bir sürü yorum var ve daha da artacak. sen ise diğer yorumların bir işe yaramadığını ya da yanlış olduğunu söylüyorsun. iyi de bunu sen de yorumlayacaksın mecbur. senin yorumunun tutacağını islam dünyasına bir anda uzay çağı yaşatacağını mı sanıyorsun?

değil aga değil. bak ışid gerçek islam değil dersin ama kafası senden daha çok islama çalışır. adam ne yaptı, muhammed in çağına inmeye çalıştı. her şey o altın çağ diye kafasında kurduğu ve gerçekte hiçbir karşılığı olmayan o çağa uygun olsun istedi. zannetti ki eğer o çağdaki gibi olur, dini salt alırsak altın çağı yaşarız. al hali ortada.

bu yani özetle. şeriatla yükseleceğini sanmak ancak kafadan kurduğun din ütopyasına kendini fazla kaptırmaktır. sonra sana bakıp gerçek islam bu değil diyecek diğerleri ve gene gerçek islam ne kimse bilmeyecek.
bazı kişiler sanıyor ki şeriat gelince yolsuzluk yapan milletin hakkını çalan ayakkabı kutularında saklayanlar cezasını çekecek elleri kesilecek. Şeriat olan ülkeler de sanki böyle oluyor suudi kralının oğlu yakalandı ne oldu hiç bir şey şeriat olan ülkeler dört dörtlük sanki hiç yolsuzluk falan olmuyor. Adaletin kimseyi ayırmadan yargıladığı yerler istiyorsanız Japonya ya bakın ya isveç gibi ülkelere.
Akıllıca ve bilinçli hiçbir nedeni yoktur.
Şeriatın ne olduğunu idrak edememiş ahmakları manipüle etme aracıdır ve bu aracı yetkin eller pek güzel kullanır.
islam şeriatını hayat tarzı haline getirmeyenlerin, kılık-kıyafetle, barbarlıkla şeriat olacağını sanmalarıdır.

oku, öğren, anla diyor kuran. muhtaçlara yardımı esirgeme, adil ol, yalan söyleme, hak yeme, iftira atma, zulmetme diyor. ihtiyacından fazlasını dağıt diyor.

ama bizim çomarların anladığı namaz kılmayana falaka, vermeyen kıza recm, sakal-sarık-cübbe üçlüsü.

yemişim şeriatını, ben dilediğim gibi at koşturmak istiyorum, islam bahane desene. sen daha tarafsız hukuk sistemine tahammül edemiyorsun, milletin kolu bacağını kestirirler mi sana çomar?
görsel
Saçma sapan kanunlarla yargılanmaktan bıktım.
Allah'a ve Resul'üne tabiyim. Ondan başka ilah olmadığına ve hz. Muhammed in onun kulu ve Resul'ü olduguna sahitlik ettim, Ve biat ettim bunun gereği olarak da şeriatı uygulamak zorundayım.
arapların kıçını yerim.
bir insanı dine inandırdıktan sonra o insana her şeyi kakalarsın. bunlar mükemmel bir kitaba ve mükemmel yasaları olduğuna inanıyorlar. o halde o mükemmel yasalar olmadan nasıl mükemmele ulaşabilirler?

işte bu düşünce sürekli rejimi tehdit eden unsurdur. bu algıyı kırmak için de inanç kısmı yok edilmelidir. yoksa adam allah a inanıyorsa allah ı öne sürerek ona kabul ettiremeyeceğin( allah ın kuralları adı altında tabi) hiçbir durum yok.

bu yüzden müslüman seküler dediğimiz kısım aslında en saçma yerde duran kısım oluyor ve o da aslında aynı ütopyaya inanıyor ama bunu saçma bahanelerle geçiştirerek saçma sapan şeylerle kendini oyalıyor.

yoksa din gayet açık ve bu sorunun çözümü o ütopyaya olan inancı kırmadan mümkün olmayacaktır.
insancıl yaşamak istemiyorum. 1000 yılın taş devrine dayalı kurallarla yaşamak istiyorum. Etrafta karabasan gibi gezmek istiyorum.
4 karı candır gerisi heyecan.
çünkü rahat batıyor.
bir konu hakkında, hiç düşünmeden, olup olmadığından şüphe edilesi aklına ilk geleni yazan, sayın çok süper zeki kimseler;

