bugün

4 yıllık üniversite boyunca hiç arkadaş bulamayan insandır.
dün konuştuğum bir iş arkadaşım söylemişti bunu bana. üniversitede hiç arkadaşım olmadı ki dedi. konuştuğun hiç kimse mi yoktu dedim. hayır dedi.
ilginç bir psikoloji.
üniversite arkadaşlığının çıkar üzerine kurulu olduğunu biliyordur. not almak için arkadaşlık kurulur, evinde kalmak için arkadaşlık kurulur. ortamına girip vakit geçirmek için ya da o ortamdaki kızları ayarlamak için arkadaşlık kurulur. yani tamamen menfaat üzerinedir ve bunun bilincinde olan insan arkadaş edinmez. bulamadığından değil de bulmak istemediğindendir tabi.
asosyallikte yüksek lisansın aq kişidir.
Topluluğunda bulunduğum insan grubudur.
geydir.

net.
2.yılıma rağmen benimdir.

Geçen gün "mecburi arkadaşlıklar" neticesinde 3 kızla öğle yemeği yedik. Birinin "bana kitap önerin, alışkanlığım yok" diye güzel sayılabilecek bir çıkış yapmasından sonra bir diğerinin laf arasında protagonist bir edayla "ben edebi şeyleri severim" demesinden ve Songül diye bir kadının kim olduğunu bilmememden ötürü neredeyse aşağılanmam neticesinde sebebini bir kez daha anladım.
dahil olduğum insan tipi. ne gerek var diyorum hep içimden, nasıl olsa üniversite bittikten sonra selam sabah kesilecek. boşu boşuna kasmamak lazım.
kendisinde ünsiyet (yakınlık) olmayan insanda hayır yoktur. bi selamla başlar herşey.
yoktur.bulmak istemeyen insan vardır.
(bkz: Morria)

Hepsinden tiksiniyorum.
O gereksizlerle muhattap olacak değilim.
kafa dengi biri yoktur.
Önemli olan dost bulmak o da 2 tane olur en fazla.
Nedenini merak ettiğim insandır. Yani kıyamet kadar insanın içinde 1 olmadı 2 arkadaş bulunur, hiç değilse..
varsa öyle bir insan, buyursum gelsin, özenle arkadaş olunur. çok severim böyle insanları.
Büyük asosyalliktir.
isteyip de bulamıyorsa imkansızdır.
ama istemediği için bulmuyorsa sülalesi raaddır.
farklı bir karaktere sahip insan olabilir. Arkadaş bulmak değil dost bulmak zordur.
Asosyalliğin dibini sıyırıyordur.
Zengindir.
Menfaat ilişkisi istemiyordur.
derste yerine imza atacak kimsesi olmayan insandır.

bu arada arkadaş edinmek için en iyi zamanlar sınav haftalarıdır.
Biz buldukta noldu, hepsi arkamızdan vurdu.

Hepsinin çıkarı için arkadaş olduğunu görmüştür, en iyisini yapandir.
Sessizdir, sakindir. insanlardan zarar gelmesini istemiyordur. Doğru yolda olan kişidir.
Değilimdir. Arkadaş çok.