şeriat kelimesi sırf seküler kesim tarafından orta doğu yobazlarını öcü göstermek suretiyle (ki haklılar, eyvallah) anlamından koparılıp başka anlama taşındı diye işin teoremine saçma sapan sebeplerden ötürü saldırmaya çalışamazsın.

nedir şeriat?

allah'ın yasası... bir müslümana göre bizler zaten onun yasaları içinde yaşıyoruz. senin gölgen, sen istesen de istemesen de allah'a secde eder şekilde yaratılmıştır. ayetin tamamı için: (ra'd/15)

yani, allah'ın yarattığı harika evrenin içinde (istese de istemese de) onun koyduğu fizik yasalarına göre yaşadığı gerçeğini kabul eden ve yalnızca allah'a teslim olan bir müslüman için insanlar arasında da allah'ın emrettiği şekilde yaşamak istemek, en tabii hakkıdır.

önce islam'ın tanımını doğru yapmak gerekir. islam dininin tek kaynağı kur'an'dır. bu orta doğu rezaletinde tüm dünyanın ihtiyacı olan şeriat, yobaz ve cahil liderlerin/halkların ihtirasları uğruna suistimal edilmiş olabilir. uydurulan hadislerle kendi kötülüklerine temel bulmuş olabilirler. fakat, kur'an gibi mükemmel bir kitap tabii ki bu durumun dışında tutulmalı. sadece o izlenseydi böyle mi olurdu? bir dusun bakalim... ama aklina ilk gelen seyde dusunmeyi birakma hemen... uzun uzun dusun..
Aslında araplaşıyorsunuz. Türk kalın Türk.
21. Yüzyıl olmuş bazıları hala şeriat derdinde.

Götü yiyen varsa getirsin bakayım. Burdan atıp tutmakla olmuyor. Bu ülkenin kurallarını ya kabul edeceksiniz, ya edeceksiniz. işte o kadar sefil yobazlar sizi.
Adamlar 1500'lü yıllarda Osmanlı layıkıyla uyguladı diyor. Millet geleceği yaratmak ister, bunlar geriye gitmek istiyor ama biz varken artık zor.
çünkü Atatürk ilkelerine göre böyle birşey isteme hakkım var.

kodumun özürlüleri sizi.
çünkü dinciler daha fazla soysun beni istiyorum. daha çok reza istiyorum. daha çok saray, daha çok lüks ,daha fazla abdestli kapitalizm istiyorum.
Her ay iran a giden şahsım, şeriat, islami rejim isteyen cahilleri benimle iran a gelmeye davet ediyor...
Benimle iran da bir hafta vakit geçirin, döndüğünüzde ilk iş anıtkabir e gidip tövbe eder ve ulu önder e dua edersiniz.
ilber hoca nın dediği gibi, çok cahilsiniz!
dindar birisi olmama rağmen çok fazla istismar edileceğini düşündüğüm için gelmesini istemiyorum. yokken bile bu kadar olay gelse neler olur hayal dahi edemiyorum..
Çünkü müslümanım. O kadar.
Tacizcilerin taciz etme gibi bir lüksleri olmaz , vatana ihanet olmaz. bunlarda seriat kesin olarak şart.
Gelsin tabi.

Hem fena mı olur, yolda yolakta şakır şakır öpüşenleri toplayıp çatır çatır taşlasar. Sonracıma efendime söyleyeyim, hırsızların elini kolunu kesikesiversinler.

Ondan sonra, dört kuma bir evde güllük gülistanlık yaşasınlar. Ohh mis..

Ha bite çarsaf-peçe, fes-şalvar var.

Nasıl ama dimi.. Millet ileri biz geri...

Edit; nooldu Süpermen, begenemedin mi? Şeriat kanunu işte ne sandın..

Işıda katıl olmadı. Tutan mı var seni!!